Kalemder

Bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğu tekrarlandı

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği The Pomp Podcast’ın son konuğu ABD Wyoming senatörü Cynthia Lummis oldu. Senatör, Bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğunu vurguladı…

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre ABD Wyoming senatörü Cynthia Lummis’den Bitcoin’e yine övgü dolu sözler geldi. Lider kripto para biriminin büyük bir değer deposu olduğunu söyleyen Lummis, BTC’nin insanların yatırım portföylerinin bir parçası haline gelmesi gerektiğini aktardı.

  Bitcoin hakkında daha önceki açıklamalarında da övgü dolu ifadeler kullanan ABD’li senatörün bu açıklamaları, kripto para topluluğunda memnuniyetle karşılandı. Her yatırımcının yatırım sepeti içinde mutlaka Bitcoin olması gerektiğini belirten Cynthia Lummis bu konuyla ilgili şunları söyledi: “Sınırlı bir kaynağa sahip olduğu için, onu çok büyük bir değer deposu olarak görüyorum.”

  Finansal İnovasyon Grubu Kurulacak

  Lummis, üye ve çalışanları Bitcoin ile diğer kripto para birimi sektöründeki fırsatlar hakkında eğitim programları hazırlayacak. Ünlü Senatör, ABD Senatosu’nun yeni döneminde Finansal İnovasyon Grubu kurarak, Bitcoin üzerine daha fazla çalışma yapmayı planlıyor. Bunun yanı sıra senatör, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin suçlular tarafından kullanıldığına dair beyanlara karşı tavır sergileyeceklerini belirtti.

  Milletvekili, Bitcoin’in yasa dışı faaliyetlerde kullanılması yönündeki görüşlere karşılık olarak şu ifadeleri kullandı: “Chainalysis’e göre bildiğimiz şey, kripto para ile ilgili suçların nakit para içeren suç faaliyetlerinden daha küçük olduğu ve kripto para düzenlemelerinin yeniliğe yer bırakması gerektiği.”

  ABD Senatosu’nda Bitcoin Destekçisi

  Lummis, Bitcoin’e (BTC) inanan biri olma yolculuğunu anlatırken, kripto para piyasasına girmesinin nedenlerini de konuk olduğu yayında dinleyiciler ile paylaştı. Mali işler sorumlusu olarak görev yaptığı dönemde damadından yardım alarak 2013 yılında Bitcoin ile tanıştığını açıkladı. 

  Bu ifadelere göre Bitcoin yatırımına erken başlayanlardan biri olmasına rağmen Lumnis, çok azına sahip görünüyor. Mali açıklamasına göre, senatörün kişisel varlıkları 100 bin doları geçmiyor. Senatör’ün seçildiği Wyoming eyaleti ise kripto para düzenlemeleri söz konusu olduğunda ülkedeki en yenilikçi eyalet olarak dikkat çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle