Kripto Para

Pakistan kripto para madenciliğine başlıyor

  Pakistan’ın Khyber Pakhtunkhwa eyaletinde kripto para madenciliği için yeni bir adım atıldı. Eyalette kripto para madenciliği için 2 madencilik çiftliği kurulması planlanıyor. Madencilik çalışmaları için araştırmaların başladığı açıklandı.

  Pakistan’ın Khyber Pakhtunkhwa eyaletinde bulunan Bilim ve Teknoloji Kurumu eyalette kripto para madenciliği yapılması için çalışmalara başladı. Yapılan açıklamalara göre Bilim ve Teknoloji Kurumu Danışmanı Zia Ullah Bangash, kripto para madenciliği için uygun çiftliklerin kurulması ve çalışmaların ayrıntıları için uzmanlarla görüşme halinde. Çalışmaların başlaması için yeni komiteler kurulmaya başlandı.

  Pakistan’ın diğer eyaletlerinde zaten yapılıyor olan kripto para madenciliği için atılan yeni adımla eyaletin geliştirilmesi hedefleniyor. Bununla beraber yapılan açıklamalarda madencilik çalışmalarının devlet kontrolünde gerçekleşeceği de belirtildi. Bilim ve Teknoloji Kurumu Danışmanı yaptığı açıklama ile yasalara uygun madencilik çalışmalarının sağlayacağı kazançlardan bahsetti.

  Kripto para araştırmaları için komite kuruldu

  Bilim ve Teknoloji Kurumu Danışmanı Zia Ullah Bangash yaptığı açıklama ile kripto para madenciliği çalışmalarını güvenilirliğine değindi. Çalışmaların devlet kontrolünde gerçekleşeceğini belirten Zia Ullah Bangash, bu sektörde birçok kişinin çalıştığını ve kazanç elde ettiğini açıkladı. Danışman Bangash bu kişilerin mağdur olmaması ve dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesi için her şeyin kontrol edilmesi gerektiğini belirtti. Danışman Bangash Bu noktada yasalara uygun ve devlet kontrolünde yapılacak madencilik çalışmalarının daha güvenli olduğunu söyledi.

  Pakistan’ın Khyber Pakhtunkhwa eyaletinde kurulacak olan kripto para madenciliği çiftliklerinden sorumlu olacak Bilim ve Teknoloji Kurumu, çalışmalar için yeni bir komite kurulmasını önerdi. Kripto para ve blockchain teknolojisine yönelik çalışmaların gerçekleşeceği komite önerisi için alınan karar ile 3 farklı komite kurulmasına karar verildi. Kurulan komiteler içinde Pakistan Devlet Bankası ve Federal Board of Revenue gibi devlet kurumları da yer alacak.

  Madencilik faaliyetleri Khyber Pakhtunkhwa eyaletini geliştirecek

  Bilim ve Teknoloji Kurulu Danışmanı Zia Ullah Bangash, yaptığı açıklama ile ülkenin diğer eyaletlerinde kripto para madenciliği çalışmalarının zaten yapıldığını belirtti. Khyber Pakhtunkhwa eyaletinde başlayacak çalışmaların da eyaleti geliştireceğini ve yatırımcı sayısını arttıracağını belirten Bangash, bu faaliyetin uluslararası iletişim için de önemli olduğunu açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle