BTC'yi baskılayan ABD için acı senaryo! Yükseliş yakın mı?

  Teknoloji ve dijital varlık odaklı yatırımlar yapan ARK Invest, ABD’de Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paralara yönelik baskıcı tutumu değerlendirdi. Analistler, bu saldırgan tutumun uzun vadede kendilerine zarar vereceğini öne sürdü.

  Kripto para piyasasında belirsizlik devam ederken Bitcoin (BTC) fiyatının boğa piyasasını başlatacağı gün heyecanla bekleniyor. Piyasadaki son durumu değerlendiren analistler arasına ARK Invest ekibi de katıldı. Uzmanlar, ABD’li yetkililerin BTC ve kripto para sektörüne yönelik baskıcı tutumunu yorumladı.

  Kripto para ve yeni teknolojileri destekleyen ARK Invest şirketinin değerlendirmesinde ilginç ifadeler öne çıktı. Şirketin baş fütüristi Brett Winton, ABD’de BTC’nin gelişmesini engellemeye yönelik tutumu eleştirdi. Winton, yetkililerin BTC’yi baskılamak yerine onu stratejik bir varlık olarak benimsemeleri gerektiğini söyledi.

  ABD’li Yetkililer BTC’yi Benimseme Yoluna Gitmeli

  Ünlü analist, BTC’yi baskılama girişimlerine devam eden ABD’li düzenleyicilerin uzun vadede kendi çıkarlarına zarar vereceğini düşünüyor. Winton’a göre BTC, tıpkı İngilizcenin küresel bir dil olarak hakimiyetini arttırdığı dil çeviri teknolojisine benzer bir üstünlüğe sahip. ARK Invest analisti, dolar karşısında gerçek değerini bulması beklenen BTC hakkındaki yorumlarıyla dikkat çekti.

  İngilizcenin küresel dil olarak konumuyla BTC’nin ortak noktalarını vurgulayan Brett Winton şunları söyledi: “ABD’nin dolar sisteminin hakimiyetini tehdit ettiği için Bitcoin’i öldürmeye çalışmak, İngilizce’nin üstünlüğünü tehdit ettiği için dil çeviri teknolojisini öldürmeye çalışmak gibidir. Hâlbuki her iki teknoloji de, daha sorunsuz bir şekilde benimsendiğinde, birbirlerinin etkisini daha da güçlendirebilecek sinerjistik bir etkiye sahipler.”

  Gözler Spot BTC ETF Onayına Çevrildi

  Lider kripto para birimi BTC fiyatındaki negatif görünüm sürüyor. Tarihi olarak eylül ayını satış baskısı ile geçirdiği bilinen BTC’de 25 bin dolar desteği korunuyor. Analistlere göre söz konusu zayıf görünümün ardında son dönemde düşen işlem hacimlerinin etkisi büyük oldu. SEC’in BlackRock, Fidelity, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco ve Valkyrie gibi dev varlık yöneticilerinin spot BTC ETF başvurularına onay vermesi halinde piyasada yeniden yükseliş yaşanması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle