Siacoin (SC) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Sia ağında görev alan SC Coin hakkında kapsamlı bilgileri bu yazımızda sunacağız. Kendine kemik bir yatırımcı kitlesini merkeziyetsiz bulut depolama modeli üzerinden yaratan SC Coin nasıl alınır, onun için yapılan yorumlar nedir, avantajları, dezavantajları neler sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Siacoin (SC) Coin Nedir?

  SC Coin, merkeziyetsiz bulut depolama platformu olarak tanımlanan Sia’ya ait yerel kripto para birimdir. SC Coin sahibi olan Sia ağı kullanıcıları, kendilerinin kullanmadıkları depolama alanlarını Sia ağı üzerinden kiralığa çıkartabilirler. Başka bir kullanıcı ise kendi için ideal kapasiteyi sunacak alanı kiralayarak, depolama alanı sunan kişiye SC Coin şeklinde ödeme yapar. 

  Siacoin Coin Yorumu 2021

  SC Coin hakkında yapılan analist ve yatırımcı yorumlarını incelediğimizde SC Coin’in hakkında iyimser ifadelere ulaşıyoruz. Her iki kesimde gelecekte SC Coin ve Sia ağının geleneksel bulut depolama hizmetlerini geride bırakabileceklerini düşünüyorlar. 

  Hatta yatırımcı ağı, SC Coin ile çok daha verimli bir depolama alanını çok daha düşük masraf ile elde ettiklerini belirtiyorlar. Bu kapsamda geleneksel şartlarda yüksek masraflı bulut hizmetlerinden yararlanmayı artık gereksiz gördüklerini aktarmışlar.

  SC Coin Geleceği 2021

  SC Coin geleceği parlak görülen altcoinler arasındadır. Analistler 2022 senesinde SC Coin’i daha iyi bir imaj ile görebileceğimizi belirtiyorlar. Analistler SC Coin’in yakın gelecekte değer kaybı yaşayabileceğini, ardından toparlanma evresine gireceğini düşünüyorlar. 2021 ilk periyodu bitmeden SC Coin’in 0.035 dolar ile 0.030 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıklıyorlar.

  Geleceğe dair yükselişin ise 2021 senesinin ikinci yarısında gerçekleşebileceği açıklandı. Senenin bu bölümünden BTC ralli beklentisi içinde olduklarını belirten analistler, Bitcoin’in olası fiyat kazanımının altcoinlerde artışa sebep olabileceğini vurguladılar. Bu süreçte ise SC Coin’in 0.040 dolar ile 0.045 dolar bandı arasında konumlanabileceği ifade edildi.

  Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 SC coin fiyatı %siacoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %siacoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Siacoin fiyatı 24 saatte %siacoin+yuzde%.

  SC Coin ve diğer kripto para birimi fiyatları piyasa volatilitesine bağlı her an değişebilirler. Anlık takip ardından alım-satım emri verilmelidir.

  Siacoin (SC) Nasıl Alınır?

  Siacoin (SC) almak için internet yoluyla Binance, Kraken, Huobi Global, WazirX, BigONE gibi kripto para borsaları arasından tercih ettiğinize erişim sağlayabilirsiniz. Platformların ana sayfalarında sundukları “yeni kayıt ol“ sekmesine tıklamalısınız. Ardından ekranda açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgilerinizi girip, “kaydet“ komutuna tıklayabilirsiniz.  

  Bu adımlarla başarılı şekilde hesap açılığı tamamlanır ve yeni sayfaya erişim sağlanır. Yeni sayfadan “para yatır“ sekmesine tıklayıp, göreceğiniz tablodan kredi kartı ve banka hesabı transfer işlemlerinden uygun olanı tercih edebilirsiniz. Hesaba aktaracağınız para tutarını ve birimini tablodan seçilip, para transfer onayını verebilirsiniz. Yeni pencereden ise “kripto para alım işlemleri“ sekmesine tıklamanız gerekir. Ekrana gelen son tabloda SC kripto para birimi ve miktarı seçilip, alım emrine onay vermeniz gerekiyor. Ardından satın aldığınız miktar cüzdan bakiyesine yansır.

  Avantajları Neler?

  SC Coin’in sunduğu en büyük avantaj, coin kazancı elde etme fırsatıdır. Seri alım-satım’ı hedeflemeyen ve risksiz bir kazanç sağlamak isteyenler, Sia ağında kullanmadıkları depolama alanlarını sunarak, risksiz şekilde kira ödemesi alma avantajına sahiplerdir.

  SC Coin aynı zamanda işlem onayında hız sunar. SC Coin ile işlem yapılırken, alım-satım emirleri ideal süre içinde onaylanır ve yatırım için beklenen fiyat değeri kaybedilmeden işleme girilir. Her kripto para biriminde olduğu gibi sınır ötesine, cüzdanlar arası, düşük masraflı transferi sunar.

  Dezavantajları Ne?

  SC Coin dezavantajı oldukça güçlü rakiplere sahip olduğu için yatırımcıları üzerinde belirsizlik hissini yaratmasıdır. Belirli bir kesim ona tam güven duyarken, belirli bir kesim daha mesafeli yaklaşıyor. SC Coin, Amazon gibi bulut depolama hizmetleri sunan markalar ile rekabet içindeki Sia ağı ile var oluyor. Bu kapsamda ağın başarısı olabileceği her an SC Coin fiyatını etkileyebilir ve rakipler oldukça güçlüdür.

  Diğer dezavantajı ise sanal cüzdanlarda ağ saldırısına maruz kalma riskine sahip olmasıdır. Bunun için çevrimdışı saklanması tercih edilir.

  Sonuç

  SC Coin 2021 senesi ilk yarısını değer kaybı ile kapatabileceği ifade edilen bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Orta vadede yani 2021 ikinci yarısında ise değer kazanabileceği açıklanıyor. Güçlü markalar ile rekabet etmek zorunda olan SC Coin’in gelecekte nasıl bir imajı yansıyacağını ilerleyen süreçte birlikte öğreneceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle