Kripto Para

Ripple, SEC’nin talebine itiraz etti!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davada 2 Haziran tarihinde mahkemeye bir başvuruda bulundu. SEC, başvurusunda “delil keşfi” sürecinin uzatılmasını istedi. Ripple avukatları 8 Haziran tarihli karşı başvurusunda, davanın belirlenen takviminin değiştirilmesi için bir neden olmadığını savundu.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davasında “delil keşfi” sürecinin iki ay daha uzatılması için 2 Haziran tarihinde mahkemeye başvurdu. Ripple avukatları, SEC’nin bu başvurusuna en geç 8 Haziran tarihine kadar karşılık vereceğini belirtti. Ardından 8 Haziran tarihinde Ripple avukatları, SEC’nin bu talebine itiraz etti. Ripple avukatları itirazlarında “Yaşanacak olan gelişmenin, Ripple’ın ABD’deki faaliyetlerine yönelik varoluşsal bir tehdit oluşturacağını” belirtti. Ripple’ın itiraz ettiğini, Ripple avukatlarından James K. Filan Twitter üzerinden duyurdu.

  SEC’nin Talebi

  Dava öncesinde delil keşif süreci normalde 2 Temmuz olarak belirlenmişti. Ancak SEC bu tarihin 31 Ağustos’a uzatılmasını istiyor. Ayrıca bilirkişi incelemelerinin son tarihi olan 16 Ağustos’un da 15 Ekim’e uzatılmasını istiyor. SEC delil keşfinin uzatılmasını talep ederken, davaya ilişkin daha fazla tanık bulmak adına daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu öne sürdü. Ripple avukatları dava takviminin değiştirilmesi için bu talebin yeterli olmadığını belirtti.

  Ripple’ın İddiası: Gecikmeler SEC’nin Usulsüzlüklerinden Kaynaklı

  Ripple avukatları SEC’nin bu talebinde geçerli bir neden olmadığını, şu ana kadar delil keşfinde yaşanan gecikmelerin de SEC’nin usulsüzlüklerinden kaynaklandığını belirtti. Ripple kanadından konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi:

  “SEC hem hukuki müdahale taleplerinde usulsüz davranıyor hem de mahkemenin aldığı karara uymuyor. Hal böyleyken SEC daha çok zaman ihtiyaç duyduğunu iddia edemez.”

  Ripple Şu Ana Kadar SEC’ye 73 Binden Fazla Evrak Gönderdi

  Ripple avukatları, SEC’ye şu ana kadar 73 binden fazla evrak gönderildiğini ve gönderilmeye de devam edeceğini açıkladı. SEC, Ripple’ın bazı evrakları hala teslim etmediğini iddia etmişti. Ripple ise buna “Son dönemlerde talep edilen evrakların teslim tarihi bile henüz dolmadı” argümanı ile karşılık verdi.

  Ripple, SEC’nin Yargıç Sarah Netburn’den daha fazla zaman talep etmesine karşılık, delil keşfinin uzatılmasının iki taraf için de daha fazla yük oluşturacağını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle