ETH yatırımcılarının beklediği haber geldi! ETH alım fırsatı verecek mi?

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatında hareketlilik sürüyor. Lider altcoinin yatırımcıları kritik destek ve direnç seviyelerini yakından takip ediyor. Santiment analistleri yatırımcıların merak ettiği ETH grafiğindeki son durumu değerlendirdi.

  Kripto para analiz firması Santiment, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’u mercek altına aldı. Uzmanlara göre ETH fiyatında kritik olan seviye geçildiğinde FOMO etkisi başlayacak. Santiment analistleri ETH’de büyük yükselişler yaşatma potansiyeli olan seviyeyi açıkladı.

  Haziran ayını görece daha pozitif bir yönde tamamlayan Bitcoin piyasadaki ağırlığını artırırken temmuz ayında baskınlık seviyesi azaldı. Son dönemde özellikle ETF’lerin piyasaya sürülmesiyle birlikte ETH yükselişi dikkat çekti. BTC karşısında istikrarlı kazançlar elde eden ETH grafiğinde son durum merak ediliyor.

  ETH Alım Fırsatı Verecek Mi?

  ETH/BTC paritesinde yaklaşık yüzde 5 oranındaki yükseliş altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Öte yandan ETH 2023 yılındaki yükseliş odaklı performansına rağmen kripto para yatırımcılarından yeterli ilgi görmedi. Analistler bu ilgisizliğe rağmen ETH fiyatının yakın dönemde ciddi prim yapabileceğini düşünüyor.

  ETH grafiğinde yakından takip edilen dip seviyelerin test edilmesiyle birlikte zincir üstündeki işlem hacmi kâr – zarar oranı önemli işaretler veriyor. Santiment analistlerine göre ETH fiyatında düşüşün devam etmesi durumunda 1.700 – 1.800 dolarlı seviyeler kritik önem taşıyacak. Uzmanlar bu seviyeler test edilirse yatırımcılarda panik satışları gerçekleşebileceğini ve böylelikle potansiyel alım fırsatının oluşabileceğini söyledi.

  ETH Yükselişi Ne Zaman Başlayacak?

  Öte yandan ETH grafiğindeki direnç seviyeye dikkat çeken analistler 2000 dolar seviyesini işaret etti. Uzmanlara göre ETH bu seviyeyi geçerse yatırımcıların azalan ilgisini yeniden kendi üzerine çekmeyi başaracak. Böylesi bir senaryoda FOMO destekli hareketin başlayacağını düşünen uzmanlar önemli bir yükseliş rallisinin yaşanabileceği belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle