Ünlü analist BTC ETF onayından sonra hedef fiyatı açıkladı

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yatay görünüm devam ederken piyasalar spot BTC ETF onayına odaklandı. Ünlü analist, SEC’in onay vermesi halinde BTC borsa yatırım fonlarından güç alan BTC fiyatının ulaşabileceği seviyeyi açıkladı.

  Son dönemde kripto para sektörünün en önemli gündem maddesi spot BTC borsa yatırım fonları (ETF) oldu. BTC fiyatında herkesin 25 bin dolar beklediği dönemde 28 bin dolara kadar tırmanış yaratan bu gelişmedeki son durum merak ediliyor. Peki, SEC spot BTC ETF başvurularını onaylarsa BTC fiyatı kaç olur?

  Kripto paralara yatırım yapan Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü olan GBTC’nin spot BTC ETF’ine çevrilmesi gündemde. SEC bu başvuruyu reddetmiş ancak mahkeme Grayscale şirketini haklı bulmuştu. Bu zafer SEC’in elini zayıflatırken uzmanlar spot BTC başvurularının onaylanma ihtimalini yükseltti.

  BTC ETF Onayı Yükselişi Tetikleyecek

  Bloomberg ETF analisti James Seyffart ve BI hukuk uzmanı Ellio Z. Stein kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Analistlere göre SEC’in spot BTC ETF başvurusunu onaylama ihtimali yüzde 75’e çıktı. Uzmanlar, bu başvuruların 2024 yılı içinde onaylanma olasılığını ise yüzde 95 olarak görüyor.

  Grayscale davasında mahkeme, SEC’in spot BTC ETF başvurularını reddederken kullandığı argümanları geçersiz buldu. Kurumun kripto paraları baskılamak için yeni kurallar ve argümanlar ortaya atması gerekecek. Ancak uzmanlar, özellikle 2024 yılında kripto paraların önünü açmaya yönelik düzenlemelerin geleceğini düşünüyor.

  SEC Onaylarsa BTC Fiyatı Ne Olur?

  Nisan 2024’de gerçekleşmesi beklenen BTC Halving etkinliği ile kripto paraların yeniden boğa rallisi yapacağı düşünülüyor. Bu süreçte SEC’in spot BTC ETF başvurularına onay vermesi kripto paralarda hızlı bir yükseliş getirebilir. Analistlere göre bu onaylamalar gerçekleştiğinde BTC fiyatı için 150 bin dolara uzanan bir ralli başlayabilir. Bu fiyat hedefi, BTC’nin mevcut seviyeden 5.5 kat yükseleceği anlamına geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle