Kriptopara

2022 AMP Coin geleceği Ne Olur? 3 Uzmandan Fiyat Tahmini

  Kripto teminatı ile finansal işlemlerin günümüzde ilgi görmesi Amp gibi projeleri de öne çıkarmayı başarmıştır. Piyasalarda ise yeniden yükseliş trendine girme eğilimi gösteren AMP, kısa süre içinde yaşadığı hareketlenmeler ile yatırımcısını heyecanlandırmaktadır. Amp (AMP) projesinin geleceğine dair uzman yorumlarını ve proje hakkında fikir sahibi olmak isteyenler tüm detayları yazımızda bulabilir. 

  Amp (AMP) Coin Geleceği

  Her türlü veri aktarımının doğrulanabilir güvenceler sunularak, yeni dijital teminat belirteci olarak tanımlanan AMP Coin, gelecekte bu özelliği ile çok daha önemli bir konuma yükselmesi beklenmektedir. Öte yandan Amp, teminat için özel olarak oluşturulmuş akıllı sözleşme özelliklerine sahip olmasıyla da 2022 yılı ve sonrası için belirlediği yol haritasında güçlü bir görünüm çizmektedir. Genel hatları ile Amp (AMP) projesinin geleceği hakkında yol haritasında da yer verilen bazı görüşler şu şekilde sıralanabilir:

  • Amp, teminatlandırma için çok çeşitli durumları destekleyerek, özel yetenekleri etkinleştirilebilen önceden tanımlanmış bölüm stratejilerinin kavramını sunacaktır. 
  • Varlık transferlerini teminat altına almak için genişletilebilir bir platform olarak gelecek yıllarda daha fazla ihtiyaç duyulması beklenmektedir. 
  • Ethereum desteği sayesinde 2022 yılından itibaren gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyonda umut vaat eden projeler arasında gösterilmektedir.  

  Amp (AMP) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun süredir devam eden düşen trendi kırdıktan sonra kısa süreli harekete bakıldığında benzer coinler gibi 200 – 300 EMA ortalamasının üzerinde yer almaktadır. Detaylı teknik analizlerde ise genel görünümden ziyade negatif bir eğilim görülmektedir. Haftalık RSİ değeri ile BTC paritesinde en düşük coin olarak görünüm sunmaktadır. USDT paritesinde ise mum hareketi dikkat çekmektedir. Sabit aralıklı hacim direnç kırılımı da RSİ uyuşmazlığını göstermektedir. Geleceğine dair grafik yorumunun çelişkili olması yatırımcıların da temkinli olmasını gerektirmektedir.  

  Amp (AMP) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  AMP, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ERC – 20 uyumlu tokendır. Bu yapısı sayesinde Amp jetonlarının herhangi bir ERC – 20 uyumlu cüzdan ile transferi sağlanabilir. Fleza Network üzerinde birçok işlemin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Çalışma prensibine bakıldığında ise teminat bölümleri, herhangi bir hesap veya uygulamayı ya da işlemi teminat altına almak ve Ethereum blok zincirinde doğrulanabilen bakiyeleri taşımak için belirlenebildiğinden, teminat yöneticilerinin kilitleme, serbest bırakma ve yeniden yönlendirme akıllı sözleşme olarak görev yapar.  

  AMP Kullanım Alanları Nelerdir?

  Amp geniş bir kullanım alanına sahiptir. Herhangi bir gerçek dünya uygulaması için hızlı ve erimli aktarımları kolaylaştırmak üzere tasarlanmış evrensel bir teminat olarak kullanım amacına sahiptir. Genel hatları ile piyasalarda kullanımı da yatırım amaçlı olarak tercih edilebilir. Amp birçok DeFi platformu için de önemli bir belirteç olarak değerlendirilmektedir. Amp (AMP) kullanım alanları kısaca şunlardır:

  • Ödeme ağları için teminat olarak. 
  • Bireyler için teminat olarak. 
  • DeFi platformları için teminat olarak. 

  AMP Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel verilere göre şu anda 1 AMP fiyatı %amp-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %amp-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, AMP Token fiyatı 24 saatte %amp-token+yuzde%.

  Amp (AMP) fiyatı en son Haziran 2021’de gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi ile 0,01211 USD’ye ulaşmıştır. Bu tarihten sonra sürekli bir sert düşük eğiliminin takip edildiği coin için gelecek tahminleri de bu fiyat dalgalanması nedeniyle risk teşkil etmektedir. Grafik görünümünde de açıkça görüldüğü gibi mevcut formasyonda fiyatının kırılarak yükselişe geçmesi için yeni hareket beklenmektedir. Gelecekte ise fiyat beklentileri nispeten pozitif seyretmektedir. 

  AMP Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  2022 yılının ilk yarısında fiyatının yeniden toparlanma eğilimi içine girmesi beklenen AMP, takip eden yıllarda güçlü fiyat hedeflerine sahiptir. Özellikle DeFi ile şekillenmesi beklenen geleceğin dünyasında finansal işlemler için önemli bir teminat belirteci olarak pozitif bir beklenti yaratmıştır. Hem proje hem de AMP bu yönüyle gelecekte daha iyi bir konuma yükselebilir.  

  Amp Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Flexa Network AMP kullanan projedir. 2020 yılında bu platformun simgesi FXC, Amp (AMP) Coin’e geçerek belirtecin güvenilirliği ve işlevselliği konusunda önemli bir katkı sağlamıştır. Ethereum desteği sayesinde projeye olan güven iyice artmıştır. Öte yandan geleceği hakkında olumlu görüşlerin öne çıkması da Amp (AMP) Coin alınır mı sorusunun olumlu yanıtlanmasını sağlamaktadır. Ancak kısa vadede görülen riskler yatırım amaçlı kullanımda negatif etki yaratabilir. 

  AMP Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Amp (AMP), teminat için özel olarak oluşturulmuştur. Akıllı sözleşme özellikleriyle, kullanıcıların riski merkezden uzaklaştırmasına imkan tanıyarak benzersiz bir konuma yükselmiştir. Hizmet olarak bakıldığında ise aktarımları güvence altına almak, kolaylaştırmak ve hızlandırması da rakiplerinden ayrılmasını sağlamaktadır. Amp’ın benzersiz kılan bazı temel özellikleri şunlardır:

  • Amp teminatlandırılması test edilebilir, denetlenebilir ve ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunulur. 
  • Mümkün olduğunca esnek ve geleceğe dönük olarak tasarlanmıştır. 
  • Teminat yöneticileri ve belirteç bölümleri ise projenin benzersiz en temel iki özelliğidir. 

  AMP Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Amp (AMP) Coin avantajları:

  • Enflasyonist olmayan yapıya sahiptir. 
  • Her türlü değer aktarımı için anında doğrulanabilir güvenceler sunar. 
  • Birçok DeFi platformu için vazgeçilmezdir. 

  Amp (AMP) Coin dezavantajları:

  • Fiyat dalgalanmaları yatırım için risk teşkil etmektedir. 
  • Çalışma sisteminde aksamalar görülebilir. 

  AMP Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  AMP birçok kripto para borsası ve DeFi platformunda yer almaktadır. DeFi ve spot piyasalarda birçok işlem çifti ile kullanılabilir oluşu da yatırım alanını genişletmiştir. Çok daha fazla yatırımcı kitlesine ulaşmayı başaran Amp (AMP), işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek borsalardan alınabilmektedir. İlgili borsalardan USDT, USD, BUSD gibi çiftler ile işlem yapılmasına da olanak sağlanmaktadır. Amp (AMP) listeleyen başlıca borsalar ise şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • Gemini
  • Huobi Global 
  • Bybit 

  AMP Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Amp (AMP) Coin fiyat tahminini 2022 yılı için revize eden birçok analiste göre gelecek dönem performansı umut vaat etmektedir. Wallet Investor, Digital Coin Price ve Price Prediction gibi isabetli piyasa tahminlerinin sahibi birçok uzmandan benzer minvalde görüş bildirilmiştir. Ancak bu görüşler yatırım tavsiyesi değil coin hakkında genel bilgi vermektedir. 

  3 uzmanın Amp (AMP) fiyat tahminleri ve gelecek hedefleri ise şöyledir:

  • Wallet Investor analistleri 1 yıllık yatırım için AMP’yi riskli bir yatırım aracı olarak görmüştü. 2023 yılı için fiyat beklentisi ise 0,0019 USD olarak eksi yönde görülmektedir. 
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 – 2023 yılı için daha olumludur. 0,039 USD maksimum fiyat hedefini duyurmuştur. 1 USD hedefi ise gelecek 10 yıl içinde ulaşılması zor olarak değerlendirilmiştir. 
  • Digital Coin Price platformunda ise 2022 yılı için hedef fiyat 0,033 USD olarak belirlenmiştir. 5 yıllık projeksiyonda ise fiyatının 0,069 USD seviyesine kadar gelmesi beklendiği aktarılmaktadır.  

  Sonuç

  Genel çerçevede Amp (AMP) gelecek vaat eden ve herhangi bir gerçek dünya uygulaması için hızlı ve daha verimli aktarımları kolaylaştırmak üzere yoluna devam eden bir evrensel teminat belirteci olmayı başarmıştır. Ancak fiyatının istikrarlı fakat düşük getiri potansiyeli ile ilerlemesi risk barındırmaktadır. Kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlarda mevcut görünüme göre pozisyon almak gerekmektedir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle