Bitcoin’in dipte diyen bu isim yakında ralli bekliyor!

  Lider kripto para birimine yönelik yükseliş beklentileri bazı isimlerce desteklenmeye devam ediyor. Bir grafik paylaşan analist Gert van Lagen, BTC fiyatının bir formasyon dibinde olduğunu söyleyerek ufukta ralli olduğunu söyledi!

  Fiyatı ne yükselen ne de geri çekilen Bitcoin’de (BTC) ünlü bir analist “ralli” kelimesini telaffuz etti! Önceki gün JPMorgan analistlerince paylaşılan 45 bin dolarlık BTC tahmini ardından yeni gelen değerlendirme popüler analist Gert van Lagen’e ait. Analist bir ters omuz baş omuz (TOBO) formasyonuna işaret ederek bu formasyonun yükselişi tetikleyeceğini söyledi.

  “Bitcoin Formasyon Dibinde”

  Bitcoin grafiğinde bir TOBO oluşumuna işaret eden analist Gert van Lagen, mevcut BTC fiyatının formasyon dibinde olduğunu söyledi. BTC fiyatının dip olduğunu söyleyen analiste göre oluşan yapı bir ayı tuzağı!

  Güçlü bir yükseliş sinyali olarak kabul edilen ters omuz baş omuz formasyonu, analistin paylaştığı grafiğe göre lider kripto para biriminin SMA ortalaması altında oluştu. Van Lagen daha fazla düşüş bekleyen yatırımcıların terste kalacaklarını iddia ederken, bu öngörüsü ile JPMorgan beklentisine paralel bir değerlendirme paylaştı.

  JPMorgan’a Göre BTC 45 Bin Dolar Olmalı!

  Bir önceki gün haber bültenimizde de yer verilen JPMorgan’in 45 bin dolarlık Bitcoin tahmini yatırımcıları heyecanlandırdı! Lider kripto para birimini değerlendirirken ons başına külçe altın fiyatlarını kullanan JPMorgan analistleri, mevcut fiyatlamaya göre Bitcoin’de adil fiyatın 45 bin dolar olduğunu söylediler.

  Analistlere göre Bitcoin, tıpkı altın gibi bir değer aracı olarak kabul görmeli! Şu anda altına karşı tek dezavantajının henüz 14 yıllık bir geçmiş olduğu söylenen Bitcoin, yine analistlere göre yaklaşan halving (yarılanma) etkinliğini yükseliş katalizörü olarak kullanabilir.

  Bitcoin Yükseliş İsteği Gösteriyor

  Gündemin tam merkezinde yer alan BTC ise bugün hafif alıcılı seyrediyor. Yılbaşından bu yana muazzam bir performans gösteren lider kripto para biriminde son günlerde akümüle süreci devam ediyor. Şu anda %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanan lider kripto para birimi için yaklaşan halving nedeniyle güçlü bir yükseliş beklentisi bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle