BTC için 45 bin dolar ne anlama geliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), verimli geçen hafta sonundan sonra yeni haftaya hızlı bir giriş yaptı. 45 bin doların üstünü test eden BTC için analistler de kolları sıvadı. Analistler, BTC için 45 bin dolar seviyesinin kritik bir rol üstleneceğini ifade ediyor.

  Bitcoin (BTC) Nisan ayında 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından Mayıs ayı ortalarına kadar yatay bir seyirde ve 55 bin dolar etrafında gelen BTC, sert bir geri çekilme ile 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar seviyesine geriledi. Rekor seviyesinden %50’den fazla uzaklaşan BTC, bu aşamadan sonra Temmuz ayı sonlarına kadar durgun ve düşüş eğiliminde hareket etti. Ancak 21 Temmuz itibariyle toparlanmaya başlayan BTC, hafta sonunda yeniden yukarı yönlü güçlü ataklar sergilemeyi başardı.

  Hafta sonunda gelen ataklarla birlikte 45 bin dolar üzerini test eden Bitcoin’in yeni haftaya nasıl başlayacağı merak ediliyordu. Yeni haftaya da hafta sonunda yakaladığı seviyeleri koruyarak başlayan BTC, Mayıs ayından bu yana ilk kez 45 bin doların üstünü görmüş oldu. Bitcoin’deki bu pozitif hareketlilik, analistleri de harekete geçirdi. Birçok analist, gelecek dönemlere ilişkin BTC tahminlerini paylaşmaya başladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC 45 Bin Dolarda Satış Baskısıyla Karşılaştı

  Bitcoin Pazar sabahı erken saatlerde 45 bin dolar seviyesine kadar ulaşınca umutlar da güçlendi. BTC’nin yeniden 60 bin dolara doğru yolculuğa çıkacağı fikri, yatırımcılar için Mayıs ayındaki kadar uzak bir fikir değil. Ancak BTC 45 bin dolarda sert bir satış baskısıyla karşılaştı ve analistler bu bölgenin BTC için güçlü bir direnç bölgesi haline geldiğini ifade ediyor. BTC, bu seviyedeki satış baskısına rağmen yeni hafta başında 45 bin doları test etmeyi sürdürdü.

  Banz Capital CEO’sunun Açıklamaları

  BTC’deki yukarı yönlü fiyat hareketliliği sonrasında çoklu strateji fonu Banz Capital’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan John Iadeluca da BTC’yi değerlendirdi. Iadeluca, BTC’nin 45 bin dolarda adeta savaş verdiğini dile getirdi. Ünlü CEO konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “45 bin doların üzerine çıkılmasının ardından hemen ağır bir satış dalgası geldi. Ancak Bitcoin pes etmiş gibi görünmüyor, sürekli 45 bin seviyesini test ederek bu bölge için savaş veriyor. 45 bin dolar engelinin aşılması 50 bin yolunu açacak. Fakat düşüş gelirse önce 43 bin sonra da 42 bin dolar seviyeleri direnç noktaları olacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle