Kriptopara

3 Analistten RARE Geleceği, 3 SuperRare Fiyat Tahmini 2022

  NFT’lerin hayatımıza girmesinin ardından iyi bir çıkış yakalayan SuperRare, piyasa değeriyle de kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. NFT çözümleri sunan projenin piyasa hareketlerinin de olumlu yönde gelişimi ise RARE Coin’in analistlerin radarına girmesini de sağladı. Kısa, orta ve uzun vadede RARE yatırımını yapmak isteyenler için SuperRare projesinin detaylarını ve RARE Coin geleceği hakkında uzman tahminlerini sizler için bir araya getirdik. 

  SuperRare (RARE) Coin Geleceği

  NFT alanında 200 milyon dolarlık dijital sanat ve 5 milyon dolarlık sanatçı telif ücretleri ile övünen SuperRare platformu, 2022 yılının ilk aylarından itibaren iyi bir grafik çizmeye başlamıştır. Geleceğine ilişkin popülerliğini daha çok artması beklenen platformun daha geniş kitlelere ulaşacağı beklentisi ise piyasa hedeflerinin de iyileşmesini sağlamıştır. NFT üreticilerinin ve alıcılarının sayısının her geçen gün artması proje açısından da olumlu görülmektedir. SuperRare projesinin geleceğine ilişkin projenin yol haritası ve beklentisi ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • SuperRare birçok türde iyileştirmelerin gelişebileceği geniş bir ekosisteme dönüşecektir. Küratörlüğün isse daha merkezi olmayan bir hale gelmesi beklenmektedir. 
  • Gelecek hedeflerine yönelik SuperRare topluluğunu güçlendirme hedeflerine sahiptir. 
  • NFT sanatçıları, koleksiyonerler ve küratörlerini destekleyerek büyümesini sürdürecektir. 
  • 2022 yılı başından gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyonda NFT alanında ihtiyaç duyulan birçok soruna çözüm üretmesi ve RARE simgesi ile piyasalarda başarı yakalaması beklenmektedir.  

  SuperRare (RARE) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  RARE Coin grafik analizlerine göre bir süredir dibin dibini göreceği yönünde anonim yatırımcılardan çeşitli yorumlar almıştır. Ancak piyasalarda görülen toparlanma eğiliminin devam etmesi halinde yeni hedefine kısa vadede ulaşması beklenmektedir. Kısa vade için hem olumlu hem de olumsuz hareket gözlenmiştir. Bu nedenle mevcut formasyonda yatırımcısının RARE için direnç ve destek noktalarını doğru belirleyerek uygun pozisyonu alması beklenmektedir. Projeye olan güvenin ve ilginin artması ise piyasa görünümünde de pozitif etkiler yaratmaya bir süre daha devam edeceği düşüncesi hakimdir. 

  SuperRare (RARE) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  RARE, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş bir ERC – 20 belirtecidir. 4/7 çoklu imza cüzdanı ile DAO olarak yönetilen ağ üzerinde çalışmaktadır. RARE aracılığıyla sanatçılar, koleksiyonerler ve küratörlere kademeli olarak yeni bir SuperRare belirteci RARE aracılığıyla verilecektir. Açık kaynaklı ERC – 721 Ethereum akıllı sözleşmeleri üzerine kurulu ve SuperRare üzerindeki tüm işlemleri zincir üzerinde gerçekleşmektedir. Şeffaf ve gözetim altında olmaması da çalışma şeklinin güvenliği olduğunun göstergesi olarak değerlendirilmektedir.  

  SuperRare (RARE) Kullanım Alanları Nelerdir?

  SuperRare platformunun belirteci olan RARE birçok farklı işlevsel özelliği ile dikkat çekmektedir. Ağ gelişiminde SuperRare Labs aktif olarak teşvikler sunarak topluluğu güçlendirme hedefine sahiptir. Bu teşvikler için RARE ve SuperRare küratörlük belirteci kullanılmaktadır. Tam zincirleme iyileştirmelerinin öncüsü olarak da kullanılmaktadır. Topluluk, komisyonlar, hibeler dahil olmak üzere belirli ağ işlemlerinin yönetimini sağlamak adına RARE aktif rol üstlenmektedir. Ayrıca RARE Coin piyasalarda da yatırım amaçlı kullanım imkanı sağlamaktadır. 

  RARE Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 RARE fiyatı %rare+try% TL. Döviz cinsinden ise %rare+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, RARE Coin fiyatı 24 saatte %rare+yuzde%.

  RARE Coin piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren hızlı bir çıkış yakalamayı başarmıştır. Ocak 2021’de 3.79 USD ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan RARE, 2022 yılının başında ise yaklaşık 1 yıl içinde 0,38 USD ile en düşük seviyesini görmüştür. Kısa sürede yaşadığı bu sert geri çekilmeler ise risk teşkil etmektedir. Bu nedenle yatırımcısının sert fiyat dalgalanmalarına karşı temkinli davranmaları gerektiği tavsiye edilmektedir. 

  RARE Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  RARE Coin için 1 USD hedefinin gerçekleşmesi beklentisi bir hayli yükselmiştir. Mevcut görünümde gelecekte RARE ne olur sorusuna net yanıt vermek zordur. Ancak fiyat beklentilerine ve proje hedeflerine bakıldığında da pozitif bir görümüm dikkat çekmektedir. Gelecek vaat eden bir proje ve coin olarak değerlendirildiği için yatırımcıların ve analistlerin de takip listelerinde bir süredir yerini almayı başarmıştır. 

  SuperRare Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  SuperRare gibi DAO’lar için en popüler ve güvenilir blok zincir olan Ethereum, SuperRare ve RARE için teknik açıdan güvenli bir yapı sağlamaktadır. Madencilerin yeni Ether madenciliği yapmasını gerektiren iş kanıtını konsensüsü mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Öte yandan SuperRare güçlü bir DAO’dur. Alışıla geldiği gibi herhangi bir yönetici liderliği bulunmamaktadır. Topluluk odaklı olması projeye güveni artırsa da olumsuz etkiler de görülebilir. 4’te 7 çok imzalı cüzdan aracılığıyla topluluk hazinesi 7 kişilik bir yönetim konseyine sahiptir. Projeye güveni tazeleyen bu tür detaylar gelecekte RARE sahibi olmanın avantaj olabileceği izlenimini yaratmıştır.  

  SuperRare (RARE) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  SuperRare temelde üç ana soruna yanıt vermeyi hedeflemektedir. Bu sorunlara verdiği yanıt ile projenin rakiplerinden ayrılarak benzersiz olduğu görülmektedir. SuperRare 2.0, web ölçeğinde küratörlük, platformda bağımsız olarak çalışan vitrinler ve sanatçıların eserlerini basmaları, tanıtması ve satması için bağımsız para basma sözleşmeleri sunmasıyla öne çıkmaktadır. Genel hatları ile projeyi benzersiz yapan detaylar ise şunlardır:

  • Her alan kendi markalı ERC – 721 jetonunu başlatabilir ve sanatçılar tek seferlik veya sürekli NFT’leri onlarla birlikte basmaya davet edebilir.
  • Para basma sözleşmesi kendi kendini yönettiği için sanatçılar özel bir NFT para basma sözleşmesi dağıtmalarına ve sanatlarını benzersiz bağımsız sanatçılar olarak simgeleştirme ve satmalarına olanak tanımaktadır. 

  RARE Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  SuperRare (RARE) Coin avantajları:

  • Önde gelen NFT sanat platformlarından biridir. 
  • NFT popülerliği arttıkça RARE ile piyasa başarısı artış göstermektedir. 
  • NFT alımı ve satımını kolaylaştırmaktadır. 

  SuperRare (RARE) Coin dezavantajları: 

  • Kısa vadede çok sert fiyat değişimleri yaşamıştır. 
  • Riskler devam etmektedir.  

  RARE Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  SuperRare 2.0 Ağustos 2021’den itibaren piyasalarda işlem görmeye başlamıştır. Birçok güvenilir borsada RARE ile işlem yapmak mümkündür. RARE listelenen borsalar ise kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Phemex
  • Gate.io
  • BingX
  • UniSwap 

  RARE Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin RARE hakkında fiyatları 2022 yılı görünümü itibariyle revize edilmiştir. Geleceğine dair hedefler ve beklentiler uzun vadede nispeten olumlu görülmektedir. İsabetli piyasa tahminleri ile dikkat çeken analistlerin yorumları ise yatırım tavsiyesi değil sadece genel beklentileri ve fikirleri içermektedir. 3 Uzmanın RARE hakkında görüşleri ise şöyledir: 

  • Wallet Investor, 2022 yılı sonu için çelişkili görüş bildirmiştir. Ancak 5 yıllık uzun vadede +323% seviyesinde bir kar potansiyeli görülmektedir. 
  • Price Prediction uzmanlarına göre 2022 yılında maksimum beklenti 0,75 USD olarak değerlendirilmektedir. 
  • Tech News Leader uzmanları ise 1 yıl içinde hedefini 0,93 USD’ye kadar çıkarırken, uzun vadeli görünümde 5 yıl için 2 USD üzerinde bir hedef koymuştur. 

  Sonuç 

  Genel hatları ile SuperRare, şu an için en güçlü ve büyük NFT platformlarından biri olarak değerlendirilmektedir. Bu özelliği sayesinde proje umut vaat etmektedir. Proje hedeflerine ve NFT’lere olan ilginin gelecekte de devam etmesine göre RARE geleceği için olumlu gelişmeler yaşanması beklenmektedir. Fiyat beklentilerinin karşılaması için bir süre daha piyasa hareketlerinin takip edilmesi gerekmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle