BTC ons altını 100’e katlayabilir! – Mike McGlone

  Kripto para piyasasında düşük ve yatay eğilimli fiyat sinyalleri görülmeye devam ediyor. Buna paralel olarak analistler de fiyat tahminlerini paylaşmaya devam ediyor. Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) fiyat tahminini açıklarken değerli metal kıyaslaması yaptı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto para piyasalarında düşüş ve yatay eğilimli fiyat grafikleri görülüyor. Mayıs ayından bu yana benzer şekilde ilerleyen piyasalarda, buradan yola çıkarak analistler ve uzman isimler de çeşitli veri ve kaynaklara dayanarak fiyat tahminlerini paylaşıyor. Piyasadaki karışık sinyallerden dolayı tahminler de çift yönlü gelebiliyor. Ünlü analist Mike McGlone da Bitcoin ile değerli metalleri kıyaslayarak tahminlerini paylaştı.

  Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone’a göre BTC fiyatı bir ons altın fiyatını 100 kat aşabilir. Bloomberg Crypto Outlook Temmuz sayısında tahminlerini ve yorumlarını paylaşan McGlone, söz konusu tahminlerini de çeşitli teknik analizlere dayandırıyor. McGlone’a göre Bitcoin, altına kıyasla değer kazanmaya devam edecek.

  Mike McGlone’un Açıklamaları

  Mike McGlone, Bloomberg Crypto Outlook Temmuz 2021 sayısında konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  Bitcoin, altının dijital versiyonundan çok daha fazlası olabilir. Bitcoin fiyatı için potansiyel bir yol, ons altının yaklaşık 100 katı kadar yükselip istikrara ulaşması ve geçmiş paternlerin yinelenmesi durumunda volatilitenin aşağı yönlü seyrini sürdürmesidir.

  Grafiğimiz 260 günlük Bitcoin volatilitesinin Aralık ayında altına karşı şimdiye kadarki en düşük seviyeye ulaşmasının ardından toparlanıyor gibi göründüğü için bu durum, kripto fiyatının değerli metale göre ilerlemeye devam edebileceğini gösteriyor. 2016 sonunda BTC-altın oranı 2017’de 10 katına çıkarken 1x direncini kırdığı için bu risk ölçüsü benzer bir dip oluşturdu.”

  McGlone’un Daha Önceki Başarılı Tahminleri

  Ünlü analis Mike McGlone daha önce de Bitcoin fiyat tahminleri ile dikkat çekmişti. McGlone 2021’de BTC’nin 50 bin dolara ulaşacağı konusunda doğru bir tahminde bulunmuştu. Ayrıca McGlone, 2020’nin ilk aylarında BTC’nin 10 bin doları göreceğini dile getirerek de başarılı bir tahminde bulunmuştu. Şimdi ise McGlone, Bitcoin’in ons altına göre değer kazanmaya devam edebileceğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle