Ünlü analistten kripto yatırımcılarına mart ayı müjdesi

  Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe’a göre, Bitcoin (BTC) piyasasındaki büyük düzeltme devam ediyor. Analist buna rağmen altcoinlerde müjdeli haberler verdi…

  Geniş bir kripto para topluluğu tarafından takip edilen bağımsız piyasa analisti Michael van de Poppe, yeni açıklamaları ile gündeme geldi. BTC/USD paritesi hakkında çarpıcı açıklamalar yapan analist, bunun haftalık zaman diliminde düzeltmesini inceledikten sonra ortalama fiyata indiğini açıkladı.

  Bitcoin boğa piyasasının geçmişine bakıldığında nihai bir dip yaşadığı görülüyor. 21-WMA dalgası ile görülen bu dip seviye hakkında analizlerini yayınlayan Poppe, BTC/USD tekliflerinin artma olasılığını değerlendirdi. Poppe, Bitcoin fiyatının 21 WMA’yı tekrar ziyaret edeceğini veya en azından manyetik alanına ulaşmadan keskin bir şekilde geri çekileceğini öne sürdü. 

  Bitcoin Fiyatında Dip Seviyeler Görüldü

  Uzman isim buna rağmen uzatılmış bir düzeltme hareketinin gelmesi halinde BTC fiyatında daha da alt seviyelerin görülebileceğini kaydetti. Analist lider kripto para biriminin, doğrudan etkisi göz önüne alındığında altcoin piyasasını da aşağı çekeceğini düşünüyor. Bu hareketin daha sonra traderların tercih ettikleri kripto paraları ucuza satın alabilme fırsatı sağlayacağına da dikkat çekti

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Lider kripto para biriminin 21-WMA’da destek bulacağını ve tekrar taramaya başlayabileceğini vurgulayan önde gelen analist son paylaşımında şunları açıkladı: “Bu yüzden yazın bir altcoin sezonumuz olacağını varsayıyorum. Bu, altcoinlerin Bitcoin dipten geri teptiğinde sahip olması gereken en iyi özelliktir. Dolayısıyla, mart genel olarak altcoinlerinizi biriktirmek isteyeceğiniz dönem olacak.”

  Altcoin Patlaması Bekliyor 

  Analist, son gelişmeler hakkında “Temel olarak, Bitcoin hakkında hiçbir şey değişmedi. Özellikle altınla karşılaştırıldığında, hala değeri düşük bir varlık.” ifadeleri kullandı. Bitcoin’in hareketini inceleyen analist bu grafiğin, kripto para piyasasının geri kalanında nispeten daha büyük dalgalanmalara sebep olabileceği uyarısını yaptı.

  Özellikle 2020 yılında küçük hacimli tokenlar son dönemdeki zaman dilimlerinde daha yüksek marjlar sayesinde BTC’den daha iyi performans gösterdi. Analist buna benzer bir şekilde Bitcoin piyasasındaki düzeltmelerin, altcoinlerde daha geniş düşüşlere sebep olduğunu da hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle