Kriptopara

ENJ Coin Geleceği Ne Olur? 4 Yeni Enjin Fiyat Tahmini 2022

  NFT projeleri ile yakından ilgilenen yatırımcıların takip ettiği Enjin, yerli yatırımcıların da radarına takılmıştır. ENJ coin geleceği hakkında uzmanların yapmış oldukları fiyat tahminleri merak edilmektedir. Bu yazımızda uzmanın ENJ coin hakkında fiyat tahminlerini ve projenin detaylarını bulabilirsiniz. 

  ENJ Coin Geleceği

  Enjin Coin (ENJ), benzersiz token (non-fungible token, NFT) gibi blockchain varlıklarına değer sunmak adına kullanılan dijital değer saklama aracıdır. Enjin Platform üzerinde oluşturulan her varlık için ENJ kullanılmaktadır. Bu yüzden uzmanlar, projenin kullanıcı sayısı arttıkça ENJ coin talebi de artacağı için projenin geleceğinden umutlu olduklarını belirtmektedir. Genel olarak ENJ coin geleceğine dair uzman görüşleri şunlardır:

  • 2009 yılında kurulan Enjin, şirketin ilk ürünü olan Enjin Network adlı oyun topluluğu platformu ile oyun sektörüne ilk adımını atmış geleceği sağlam bir projedir. 
  • İlk 10 yıllık süre içinde 20 milyon kullanıcıya erişen proje her geçen gün kullanıcı sayısını hızla arttırmaya devam etmektedir. 
  • Enjin'in kurucu ortağı olan Witek Radomski, ilk benzersiz token (non-fungible token, NFT) örneklerinden birinin kodunu geliştirmesiyle sektörün önde gelen isimlerinden biridir. 
  • Witek Radomski aynı zamanda ERC-1155 Ethereum token standardının da ortak yazarı olarak bilinmektedir. Popüler bir isim tarafından geliştirildiği için ENJ coin gelecek vadeden altcoinler arasında gösterilmektedir. 

  ENJ Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistleri, ENJ coin geleceğine dair grafik yorumlamalarında yükseliş potansiyeline dikkat çekmektedir. Bir süredir diğer altcoin projelerinde olduğu gibi düşüş trendi içinde olan ENJ coin, düşen kanalı kırmak için parabolik bir ivme kazanabilir. ENJ coin talebinde yaşanacak artışla birlikte direncin sert bir şekilde kırılmasının ardından ENJ yeniden yükseliş trendi başlatacaktır. Bu yüzden uzmanlar, ENJ coin yatırımlarından maksimum kazanç sağlayabilmek için destek-direnç seviyelerine göre doğru zamanda alım yapılması gerektiğini hatırlatmaktadır. 

  ENJ Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Enjin kripto para birimi; aynı isimli Enjin şirketinin bir projesi olarak blockchain tabanlı oyun ürünler için birbirine bağlı ekosistem sunmaktadır. Enjin'in amiral gemisi konumundaki teknolojisi Enjin Network isimli sosyal oyun platformu son derece popülerdir. Bu platform üzerindeki çalışma prensipleri şu şekilde örneklendirilebilir:

  • Enjin Coin'in ilk duyurusu Temmuz 2017'de yapıldı ve Haziran 2018'de Ethereum mainnet üzerinden piyasaya sürülmüştür.
  • Enjin Network kullanıcıları, kendilerine ait web siteleri ya da klanlar oluşturabilir, sohbet edebilir ve dijital ürün mağazaları açabilirler. 
  • Ayrıca Enjin sayesinde oyun geliştiricileri, oyun içi öğeleri Ethereum blockchain üzerinde token haline getirme olanağına kavuşurlar.
  • Platform üzerinde paylaşılan dijital varlıklara destek sunmak üzere ERC-20 standardına sahip bir token olan Enjin Coin kullanılır. 
  • ENJ coin, dijital öğelerin gerçek dünyada geçerli bir değerle alınmasını, satılmasını ve değiş tokuş edilmesini sağlar.

  ENJ Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 ENJ fiyatı %enjincoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %enjincoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ENJIN Coin fiyatı 24 saatte %enjincoin+yuzde%.

  Kripto para yatırımcıları ENJ coin fiyatını yakından takip ederek doğru zamanda yatırım yapmanın yollarını araştırmaktadır. Son dönemde kripto para piyasasını yakından etkileyen küresel gelişmeler ENJ coin üzerinde de belirleyici olmaktadır. Finans piyasalarındaki jeopolitik riskler, Fed’in faiz politikası ve yatırımcıların enflasyona karşı koruma araması ENJ coin fiyatında da etkili olmaktadır. Analistler, ENJ coin fiyatının hızlı yükseliş potansiyeli taşıdığını bu yüzden yatırım yapmadan önce güncel piyasa trendlerinin yakından takip edilmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. 

  ENJ Coin Ne Olur?

  Enjin blockchain ekosistemi, herkesin blockchain ile uygulama geliştirmesini, alım satım yapmasını, para kazanmasını ve pazarlamasını kolaylaştıran yazılım ürünleri sunmayı amaçlayan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden uzmanlar, Enjin ekosisteminin yakın gelecekte çok daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşmasını beklemektedir. Günümüzde 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunan platformun popülerliği hızla artmakta ve yeni kullanıcılar kazanmaktadır. 

  Uzmanlara göre Enjin ekosistemine yeni kullanıcılar katıldıkça, piyasada kullanımda olan ENJ coin talebi de hızla yükselecektir. Bu sebeple NFT ve blok zinciri tabanlı uygulamalar hayatımıza girdikçe ENJ coin fiyatının kademeli olarak artması kaçınılmazdır. Enjin ekosistemi geliştiricileri arasında kriz çıkmazsa ve çok büyük bir aksilik olmazsa ENJ coin fiyatının hızla değer kazanmaya devam etmesi beklenmektedir.  

  ENJ Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Enjin ekosistemi, son derece gelişmiş bir zincir üstü altyapı üzerine inşa edilmiştir. Blok zinciri tabanlı oyun geliştiricilerinin ve her büyüklükteki işletmenin satın alma, saklama, katılım ve para kazanma gibi stratejilerinin parçası olarak güvenle kullanılabilmektedir. Enjin ekosistemi, blockchain varlıklarının değerini belirlemek adına kullanılan kripto para birimi Enjin Coin (ENJ) tarafından desteklenmektedir. Bu yüzden yatırımcılar, sağlam altyapısı bulunan ve sektörde isim yapmış geliştiriciler tarafından üretilen ENJ coin projesine gönül rahatlığı ile yatırım yapıp kazanç sağlayabilirler.

  ENJ Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Enjin Platform üzerinde üretilen her projenin, doğrudan ENJ coin ile desteklenmesi ve oyun içi öğelere gerçek dünyada karşılığı bulunan likidite sağlaması gibi özellikler dikkat çekicidir. Bu özellikler ENJ coini diğer altcoin projelerinden farklı kılan detaylardır. Aynı şekilde geliştiriciler, milyonlarca oyuncunun, varlığından bile haberdar olmadan Enjin Coin tarafından desteklenen dijital öğeleri aktif biçimde kullandıkları bir gelecek planlamaktadır. 

  Bu sayede ileride oyuncular, bizzat kripto para yatırımı yapmasalar bile ENJ coine talep duyacaklar ve böylelikle varlığın değeri artacaktır. Ayrıca Enjin ağındaki "melting (eritme)" özelliği, kullanıcılar ENJ varlıklarını sistemden çıkarmak istedikleri zaman, blockchain üzerindeki değer varlıklarının yok edilmesini sağlamaktadır. Bu detaylar ENJ coini piyasadaki altcoinlerden farklı kılan özelliklerdir.

  ENJ Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  ENJ coinin avantajları şunlardır:

  • Yedek değer varlığı ilave edilir.
  • Şeffaflık ve arz kıtlığı sağlar.
  • ENJ kullanılarak blockchain varlıklarının basılması mümkündür.
  • Kullanıcılara gerçek zamanlı likidite verir.
  • Oyun ve uygulamalara ilave faydalar sağlar.
  • Enflasyon karşıtıdır. Enflasyondan korunmak için en güvenilir altcoinlerdendir. 
  • Enjin projesi, NFT içinde kilitlenir ve dolaşımdan kaldırılabilir.

  ENJ coinin dezavantajları şunlardır:

  • NFT ve blockchain sektöründe her geçen gün yeni projeler çıktığı için yüksek rekabet ortamında ENJ coin talebinde azalma görülebilir. 
  • ENJ coin diğer altcoinler gibi yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırımdır. 
  • Güvenilir olmayan cüzdanlarda tutulan ENJ coinlerin siber saldırı ile çalınma riski vardır.    

  ENJ Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  ENJ coin, kripto para sektörünün önde gelen ve popüler borsalarında listelenmektedir:

  • Binance
  • Gate.io
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • FTX
  • Bithumb
  • Kraken 
  • Bybit

  ENJ Coin Fiyat Tahminleri

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği 6 uzmanın ENJ coin geleceğine dair fiyat tahminleri şu şekildedir:

  • Price Prediction ekibinin yaptığı ENJ geçmiş fiyat verileriyle ilgili derin teknik analize göre, 2022'de Enjin Coin'in fiyatının minimum 1,80 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. ENJ coin fiyatı yıl sonuna kadar maksimum 2.05 doları görebilir. Enjin Coin fiyatının 2023 yılında minimum 2,59 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir.
  • Coin Quora analistleri, yükseliş eğilimi devam ederse, ENJ coin fiyatının 2022'nin sonunda 4.711 dolara ulaşacağını söylemektedir. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 3.588 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecektir. 
  • Trading Beast ekibinin raporunda Enjin Coin fiyatının 2022 sonunda 2.45187 dolar ulaşması beklenmektedir. Beklenen maksimum ENJ fiyat tahmini 3.06484 dolar ve minimum fiyat 2.08409 dolardır.
  • Wallet Investor analistlerine göre Enjin, yatırım için mükemmel bir uzun vadeli araçtır. ENJ fiyat tahminine göre uzun vadeli bir artış bekleniyor; 2026 için fiyat tahmini 15.295 dolar olduğu için gelirin yüzde +600 civarında olması beklenmektedir.

  Sonuç Olarak

  Yazımızda, ENJ Coin geleceğine ilişkin uzman görüşleri ve fiyat tahminlerine değindik. ENJ coin, Enjin Network isimli sosyal oyun platformunun yerel kripto para birimidir. Bu platformda. web siteleri ya da klanlar oluşturabilir, sohbet edebilir ve dijital ürün mağazaları açabilirler.2017'de düzenlenen ICO'nun ardından Enjin; herkesin kolayca blockchain tabanlı varlık üretmesini, alım satım yapmasını ve sistemlere entegre etmesini sağlayan lider bir blockchain ekosistem geliştiricisidir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle