JPMorgan Bitcoin’den çöküş bekliyor!

  ABD’nin en büyük bankası JPMorgan, Bitcoin ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bitcoin yatırımcılarına uyarı niteliğinde açıklama yapan banka, lider kripto para birimi Bitcoin’in rallisinin son bulduğunu iddia ediyor. Bitcoin’in azalan ivmesinin sonraki ralliler üzerinde de etkili olacağını açıklayan banka stratejistleri, kurumsal ilginin de azaldığını iddia etti.

  JPMorgan’ın kıdemli stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin ile ilgili şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü analist Bitcoin’in pazar günü yaşadığı sert düzeltme ile ilgili değerlendirmesinde, kripto paranın azalan ivmesine dikkat çekerek rallinin son bulduğunu belirtti. Panigirtzoglou, Bitcoin’in azalan ivmesinin önümüzdeki süreci kötü etkileyeceğini, çöküşün yaklaştığını belirtti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin geçen hafta 64 bin doları aşarak tarihi rekorunu tazeledi. Bu yen, rekorun ardından pazar günü sert bir düzeltme yaşayan Bitcoin yüzde 10’dan fazla değer kaybetti. Bitcoin yavaş yavaş toparlanma gösterse de rallinin devam edip etmeyeceği ile ilgili endişeler var.

  Bitcoin vadeli işlem piyasalarında tasviyeler devam edecek

  Dev banka JPMorgan’ı kıdemli stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin boğaları için kritik seviyenin 60 bin dolar olduğunu iddia ediyor. Lider kripto para biriminin geçen hafta 65 bin dolara yaklaşarak rekor tazelemesinin ardından 51 bin dolara kadar gerilediğini hatırlayan ünlü isim Bitcoin rallisinin sonuna gelindiğini iddia ediyor. Ünlü isim bu görüşlerinin Bitcoin vadeli işlem piyasalarında yaşanan tasviyelerle destekledi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in kasım ayının sonunda, ocak ve şubat aylarında da geçtiğimiz pazar günü olduğu gibi sert tesviyelerle karşı karşıya kaldığını açıklayan Panigirtzoglou, momentum sinyallerinin tasviyelerin devam edeceğini gösterdiğini açıkladı. Ünlü stratejist Bitcoin’deki gerilemenin birkaç ay daha süreceğini, dolayısıyla rallinin son bulduğunu iddia ediyor.

  JPMorgan: Bitcoin’e kurumsal ilgi azaldı

  Bitcoin geçtiğimiz süreçte de birçok defa sert düzeltmeler yaşamış, ancak düzeltmelerin ardından büyük fiyat artışları göstererek toparlanmıştı. Bu durumun yeniden tekrarlanmayacağını iddia eden Panigirtzoglou, neden olarak ise kurumsal ilgideki düşüşü gösterdi. Kurumsal akışta düşüş yaşandığını belirten stratejist, bu durumdan kaynaklı olarak Bitcoin’in önceki aylarda olduğu gibi yeniden yükselişe geçmeyeceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle