BTC hiçbir zaman para birimi olmayacak – Michael Saylor

  Kripto para dünyasının ünlü isimlerinden biri olan MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, son açıklamasıyla herkesi şaşırttı. BTC destekçisi isim, lider kripto paranın hiçbir zaman para birimi olmayacağını söyledi…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve son dönemdeki piyasası hakkındaki tartışmalar devam ediyor. Kripto para topluluğu tarafından takip edilen MicroStrategy CEO'su Michael Saylor da bu konudaki yeni görüşlerini paylaştı. Saylor, BTC’nin hiçbir zaman para birimi olamayacağını ve olmaması gerektiğini savundu.

  MicroStrategy CEO'su Michael Saylor’un BTC destekçisi olduğu bilindiği için bu açıklamalar kripto para yatırımcılarının kafasında bazı soru işaretleri yarattı. En büyük kripto para birimi özellikle 2020-2021 boğa piyasasının hızlı yükselişi ile birlikte ciddi oranda kurumsal benimseme kazandı. Pek çok kurumsal firma şirket rezervine Bitcoin eklemeye karar verdi. 

  BTC Hakkındaki Yanlış Anlaşılmaları Giderdi

  Kripto para basınına röportaj veren sektörün önde gelen isimlerinden MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin’in hiçbir zaman para birimi olmayacağını söyledi: “Bitcoin'in ABD'de hiçbir zaman bir para birimi olarak kullanılmayacağını düşünüyorum. Bitcoin'in bir mülk olarak ele alınmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum. Tıpkı bina, külçe altın veya hisse senedi sahibi olmak gibi. Bitcoin bir mülk.”

  Lider kripto para birimi Bitcoin hakkındaki çarpıcı açıklamalarıyla gündem olan Saylor, alternatif yatırım yöntemlerinden ilk defa bahsetti. Bitcoin’in parasal enerjisini saklamak isteyenlere hisse senedi, altın, sanat eseri satın alma veya iş kurma gibi yöntemlerin olduğunu söyledi. 

  BTC ve Altın Kıyaslaması

  Saylor, altının sadece bir değer saklama aracı haline geldiğini, son 1 yıl içinde S&P 500’ün yüzde 400 artarken altının yüzde 0 yükseldiğine dikkat çekti: “Oldukça açık görülüyor ki, piyasa oyuncuları borsanın altından daha iyi bir değer saklama aracı olduğunu düşünüyor. Piyasa oyuncuları, aynı zamanda Bitcoin'in borsadan daha iyi değer saklama aracı olduğunu düşünüyor. Dijital mülk, geleneksel varlıkları tedavülden kaldırıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle