DOGE, bayrağı Dogelon’a mı teslim etti?

  Elde ettiği sert ve hızlı yükselişlerle 2021 yılına damgasını vuran Dogecoin (DOGE), piyasanın sakinleşmesi ile birlikte derin değer kayıpları yaşadı. Piyasada artık bir viral halini alan köpek temalı token arayışında olan birçok yatırımcının, soluğu Dogelon’da aldığı görülüyor.

  Kripto para piyasaları, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 2021 yılındaki sert yükselişleri ile ciddi büyümeler elde etti. Bu süreçte BTC ile birlikte neredeyse tüm kripto para birimleri rekor seviyelerine ulaşarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Ancak süreçte, elde ettiği yükselişler ile en çok dikkat çeken ve en popüler token’lardan biri haline gelen kripto para birimi Dogecoin (DOGE) oldu. İnanması güç değerler kazanan DOGE, son dönemlerde piyasanın sakinleşmesi ve yaşanan büyük geri çekilme ile birlikte kazandığı değerlerin büyük bir kısmını geri verdi.

  Dogecoin’in Serüveni

  Dogecoin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açık desteğini aldıktan sonra sosyal medyada çok büyük ve fanatik bir topluluk oluşturdu. Arkasına aldığı rüzgar ile DOGE, Nisan ayında 0,80 dolar bandına kadar yükseldi. Bu yükselişlerle eş zamanlı olarak piyasa değerini de 90 milyar doların üzerine çıkaran DOGE, aynı dönemde en büyük 4. kripto para birimi konumuna kadar ulaştı. Durulan piyasada geri çekilmeler yaşayan DOGE, hala en büyük 10 kripto para biriminden biri olsa da yakaladığı popülaritenin bir kısmını kaybettiği görülüyor.

  Dogelon Değer Artışlarıyla Yine Gündemde

  DOGE ile başlayan köpek temalı MEM tabanlı coin akımında, DOGE ciddi değer kayıpları yaşayınca bu yönde oluşmuş olan kripto para toplulukları da yeni arayışlara girdi. Elon Musk’ın DOGE’a verdiği destekler sonrası piyasaya sürülen ve DOGE ile benzer yapıda olan Dogelon şimdilerde yatırımcıların radarına girmiş gibi grafikler çiziyor. Adını Elon Musk’tan alan Dogelon, Mayıs ayında %1.015 oranında değer artışı yaşamıştı. Ardından durulan Dogelon, 2 Ağustos Pazartesi günü bir kez daha %120 oranında değer artışı yaşayarak dikkatleri çekti.

  Analistler Dogelon İçin Yatırımcıları Uyarıyor

  Dogelon aslında 50 milyon dolarlık piyasa değeri ile oldukça küçük bir altcoin olarak öne çıkıyor. Ayrıca 1 katrilyon adet arzı bulunan Dogelon’un arzı her ne kadar sınırlı olsa da onun deflansyonist bir kripto para olmadığı da biliniyor. Analistler, bu etkenlerden dolayı Dogelon için “riskli olabilir” uyarılarında bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle