Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 13 Mart – 20 Mart 2021

  Altcoin yatırımcıları açısından oldukça hareketli geçen haftada, piyasa değerine göre en değerli ilk 100 içindeki kripto para birimlerinde yüksek kazançlar görüldü. Altcoin projelerini yakından takip eden yatırımcılar kazançlarını arttırmak için piyasadaki gelişmeleri izlemeye devam ediyor. 

  Merakla beklenen 13 Mart – 20 Mart 2021 haftanın en çok kazandıran altcoinlerinde yaşanan gelişmeler ve fiyat hareketliliklerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  MVL (MVL)

  13 Mart ile 20 Mart arasındaki haftada yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projesi MVL (MVL) oldu. Piyasa değeri sıralamasına göre en değerli 96. kripto para birimi olan MVL yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Haftalık bazda MVL kazancı yüzde 326 oranını aştı. MVL güncel fiyatı 0.06277 dolar seviyesindeyken bazı kripto para uzmanları altcoin fiyatındaki bu yükselişin devam edeceğini düşünüyor. MVL alım satım işlemleri yapabileceğiniz kripto para borsaları arasında Upbit, Probit Exchange, Huobi Korea, Binance DEX ve Bitsonic yer alıyor. 

  Siacoin (SC)

  Skynet Labs ve Streambed, içerik kontrolünü içerik oluşturucularına vermek için 11 Şubat’ta ortaklık anlaşması imzaladıktan sonra, yüklenen içeriklerin Sia’nın üzerine inşa edilen Skynet’te depolanacağı açıklandı. İçeriğin blok zinciri tarafından güvence altına alındığı için saldırıya uğramamasını sağlayan bu durum büyük ilgi gördü

  Kripto para uzmanları Siacoin (SC) piyasasında herhangi bir yorgunluk belirtisi göstermeden yoluna daha güçlü bir şekilde devam etmesini öne sürerek, güçlü bir yükseliş trendine dikkat çekiyor. Son birkaç günde SC fiyatında yaşanan ralli, RSI’yi 82’nin üzerine çıkarması, bu kripto para projesini kısa vadede aşırı satın alan olduğunu gösterdi. Siacoin haftalık kazancı yüzde 111 seviyesindeyken SC fiyatı 0.0273 dolar oldu. 

  Harmony (ONE)

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Harmony (ONE) fiyatının yükselmesinde öne çıkan olaylardan biri, Binance Akıllı Zincir ve Harmony arasında kurulacak köprü olarak gösterildi. Harmony ekibi, ağ için yönetişim uygulamasını devreye sokarak bu yöndeki ilk adımı attı. Böylelikle Harmony topluluğu kademeli olarak kararlar üzerinde etkili olabilecek. 

  Şubat ayından bu yana güçlü bir yükseliş trendini devam ettiren Harmony (ONE) haftalık artışı yüzde 112 seviyesine ulaşarak yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. ONE fiyatı güncel borsa verilerine göre 0.1242 dolardan işlem görmeye devam ediyor. 

  BitTorrent (BTT)

  Bollinger Bantlarından gelen son verilere göre BitTorrent (BTT) piyasasındaki oynaklık artış gösteriyordu. BTT ticaret hacimleri de yükseldi. MACD histogramı, düşüş momentumunu öne çıkarırken, hızlı hareket eden hat sinyalleri bir miktar zemin kazandı. BTT fiyatında umut verici olarak kabul edilen bu göstergeler, güçlü fiyat dalgalanmaları sonunda altcoinin fiyatında hızlı bir yükseliş hareketi başlattı. Altcoin yatırımcıları tarafından dikkat çeken BitTorrent (BTT), bu hafta gösterdiği başarılı performans ile yatırımcısına yüzde 103 oranında kazanç sağladı. BTT fiyatı an itibarıyla 0.003312 dolardan işlem görmeye devam ediyor. 

  Pundi X (NPXS)

  Ana ofisi Singapur’da bulunan Pundi X, yükselen grafiği ile dikkat çekiyor. Bu ağ, kripto para kullanıcılarının her zaman ve her yerden kripto para alımı yapabilmelerini hedefleyen, merkeziyetsiz bir platform olarak büyük ilgi görüyor. Haftanın en çok kazandıran altcoinleri arasında yer alan Pundi X (NPXS), yüzde 97.42 oranında artış gösterdi. Son 7 günlük performansının ardından NPXS fiyatı 0.007295 dolara kadar çıktı. Pundi X (NPXS) kripto para birimini listeleyen borsalar arasında Binance, Digifinex, VCC Exchange, Bithumb, Bitrue, Uniswap, OKEx, BKEK, Huobi, Upbit, Gate.io, KuCoin, ProBit gibi platformlar bulunuyor.

  Holo (HOT)

  Holo (HOT), kripto para sektöründe sınırlayıcı bir faktör olarak dikkat çeken ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm sağlamasıyla öne çıkıyor. Holochain, büyük şirketleri ve aracıları ortadan kaldırarak verilerin ve gizliliğin kontrolünü kullanıcılara veriyor. Holochain ekibi teknolojinin geniş ölçeklenebilirliğe, yüksek hızlara sahip olmasına ve finansal olarak da uygun maliyetli olması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Holo (HOT) fiyatı, son 7 günlük grafikte yüzde 75.46 oranında değer kazandı. Yatırımcısının yüzünü güldüren HOT fiyatı an itibarıyla 0.008446 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

  Filecoin (FIL)

  Perşembe günü kripto para basınında yer alan haberlerde, 4.6 milyon dolarlık Filecoin tokenlarının Binance kripto para borsasında birden fazla kez yatırılmasına olanak tanıyan bir hata hakkında detaylar paylaşıldı. Bu sorun kripto para biriminin iki kez harcanmasına izin veren ve sistemi bozan “çift harcama” sorununa benzetildi. Binance, gün içinde Filecoin'in tokenı olan FIL depozitolarının, çifte para yatırma işleminin ardından durdurulduğunu söyledi.

  Bu gelişmelerin ardından FIL token fiyatında hızlı yükseliş trendi başladı. En çok kazandıran altcoinler arasında adından söz ettiren Filecoin (FIL) haftalık grafikte yüzde 78.26 oranında büyüdü. Kazandıran altcoin projelerinden biri olan FIL fiyatı güncel borsa verilerine göre 85 dolardan işlem görmeye devam ediyor. 

  Terra (LUNA)

  Altcoin projeleri arasında yakından takip edilen Terra blockchain ağının arkasındaki şirket, Terraform LABS, bugün ağın yeni tasarruf protokolü olan Anchor’u resmen yayınladı. Anchor, PoS blok zincirlerinden gelen verileri yatırımcılara sabit ve yüksek verimli faiz olarak aktaran bir DeFi uygulaması olarak dikkat çekiyor

  Terra ağında yapılan Anchor duyurusunun ardından uzun bir süredir yükseliş trendinde olan LUNA fiyatındaki ralli hız kazandı. Son dönemde başarılı grafiği ile adından söz ettiren Terra (LUNA) ise yatırımcısına bu hafta içinde yüzde 60 oranında kazanç sağladı. LUNA fiyatı son gelişmelerin ardından 20 dolar seviyesine kadar yükseldi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle