Kripto Para

Romanya’da Elrond’un Twispay’i satın almasına izin çıktı!

  Romanya Merkez Bankası, kritik bir adım attı ve Blockchain şirketi Elrond’un, Twispay’i satın almasını onayladı. Elrond’un bu satın alma işlemi ile amacı, Twispay’in Avrupa Birliği’nde (AB) kullanılabilecek olan stablecoin’leri basmak için dijital para lisansını uygulamak olacak.

  Romanya Merkez Bankası, 10 Mart Perşembe günü yapılan bir duyuruya göre Blockchain endüstrisinde önemli bir satın alma işlemine onay verdi. Romanya Merkez Bankası söz konusu onayında, bir blok zinciri girişimi olan Elrond’a, bir “ödeme işleme platformu edinme” yetkisi verdi. Dağıtık uygulamalara odaklanan Blockchain şirketi olan Elrond, yaptığı açıklamada Twispay bünyesinde faaliyet gösteren dijital para kuruluşu olan Capital Financial Services’i satın alma onayını aldığını duyurdu.

  Twispay Nedir?

  Elrond’un satın alma onayını aldığı Twispay, birden çok fiat para birimini destekleyen ve birçok ödeme yöntemine entegre edilebilen uluslararası bir ödeme çözümü hizmeti sunuyor. Twispay bu kapsamda Visa ve Mastercard şirketlerinin as üyelerinden biri olduğu için, doğrudan kart basımlarına katılabiliyor ve üye işyerlerinin satın alınmasına da izin verebiliyor. Bir diğer yandan Twispay, Romanya Merkez Bankası’nın verdiği onaya uygun olarak ödeme hizmetleri sunabiliyor ve dijital para basma lisansını da elinde bulunduruyor. Şirket Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde de faaliyet gösterebiliyor.

  Elrond’un Satın Alma İşlemindeki Hedefleri

  Elrond, Twispay’i satın alarak bir köprü proje olmayı hedefliyor. Bu noktada Elrond, Twispay’i satın alma işlemi ile söz konusu köprüyü kripto para endüstrisi ile geleneksel finans piyasaları arasında kurmak istiyor. Söz konusu köprü için stratejik bir girişimde bulunan Elrond bu satın alma işlemi ile ayrıca daha ucuz ve daha hızlı ödeme çözümleri için bir altyapı sunma hedefi ile stratejik bir konuma gelmeyi amaçlıyor. Ancak Elrond’dan gelen açıklamalara bakıldığında, bu satın alma işleminin ana hedefinin, stablecoin ihraç etmek olduğu görülüyor.

  Elrond Sözcüsünün Açıklamaları

  Konu hakkında Cointelgraph’a açıklamalarda bulunan Elrond’un bir sözcüsü, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Buradaki ana hedefimiz, Twispay’in Avrupa Birliği’nde hem ödemeler hem de değer transferi için kişisel ve ticari kullanımı adına ve ayrıca potansiyel olarak kurumsal düzeyde kullanımı adına yararlanılabilecek stablecoin’leri basma amacıyla e-para lisansını kullanmaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle