Kripto Para

DeFi saldırganları, paraları iade etmeye başladı

  Kripto para piyasaları 10 Ağustos tarihinde gerçekleşen 600 milyon dolarlık DeFi hack saldırısı ile sarsıldı. Poly Network’e gerçekleştirilen saldırıda hackerlar 3 ayrı cüzdana toplamda 600 milyon dolarlık kripto varlık transfer etti. Saldırıdan 1 gün sonra hackerlar, bu paranın bir kısmını iade etmeye başladı.

  Kripto para piyasaları, 10 Ağustos tarihinde Poly Network’e gerçekleştirilen dev hack saldırısı ile sarsıldı. Binance Smart Chain (BSC), Ethereum (ETH) ve Polygon genelinde transferler yaparak Poly Network’e saldırı düzenleyen hackerlar, bu saldırıda 600 milyon dolarlık kripto varlığı ele geçirdi. Saldırı, O3 protokolünde 150 milyon dolarlık bir işlemin gerçekleştirilememesi üzerine ortaya çıktı. Wu Blockhain’in bildirisi üzerine anlaşılan hack saldırısı sonrası O3 protokolü bir de açıklama yaptı.

  O3 protokolünden gelen açıklamada, kullanıcılara bir süre protokolde işlemlerin askıya alınacağı, Poly Network ekipleriyle iletişim halinde oldukları açıklandı ve kullanıcılardan biraz sabırlı olmaları istendi. Söz konusu DeFi saldırısı, kripto para tarihinin en büyük DeFi saldırısı olarak kaydedildi. Saldırıdan sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao da saldırıyı irdeleyen birtakım paylaşımlarla açıklamalarda bulundu. Gelen açıklamaların ardından, saldırganların çaldıkları paraların bir kısmını çeşitli yöntemlerle iade etmeye başladıkları ortaya çıktı.

  Hacker USDC, SHIB, BTCB ve FEI’ler ile İadelere Başladı

  Hackerlar, çaldıkları fonları BSC, ETH ve Polygon ağları üzerinden kişisel cüzdanlarına çeşitli meblağlarla transfer etmişlerdi. Saldırıdan sonra Blockchain güvenlik şirketi Slowmist, saldırganların kimlik bilgilerini tespit etti. Kimlik bilgileri açığa çıkan saldırganlar, çaldıkları fonları iade etmeye başladı. Saldırgan ya da saldırganlar ilk aşamada 1 milyon dolarlık USDC, 2 milyon dolarlık Shiba Coin (SHIB), 1 milyon dolarlık BTCB ve 600 bin dolarlık FEI’yi iade etti.

  “Hacker Teslim Olmaya Hazır”

  Saldırganlar, iade işlemlerine başlamadan 7 dakika önceHacker teslim olmaya hazır” isimli bir token oluşturdu ve bu token’ı belirtilen adrese yolladı. Ardından USDC transferlerine başlayan hacker, iade sırasında gönderdiği meblağların boyutunu da artırmaya başladı. Saldırganın oluşturduğu token’a bakıldığında, iade edilecek olan miktarın git gide artacağı düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle