Kripto Para

ABD’li dev bankadan “kripto” sesleri yükseliyor!

  Kripto para piyasalarında son günlerde en çok gündeme gelen ABD’de, ülkenin en büyük 5. bankası olan PNC’nin, kripto para sektörüne gireceği iddiaları gündeme geldi. İddialara göre PNC Bank, müşterilerine kripto varlık yatırım hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

  Kripto para piyasalarındaki büyüme, son dönemlerde sektöre farklı kuruluş ve işletmelerin de dahil olmasını sağladı. Piyasalardaki büyüme ile birlikte geleneksel ekonomi piyasasıyla artık kripto para piyasaları da iç içe geçmeye başladı. Zira bu noktada, dünyanın birçok bölgesinden bankalar kripto para sektörüne adım attı. Atılan bu adımlar, günden güne artış göstermeye devam ediyor. Genellikle müşteri taleplerinin yoğunluğu ile atılan adımlara, şimdi ABD’nin en büyük 5. bankası olan PNC Bank’ın eklendiği iddia ediliyor.

  Coinbase’ibn Heyecan Uyandıran Açıklaması

  11 Ağustos tarihinde ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase tarafından yapılan açıklamada, Coinbase’in daha önce açıklanmayan bir kripto projesinde PNC Bank ile birlikte çalıştığı ifade edildi. Coinbase tarafından yayımlanan hissedar mektubunda, şu ifadelere yer verildi:

  “Son aylarda Elon Musk, PNC Bank, SpaceX, Tesla, Third Point LLC ve WisdomTree Investments dahil olmak üzere, endüstri liderleriyle ortaklıklar kurduk.”

  Geçtiğimiz dönemlerde, Coinbase’ten bağımsız olarak PNC Bank’ın ilerleyen zamanlarda kripto teklifi açıklamasının beklendiği iddiaları gündeme gelmişti. Şimdi ise gündeme gelen iddialara göre PNC Bank, müşterilerine kripto varlık yatırım hizmeti sunmaya hazırlanıyor. İddialara göre PNC Bank’ın sağlamak istediği hizmetin asıl amacı, müşterilerin sorunsuz şekilde kripto varlık yatırımları yapabilmesini sağlamak.

  PNC Bank Daha Önce İnovasyon Lideri Aradığını Duyurmuştu

  Eğer iddialar doğru çıkar ve PNC Bank kripto para sektörüne böyle bir adım atarsa, bu durum sektörde büyük ses getirecektir. Zira, PNC Bank’ın Coinbase ile ortak çalışması durumunda banka, Coinbase ile birlikte bu adımı atmış olan en büyük banka unvanına kavuşacak. PNC Bank şimdiden kripto varlık odaklı bir gelecek planlamaya başladı. Banka, aylar öncesinde inovasyon hamlelerine liderlik edebilecek bir eleman aradığını da duyurmuştu.

  Bankanın yayınladığı iş ilanı, Coinbase’in hissedar mektubu ve gündeme gelen son iddialar göz önüne alındığında PNC Bank’ın sektöre girme ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Ancak buna rağmen PNC Bank’tan konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle