Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 28 Ağustos – 4 Eylül 20221

  Kripto para piyasalarında Temmuz sonlarından itibaren kendisini göstermeye başlayan ve neredeyse Ağustos ayı boyunca devam eden yükseliş hareketleri, Eylül ayında daha belirgin şekilde kendisini gösterdi. Hızlı yükselişlerle başlayan Eylül ayında, birçok kripto para birimi sayesinde yatırımcıların yüzü güldü. Ağustos ayı ve Eylül ayı başlarını kapsayan son haftada, dalgalı fiyat grafikleri görüldü. Ancak haftaya yükselişleriyle damga vuran altcoinler, yatırımcılarına çok ciddi kazançlar sağladı.

  28 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında haftanın en çok kazandıran altcoin projelerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Revain (REV)

  28 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında, haftanın en çok kazandıran altcoini olarak Revain (REV) projesi dikkatleri çekti. Son dönemlerde Revain her ne kadar dalgalı fiyat grafikleri çizmiş olsa da piyasa değeri bakımından en büyük 100 kripto para arasından son haftada en çok kazandıran Revain oldu. Elde ettiği çok ciddi yükselişlerde REV, yatırımcılarına da ciddi kazançlar sağladı. Son 1 haftalık süreçte Revain (REV) %133,21 artışla haftanın öne çıkan altcoin projesi oldu.

  Revain projesinin en önemli özelliği, Blockchain tabanlı ilk “güvenilir” değerlendirme platformu olmasıdır. Blockchain üzerinde yapılan tüm değerlendirmeler Blockchain üzerinde kalır ve silinemez. Böylece işlenen bilgilerde şeffaflık sağlanır. Revain Coin de bu alanda kullanıcılara hizmet vermek adına piyasaya sürüldü. Kripto para piyasalarında kullanıcılar, Blockchain üzerinde yaptıkları değerlendirmeler karşılığında REV kazanır. Bu da ekosistemin, yatırımcıların aktif olarak yaptıkları yorumlarla büyümesine katkı sağlar.

  REV Coin’in Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Binance Smart Chain (BSC) tabanlı olmak üzere 3 farklı versiyonu bulunuyor. Bu da REV alım-satımı yapmak isteyen kullanıcılara birden çok seçenek sunuyor. Projenin amacı, tamamen şeffaf ve gerçekçi bir değerlendirme ağı oluşturmak. Kullanıcı değerlendirmelerinden kazanılan REV Coin’ler ve projenin doğrudan Blockchain tabanlı olmasından dolayı, projenin hedefine ulaşabileceği düşünülüyor. Altcoinin en büyük dezavantajlarından biri ise listelendiği borsaların sınırlı sayıda olması.

  Fantom (FTM)

  28 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında, piyasa değeri bakımından en büyük 100 kripto para birimi arasından en çok kazandıran altcoinler listesinde 2. sıraya Fantom (FTM) yerleşti. Son dönemlerde elde ettiği ciddi değer artışlarıyla yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran ve uzun süredir yükseliş eğiliminde olan Fantom, son haftada listenin lideri Revain’e çok yakın bir şekilde değer artışı elde etti. Fantom son haftada %132,90 oranında değer kazancıyla listede 2. sırada yer aldı.

  Fantom projesi her ne kadar uzun süredir yükseliş eğiliminde bir altcoin projesi olarak karşımıza çıkıyor olsa da projenin çok ciddi oranda yükseliş elde etmesinin arkasında belirgin etkenler bulunuyor. Merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı bir akıllı sözleşme projesi olan Fantom, 318 milyon dolarlık bir teşvik programının açıklanmasıyla birlikte sıçrama yaptı. Projenin arkasındaki ekip konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Kullanıcılar, geliştiriciler ve ağ arasındaki teşvikleri birbirleriyle uyumlu hale getirmek için farklı türde bir program sunmaya karar verdik.”

  Proje ekibinin teşvik programını açıklamasından kısa bir süre sonra Coinbase, Fantom’u dijital cüzdanına entegre etti. Bu da Coinbase kullanıcılarının, Fantom ağı ile kolay bir şekilde etkileşim kurmasına ve DApps kullanımını kolaylaştırmasını sağladı. Yaşanan gelişmeler sonrası Fantom fiyatı ciddi bir yükseliş yakaladı.

  Solana (SOL)

  Son dönemlerin belki de en çok dikkat çeken altcoin projelerinden biri olan Solana (SOL), son haftanın en çok kazandıran 3. altcoini oldu. Son günlerde fiyat rekorunu birkaç kez tazeleyen Solana, son haftada da çok ciddi oranlarda kazançlar sağladı. Her ne kadar SOL kırdığı rekorlar sonrası geri çekilmeler yaşamış olsa da son haftada %55,15 oranında değer kazandı. Bu değer kazancı sonrası SOL piyasa değeriyle en büyük 10 kripto para arasında 7. sıraya kadar yükseldi.

  Solana son 1 haftalık süreçte her ne kadar %55 oranında değer kazancı yaşamış olsa da SOL’un son 1 aydaki değer kazancı yaklaşık %300 oranında kaydedildi. Değerini 3 kat arttırmayı başaran SOL için, yükselişin aslında kısa vadeli olmadığı da böylece anlaşılıyor. SOL’un son dönemlerde elde ettiği bu değer kazançlarının arkasında, Ethereum ağındaki yüksek gas ücretlerinin olduğu ifade ediliyor. Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan SOL, ETH karşısındaki güçlü kazanımlarıyla “ETH katili” olarak da adlandırılıyor.

  Solana, son bir ayda yakaladığı yükseliş trendiyle birlikte geçtiğimiz hafta 100 dolar barajını kırıp geçerek önemli bir rekora imza attı. Ardından yükselişini yavaşlatmayan SOL, 145 doların da üzerine çıktı. Bu yükselişlerle birlikte SOL piyasa değerini de 42 milyar doların üzerine çıkardı.

  IOTA (MIOTA)

  28 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında belki de en sürpriz yükselişlerden birini IOTA (MIOTA) gerçekleştirdi. Haftaya durgun başlayan IOTA, hafta ortasında gelen ataklarla birlikte değerini hızlı bir şekilde yükselterek listede 4. sıraya yerleşmeyi başardı. 2014 yılında piyasaya sürülen ve birçok altcoin projesine göre eski bir proje olan IOTA, son haftada %54,45 oranında değer kazancı elde etti. Bu değer kazancıyla birlikte IOTA, yatırımcılarının da yüzünü güldürdü.

  Nesnelerin interneti (IoT) ile birlikte çalışan bir kripto para projesi olan IOTA; ölçeklenebilir, merkezi olmayan, modüler ve işlem ücreti gerektirmeyen bir kripto para projesidir. Proje, internete bağlanabilen her nesnenin (bilgisayar, akıllı telefon, tablet, akıllı saat, akıllı TV vs.) karşılıklı olarak daha iyi iletişim kurabilmesini amaçlıyor. IOTA, bu tür nesnelerin daha yararlı kullanılabilmesini amaçlıyor.

  IOTA’nın son haftada ciddi bir yükseliş elde etmesinin arkasında, projede otomatik eşleşmeyi geri getiren ve bir musluk eklentisini Hornet düğümü ile birleştiren ve özel bir Tangle çalıştırma prosedürünü basite indirgeyen “Hornet güncellemesi” yer alıyor. Güncelleme duyurusundan sonra projede büyük bir ilgi artışı yaşandı.

  Arweave (AR)

  Haftanın en çok değer artışı yaşayan 5. altcoin projesi Arweave (AR) oldu. AR, son dönemlerde elde ettiği kısıtlı değer artışlarıyla dikkat çekmeye başlamıştı. Ağustos ayı ortalarında gelen yukarı yönlü atakların ardından son haftada yükselişlerini hızlandıran AR, piyasa değeri bakımından en büyük 100 kripto para birimi arasından haftanın en çok kazandıran 5. altcoini oldu. Arweave (AR) son haftada %53,43 oranında değer kazancı yaşadı.

  Arweave’nin yerel token’i AR, merkezi olmayan depolama ağındaki aktivite günlük işlemlerinde yeni rekorlar kırmaya devam ederken, son haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri olmayı başardı. Cointelgraphs Markets Pro’dan alınan VORTECS verilerinde, proje için 14 Ağustos tarihinden itibaren yükseliş öngörüleri gündeme gelmeye başlamıştı. Bu veriler, çeşitli farklı verileri kıyaslayarak ortaya çıkarılır. Bu verilerin ortaya çıkarılırken; piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri gibi veriler, geçmiş verilerle algoritmik olarak karşılaştırılır.

  VORTECS verileri, AR token için son haftanın başında grafikte yeşil bölgeyi işaret etmeye başlamıştı. Öte yandan 15 Ağustos’ta Degen Ape Academy’nin lansmanında konuşan Arweave’in kurucusu Sam Williams’ın, kullanıcı akışına yer açmak için “oran sınırını 2,5 kat” artırdığını açıklaması, projenin ciddi kazançlar sağlamasında etkili oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle