Kripto Para

Ripple geleceğin parasını açıkladı!

  Ripple, gelecekte paranın nasıl şekilleneceğine yönelik raporunu açıkladı! Tarih boyunca farklı şekillerde evrilen para, Ripple’a göre gelecekte CBDC olarak kendisini gösterecek. Ripple’a göre CBDC’ler tüm finansal sistemi ele geçirecek! 

  Dünyanın gözde ödeme şirketi Ripple, paylaştığı bir rapor ile takipçileri için geleceğin parasını açıkladı. Kritik sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ripple’a göre geleceğin parası merkez bankaları dijital para birimleri (CBDC’ler) olacak.

  CBDC’lerin Domine Etkisi Kaçınılmaz!

  Ripple tarafından hazırlanan yeni rapor, CBDC’lerin muazzam potansiyelini ortaya koyuyor. Finans sektörünün önde gelenlerinin görüşlerine yer verilen raporda, CBDC’lerin finans sektörünü ele geçireceği görüşü ön plana çıkıyor.

  Ripple bugün paylaştığı raporda önümüzdeki 5 yıl içinde CBDC’ler ile önemli finansal işlemlerin gerçekleşeceğinin altı çizildi. Küresel çapta ekonomik ve sosyal değişiklikleri yönlendirmek adına etkisini artıracağı düşünülen CBDC’lerin finansal sistemi ele geçirerek geleceğin parası olacağı düşünülüyor.

  Finans Sektörünün Yüzde 85’i CBDC Diyor!

  Çin Merkez Bankası’nın son dönemde pilot CBDC projesini daha fazla şehirde genişletme çabalarına dikkat çekilen raporda, düzenlenen bir anketin sonuçlarına yer verildi. Katılımcılar %70 oranda CBDC’leri geleceği parası olarak görürken, finans kurumlarının yöneticilerinde bu oran %85’lere çıkıyor!

  Merkez bankalarının halen önemli sorunlara çözüm bulmak adına yeterli olmadıklarının da ifade edildiği raporda, “Sonuçta, CBDC’lerin daha kapsayıcı finansal sistemler getirme potansiyeli konusunda fikir birliği var.” denildi. Pek çok ülkenin kritik adımı attığının belirtildiği raporda, “Birçok ülke düğmeye bastı ve yakında domino etkisi görmemiz mümkün” ifadeleri kullanıldı.

  Küresel İşbirliği Süreci Hızlandırabilir!

  CBDC projeleri arasında birlikte çalışabilirlik kazandırılması adına kurulan işbirliklerine de değinilen raporda, bu işbirliklerinin CBDC’lerin benimsenmesi için süreci hızlandırabileceğine değinildi. ABD Hazine Bakanlığı küresel CBDC’leri yönetmek için ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirmeyi tavsiye ederken, hükümetler kripto para birimlerini hedef alarak muhtemel rakiplerini saf dışı bırakmak için kolları sıvadı!

  Özellikle kripto para birimlerinde görülen düşüşün CBDC sürecini hızlandıracağının ifade edildiği raporda, merkez bankalarının artık bu ihtiyaca daha fazla kayıtsız kalamayacaklarının altı çizilerek geleceğin para birimine yönelik analiz noktalandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle