Polymath (POLY) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Blok zincir ve token üretimine ilişkin teknolojilerin gelişmesiyle Polymath gibi projeler önem kazanmıştır. Gelecekte çok daha fazla projenin ihtiyaç duyacağı temel teknolojileri sağlayan Polymath (POLY), piyasalarda da yeni bir beklenti yaratmıştır. Polymath nedir, POLY projesi detayları nelerdir gibi soruların yanıtını arayanlar için merak edilenleri bir araya getirdik. Polymath (POLY) projesinin detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Polymath (POLY) Coin Nedir?

  Polymath, blok zincirinde dijital menkul kıymet oluşturmak ve ihraç etmek, yönetmek için teknoloji sağlayan bir platformdur. POLY Coin ise Polymath platformunda ye alan dijital menkul kıymetlerin takasına olanak veren, Ethereum tabanlı bir tokendır. Polymath, ilgili menkul kıymet tokenlarının piyasaya sürülmesi ve yönetilmesi için uyumluluk odaklı bir ST – 20 oluşturmaktadır. 

  Polymath (POLY) Projesi ve Whitepaper

  Polymath, güvenlik belirteçlerinin başlatılmasını sağlamak ve blok zincirinde dijital menkul kıymetler oluşturmak için, ihraç etmek ve yönetmek adına teknoloji sağlamak hedefiyle ortaya çıkmıştır. Güvenlik belirteci devriminde öncülük eden Ethereum tabanlı bir çözüm kullanmaktadır. Projenin teknik makalesinde yer verilen detaylara göre, özellikle düzenlenmiş varlıklar için oluşturulmuş kurumsal düzeyde blok zinciri olan Polymesh üzerinden de çalışmaktadır. 

  Menkul kıymetler sektörünü kapsayan çözümler ile alanında önemli bir boşluğu dolduran Polymath (POLY), blok zincirde belirteçler oluşturmayı, yayınlamayı hedeflemek amaçlı olarak ortaya çıkmıştır. Kısa sürede piyasalar için sunduğu çözüm önerileri ile önemli görülen Polymath, POLY simgesi ile piyasalarda da yer almaktadır. Ethereum tabanlı olarak geliştirilen birçok çözüm ve geleceğe ilişkin yol haritasında yer verilen detaylara göre beklentileri de karşılama hedefine sahiptir. Polymath (POLY) projesinin whitepaper, roadmap ve merak ettiğiniz diğer detaylarına: https://polymath.network/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  Polymath (POLY) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Polymath, Trevor Koverko ve Chris Housser liderliğinde kurulmuştur. Kripto para sektörüne geçmeden önce sayısız fintech şirketinde görev alan ve mali ve iş hukuku alanında kariyere sahip bu iki kişinin 2017 yılında Barbados’ta Polymath INC’yi kurmuşlardır. Kurucu ortaklardan Chris Housser, geleneksel ve yeni varlık sınıflarını belirtmek ve ticaretini yapmak için blok zincir kilidini açmayı kolaylaştırmak istediklerini belirtmiştir.  

  Polymath (POLY) Kullanım Alanları Neler?

  Polymath (POLY), platform üzerinde gerçekleştirilen birçok işlem için kullanılan bir dijital varlıktır. Platform ile etkileşim kurmak için POLY oluşturulmuştur. Ethereum üzerinden çalışan Polymath Token Studio’ya güç veren yardımcı program tokeni olarak etkin bir kullanım alanına sahip olmuştur. Platform üzerinde menkul kıymet tokenları oluşturan ve yöneten ihracatçılar tarafından kullanılmaktadır. 

  Menkul kıymetlerin değiştirilebilmesi için Ethereum blok zincirinde ERC 1400 akıllı kontratlarını geliştirmiştir. Bu yönden Ethereum blok zincirindeki ERC- 20 token olarak, diğer birçok projede olduğu gibi işlevsel özelliklerle kullanılabilmektedir. Piyasalarda ise yatırım amaçlı kullanılmaktadır.  

  Polymath Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Polymath (POLY) projesini rakiplerinden ayıran ve projeyi benzersiz yapan birçok detay yer almaktadır. Bu benzersiz özelliklerini doğru bir şekilde değerlendirerek doğru bir yatırım stratejisinin geliştirilmesi de mümkündür. Basit tanımlama ile Polymath bir blockchain platformudur. İşletmelerin kendi güvenlik ICO’larını oluşturmalarına olanak sağlaması ve menkul kıymetlerin alınması için kripto para kullanılmasını sağlamaktadır. 

  Piyasalar için önemli yenilikler ve çözümler sunan Polymath (POLY), yol haritasına ve işlevsel özelliklerine göre şu yönlerden benzersiz olarak değerlendirilmektedir:

  • ERC1400 akıllı kontratlarını, menkul kıymet varlıklarının dijitalleştirilmesi için geliştirmiştir. 
  • Menkul kıymet varlıklarının yönetimi, kontrolü ve diğer ihtiyaçlar için Polymesh üzerinde yer alan Token Studio uygulaması kullanılmaktadır. 
  • Menkul kıymet varlıklar için inşa edilmiş kurumsal ölçekli bir blok zincir olarak görev yapmaktadır. 

  Güncel POLY Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 POLY fiyatı %polymath-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %polymath-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polymath Coin 24 saatte %polymath-network+yuzde%.

  Analistler tarafından POLY fiyatı kısa vade için riskli görülmektedir. Kısa vadeli işlem yapmak isteyenlerin özellikle temkinli olması önerilmektedir. Diğer yandan orta ve uzun vadede ise fiyatında yeni beklentiler oluşabilir. POLY her ne kadar kötü bir grafik izlese de projenin gelecek vaat etmesi ve birçok yeni çözüm sunması pozitif etki etmektedir. 

  Polymath (POLY) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Polymath (POLY) projesinin avantajları kadar dezavantajları da öne çıkmaktadır. Diğer tüm projelerde olduğu gibi artı ve eksi yönlerine bakarak doğru bir stratejinin belirlenmesi gerekecektir. Son dönemin öne çıkan projelerinden biri olarak Polymath (POLY)’in avantajları kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Geleneksel ve yeni varlık sınıflarının takasını dijitalleştirme ve desteklemeyi başarmaktadır. 
  • Dijital menkul kıymetlerin takasına imkan verir.
  • Erişilebilirdir. 
  • Aracılara ihtiyaç duymaz.
  • Düzenleyici kesinliğe sahip değildir. 

  Polymath (POLY) dezavantajları ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • POLY yatırımı fiyatında görülen istikrarsızlık nedeniyle risklidir. 
  • Projenin gelecek dönem hedeflerini yakalayamaması negatif etki yaratacaktır.  

  Polymath (POLY) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Polymath (POLY), piyasa değerine göre en büyük kripto para borsalarında mevcuttur. Al – sat işlemleri için POLY tercih edecek kişilerin bu popüler borsaları tercih etmeleri mümkündür. POLY Coin listeleyen borsalar şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • DigiFinex
  • BingX
  • Phemex

  Polymath (POLY) Coin Piyasa Bilgileri

  Ethereum üzerinde çalışan POLY, yaklaşık 100 bin cüzdan üzerinde, lansman sırasında dağıtımı yapılan 240 milyon POLY bulunmaktadır. Maksimum arzı 1 milyar olarak belirlenmiştir. 31 Ocak 2022 tarihine kadar 925 milyon token dolaşımda olması hedeflenmektedir. Kalan 75 milyon token ise Ocak 2024’e kadar kilitlenmiştir. 

  Polymesh Mainnet başlatıldığında, ERC – 20 standardındaki POLY sahipleri, talep etmeleri halinde POLY’lerini bire bir oranda POLYX tokena yükseltebileceklerdir. Mainnet faaliyete geçtiğinde ise Ethereum tabanlı POLY’nin dolaşımdaki arzı Poly Mesh ile değiştirilen miktara göre azalacak şekilde belirlenmiştir. 

  Polymath (POLY) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  POLY birçok büyük borsadan alınabilir. Polymath (POLY) satın almak için şu adımları takip etmek mümkündür:

  • 1. Adım: Binance gibi büyük borsalara giriş yapılır. 
  • 2. Adım: POLY listeleyen borsada hesap oluşturulur. 
  • 3. Adım: Hesap onayı sonrasında kredi, banka kartı veya diğer gerçek hesaplardan işlem yapılacak hesaba para aktarılır. 
  • 4. Adım: USDT; USD, BTC, BUSD gibi çiftler ile bakiyeye göre alım emri verilir. 
  • 5. Adım: ERC – 20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen mobil veya masaüstü, mobil veya donanım cüzdanlarında saklanabilmektedir. 
  • 6. Adım: Polymesh blok zincirinde üretilen POLYX varlıkları için Polymesh Wallet tercih edilebilmektedir. 

  Özet Olarak

  Polymath (POLY), blok zincirde dijital menkul kıymetler oluşturmak ve ihraç etmek, yönetmek gibi temel işlevsel özellikler sunan önemli bir platformdur. Ethereum üzerinde bulunması ve Polymesh gibi blok zincir çözümleri POLY Coin projesinin gelecekte umut vaat etmesini sağlamaktadır. Genel hatları ile projeye yatırım yapmak isteyenler mevcut piyasa görünümüne göre işlem yapmalıdır. Kısa ve orta vadeli riskleri göz önünde bulundurarak Polymath (POLY) yatırım amaçlı da tercih edilebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle