Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasının genelinde oldukça volatil bir gün geride kalırken, Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş yatırımcıların tadını kaçırdı. Rekor kırmaya doymayan Ethereum (ETH) yoluna güçlü bir şekilde devam ederken bazı altcoinlerde de hareketli bir işlem günü geride kaldı.

  4 Mayıs Salı günü kripto para piyasasında dikkat çeken gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avalanche blok zincirini geliştiren Ava Labs şirketi, PayPal ile stabil kripto para hakkında görüşmeler yaptı. İddialara göre PayPal, stablecoin çıkartmak için sektördeki devlerle görüşme halinde kalıyor. En büyük dört stablecoin'in dolaşımda olan arzı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşınca Bitcoin piyasası için olumlu görüldü. Uzmanlar stablecoinlerin arzı arttıkça yakın vadede Bitcoin fiyatındaki yükselişler için tetikleyici olabileceğini söylüyor. 

  Altcoinlerde ise uzmanlar, Bitcoin fiyatının bir süre daha konsolide olmasının, çok beklenen altcoin sezonunun başlamasına fırsat tanıyabileceğini vurguluyor. Lider altcoin Ethereum mayıs ayının başlamasıyla birlikte kripto sektöründe kontrolü ele geçirdi. ETH fiyatında peş peşe gelen yeni ATH seviyeleri, pek çok analistin altcoin sezonunun başladığını söylemesine yol açtı.

  Glassnode'un verilerine göre, uzun vadeli olarak biriktirilen Ether miktarı 2020 sonundan beri artış gösteriyor. Bu durum, aylar süren rallinin ardındaki en temel sebeplerden biri olarak gösterildi. Nasdaq’ta da listelenen dijital ödeme şirketi Mogo, 146 adet Ethereum aldığını duyurdu. Öte yandan Tayland’daki kripto para kullanıcılarının, eylül ayından itibaren borsalara kayıt olurken yüz yüze kimlik kontrolüne gitmek zorunda kalacakları haberi sektörde endişe yarattı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para piyasası üzerindeki hakimiyetini her geçen gün biraz daha kaybeden Bitcoin fiyatında yüzde 5.72 oranında geri çekilme yaşanıyor. Kripto para borsalarından gelen anlık bilgilere göre BTC fiyatı 54.390 dolara kadar gerilemiş durumda. Lider altcoin Ethereum fiyatında ise yüzde 5.22 oranında artış yaşanıyor. 

  En çok kazandıran altcoinler arasında Dogecoin yer aldı. DOGE yatırımcısına yüzde 30.59 oranında kazanç sağlarken, bir diğer popüler altcoin XRP fiyatı adeta çakıldı. XRP fiyatındaki kayıp yüzde 12’ye gelirken Cardano, Polkadot, Uniswap de kayıp yaşadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle