BTC boğa koşusu hala sağlam bir yapıda - Tyler Swope

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların rekor seviyesi baz alındığında geçtiğimiz haftaki çöküşlerde %50’den fazla değer kaybetti. Bu durum, piyasada boğa koşusunun bitip bitmediğine ilişkin tartışmaları gündeme getirdi. Ünlü analist Tyler Swope’a göre boğa piyasası hala sağlam bir yapıda bulunuyor.

  Bitcoin (BTC) 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını aştı ve kripto para piyasasındaki büyük ralli de bununla birlikte başlamış oldu. Ardından üst üste rekorlar kıran BTC, yeni yıla 30 bin dolar seviyelerinde giriş yaptı. Ocak, Şubat, Mart aylarında rekor tazeleyen Bitcoin, 14 Nisan 2021’de 64 bin 895 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ancak bu süreçte Bitcoin zaman zaman geri çekilmeler de yaşadı. 2021 yılının en büyük geri çekilmesi ise geçtiğimiz hafta yaşandı.

  Boğa Koşusunun Bittiği Görüşleri Gündeme Geliyor

  Geçtiğimiz hafta piyasada görülen büyük geri çekilmelerde Bitcoin, 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’in rekor fiyatı baz alındığında bu durum %50’den fazla bir geri çekilmeye işaret ediyor. Ardından toparlanmalar görülmüş olsa da piyasada bu geri çekilme ile birlikte Aralık 2020’den bu yana devam eden boğa koşusunun sonlandığına ilişkin fikirler gündeme gelmeye başladı. Birçok kişi Bitcoin’deki bu büyük düşüş sonrası boğa koşusunun sonlandığını düşünüyor. Ancak ünlü analist ve Chico Crypto’nun kurucusu Tyler Swope böyle düşünenlerden biri değil.

  Tyler Swope’un Açıklamaları

  Swope, Bitcoin’deki sert düşüşe rağmen BTC boğa piyasasının hala sağlam bir yapıda olduğunu düşünüyor. Youtube’da 244 bin abonesinin karşısına tahminleri ve analizleri ile çıkan Swope, BTC için uzun vadeli yükseliş sinyallerini açıklayan ve yeni ortaya çıkan zincir içi analistlerin çalışmalarını takip ettiğini dile getirdi. Swope’un konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “William Clemente III, düşüşün yeni en yüksek seviyelere neden olduğunu söylüyor. Balinalar şu anda Bitcoin biriktirmekle meşgul. Lex Moskovski de ‘Döviz rezervlerindeki bütün stablecoinler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor’ sözlerini kullandı. Yani temelde insanlar ABD dolarını sadece piyasadan çıkmak için kullanmıyor. Bunu bir stablecoine yerleştiriyorlar ki yeniden fırsatları değerlendirebilsinler. Bu fırsatların çok hızlı şekilde güzelleşeceğini düşünüyorum.”

  Tyler Swope’a göre boğa koşusunun mevcut aşaması, bir sonraki boğa aşamasının temelini oluşturuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle