Kripto Para

Ethereum ETF’i 2022’de onaylanacak iddiası gündemde!

  Bloomberg analistlerinin tahminlerine göre ABD’de ilk Ethereum ETF’inin 2022 yılı başlarında onaylanması söz konusu olabilir. Böylelikle yatırımcılar, borsa yatırım fonu üzerinden ETH yatırımı yapabilecekler…

  Kripto para piyasasının en büyük ikinci varlığı konumunda olan Ethereum (ETH) yatırımcılarını heyecanlandıran bir haber gündeme geldi. Bloomberg Intelligence analistin James Seyffart’a göre, 2022’nin ilk çeyreğinde Ethereum ETF’ine onay verilebilir. Bu beklentiye ünlü isimler de şimdiden sıcak baktıklarını açıklayarak kamuoyu oluşturmaya başladılar.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması beklenen Ethereum borsa yatırım fonu, şimdiden ETH topluluğunu heyecanlandırmaya yetti. Ünlü analistin, 2022’de Bitcoin ETF’inin de onay alabileceğini söylemesi dikkatlerden kaçmadı. Fakat temel Bitcoin pazarındaki düzenlemelerle ilgili endişeler nedeniyle SEC onayının daha uzun sürebileceği belirtildi. 

  Ethereum ETF’i Daha Fazla Yatırımcı Çekebilir

  Kripto topluluğunda genel olarak üstün bir ETF türü olarak kabul edilmesine rağmen SEC kanadından tam olarak beklenen hamle gelmedi. SEC, şimdiye kadar spot tabanlı bir Bitcoin ETF’i onaylama konusunda beklentileri karşılayamadı. Bunun yerine Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören ETF’ler onaylandı. 

  SEC, herhangi bir gerçek Bitcoin’e sahip olmayan düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmeleriyle desteklenen ETF’leri onaylamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Şimdi de 2022 yılı başlarında Ethereum ETF’ine onay vermesi beklenen kurum dolayısıyla yatırımcılarda heyecanlı bir bekleyiş başladı. Onaylanan Ethereum ETF’ine geleneksel yatırımcılar da giriş yapabilecek. 

  Ünlü İsimler Onaylanmasına Sıcak Bakıyor

  Ethereum ETF’inin önümüzdeki aylarda SEC tarafından onaylanıp onaylanmayacağı merak konusu olurken, sektörün önde gelen isimleri tarafını belli etti. En popüler kripto para borsalarından biri olan FTX CEO’su Sam Bankman Fried, Ethereum ETF potansiyeli hakkında açıklamalar yaptı. Ünlü isim, böyle bir ETF’in onaylandığını görmekten şaşırmayacağını kaydetti.

  Geçtiğimiz gün düzenleyici tarafından Direxion Bitcoin Strategy Bear ETF olarak adlandırılan ters bir Bitcoin ETF teklifini geri çekmesinin istendiği haberi gündem olmuştu. Söz konusu şirket bu gelişmeyi doğrularken, SEC’den başvuruyu geri çekmesini talep etti. Bu gelişmeler kripto para basınında geniş yankı bulurken yatırımcıları da sektörün geleceği konusunda heyecanlandırdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle