Kripto Para

Joe Biden’dan kripto vergi düzenlemesine destek

  ABD’de son günlerin en önemli gündem maddesi kripto paraların vergilendirilmesi oldu. Tartışmalar devam ederken ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, kripto para birimleri üzerinde daha sıkı bir vergi düzenleme politikasını desteklediğini açıkladı…

  Kripto para sektörünün yakından takip ettiği ABD merkezli tartışmalar önemini koruyor. ABD Senatosu, ülkedeki kripto para sektörü ve işleriyle nasıl başa çıkılacağını tartışmaya devam ediyor. Bu süreçte ABD Başkanı Joe Biden’dan beklenen açıklama sonunda geldi. 

  Başkan Joe Biden yönetimi, kripto para birimleri üzerinde daha sıkı bir vergi düzenleme politikasını desteklediğini söyledi. Demokrat Senatör Mark Warner ve Cumhuriyetçi Senatör Rob Portman tarafından sunulan yeni tasarı sektörde büyük tartışmalar sebep olmuştu. Senatörler kripto hükmünde önceki bir değişikliği düzeltmeye çalışıyor.

  Kripto Para Vergisi Tartışma Konusu

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği tartışmalar sırasında gündeme gelen kripto para vergisi de kapsama dahil edildi. Böylelikle Beyaz Saray tarafından ABD ekonomisinden yararlanmak için teşvik edilen Senato Altyapı Yasası’nın bir çeşidi olarak tartışmaların odağı haline geldi

  Senatörler Ron Wyden, Cynthia Lummis ve Pat Toomey huzurunda sunulan alternatif değişiklikler daha geniş kapsamlı olmasıyla dikkat çekti. Bu teklif, BTC madencilerinin yanı sıra yazılım geliştiricileri, cüzdan yaratıcıları ve kripto doğrulayıcıları için vergi muafiyeti avantajı sunuyor.

  Senatörler Yasa Tasarısına Tepkili 

  Washington DC Coin Center’ın genel müdürü Jerry Brito, “Ve yazılım geliştiricileri için hiçbir şey yapmıyor. Gülünç!” tweetiyle kararı protesto etti. , 1 trilyon dolar tutarındaki bir altyapı iyileştirme paketi için yaklaşık 28 milyar dolar toplaması beklenen kripto para vergileri Senatörlerin de tepkisini çekti. 

  Senatör Lummis, son paylaşımlarında şu tepkiyi dile getirdi: “Bu değişikliği ilerletmek iklim ve inovasyon için bir hata olur. Değişikliğimiz madencileri, donanım ve yazılım geliştiricileri koruyor, hiçbir olumsuzluk barındırmamakta.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle