Kripto Para

Son 1 haftanın en popüler kripto paraları

  CoinMarketCap Twitter ve Instagram üzerinden son 1 haftadır Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika bölgelerindeki en popüler kripto para birimlerini açıkladı. 3 Mayıs tarihli paylaşımda, bölgesel olarak popüler kripto paraların oldukça farklı olduğu görülüyor.

  2017 yılında Bitcoin (BTC) 20 bin dolar ile rekor kırdığında, kripto para piyasalarının da popülaritesi ciddi ölçüde artmıştı. Ancak o dönemde insanlar yoğun olarak Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) ilgi gösteriyordu. 2021 yılında kripto paraların popülaritesi en üst seviyelere çıktı. 2017-2018 yıllarından farklı olarak, 2021 yılında en düşük hacimli kripto paraların bile büyük bir ilgi ile karşılandığı görülüyor. Bu ilgi ise bölgelere göre çeşitlilik gösteriyor.

  Kripto Paralara İlgi Neden Arttı?

  Kripto paralara karşı duyulan ilgi aslında zincirleme etkenler ile 2021 yılında en üst seviyelerine yükseldi. Birçok gelişmenin etkisi ile birlikte insanlar son dönemlerde çeşitli sebepler ile kripto paraları araştırmaya ve kripto para sahibi olmaya başladı. Ancak yine de bu büyük ilginin arkasındaki en büyük etken, yatırımcıların kazanç beklentisi. Zira Bitcoin, Ethereum, Dogecoin (DOGE) gibi son dönemlerin popüler kripto paraları kısa, orta ve uzun vadede çok ciddi değer artışları yaşanabileceğini gösterdi.

  CoinMarketCap, 3 Mayıs tarihinde Twitter ve Instagram üzerinden bir araştırma sonucunu paylaştı. Raporda, son 1 haftalık süreçte Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika bölgelerindeki en popüler kripto para birimlerine yer verildi. Bölgesel olarak popülarite kazanan kripto paraların oldukça farklı oldukları görülüyor.

  Asya Bölgesi

  3 Mayıs tarihinde açıklanan ve son 7 günü kapsayan araştırmada, Asya bölgesindeki en popüler 5 kripto para birimi şöyle:

  1. Shiba Inu (SHIB)
  2. Wink (WIN)
  3. BitTorrent (BTT)
  4. Small Love Potion (SLP)
  5. Swipe (SXP)

  Avrupa Bölgesi

  Aynı süreçte Avrupa’daki en popüler 5 kripto para birimi şöyle:

  1. Bitcoin (BTC)
  2. Ripple (XRP)
  3. VeChain (VET)
  4. Eclipse (ECP)
  5. Solana (SOL)

  Amerika Bölgesi

  Aynı süreçte Amerika’daki en popüler 5 kripto para birimi şöyle:

  1. Dogecoin (DOGE)
  2. Cardano (ADA)
  3. Ethereum (ETH)
  4. PancakeSwap (CAKE)
  5. Binance Coin (BNB)

  Afrika Bölgesi

  Aynı süreçte Afrika’daki en popüler 5 kripto para birimi şöyle:

  1. Safemoon (SAFEMOON)
  2. Dogecoin (DOGE)
  3. NFT Art Finance (NFTART)
  4. Polygon (MATIC)
  5. Bitcoin (BTC)

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle