Kripto Para

SHIB balina hareketleri rekor seviyelerde!

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde Bitcoin (BTC) öncülüğünde düşüş eğilimleri dikkat çekmeye devam ederken, popüler şaka coini Shiba Inu (SHIB) balina adreslerinde ise yukarı yönlü hareketlilikler dikkat çekiyor. Elde edilen bilgilere göre SHIB’deki aktif adres sayısı %88 oranda arttı.

  Kripto para piyasaları Bitcoin (BTC) öncülüğünde Kasım ayından bu yana düşüş eğiliminde seyrediyor. 2022 yılına da düşüş eğiliminde giren Bitcoin, 5 Ocak tarihinden itibaren düşüşlerini hızlandırdı ve 7 Ocak tarihinde BTC, kritik bir destek noktası olarak işaret edilen 42 bin dolar bandının da altına dokundu. Bu sert düşüş piyasalarda endişeleri arttırmaya devam ederken, son dönemlerin en popüler şaka coinlerinden biri olan Shiba Inu (SHIB) balinalarında ise yukarı yönlü hareketler dikkatleri çekti. Elde edilen bilgilere göre SHIB’deki aktif adres sayısı %88 oranda arttı.

  SHIB’deki Aktif Adres Sayısında Muazzam Artış

  Shiba Inu, Ekim ayı sonlarında tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. O dönemden itibaren büyük balinaların SHIB’i radarına almaya başlaması da SHIB’deki hareketliliği arttırmıştı. Ancak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) tutanaklarını yayınlamasından sonra kripto para piyasalarında görülen düşüş etkisi, altcoin piyasasına da yansıyınca, Shiba Inu fiyatı da bu hareketliliklerden payını aldı. Ancak buna rağmen SHIB aktif adreslerindeki yukarı yönlü ivmelenme SHIB yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

  SHIB’deki Hareketlilikler, Balinaları da Harekete Geçiriyor

  Ethereum (ETH) tabanlı balina hareketlerini izleyen Whale Stats platformu, sıra dışı balina hareketlerini Twitter üzerinden raporluyor. Whale Stats tarafından sunulan verilere göre Shiba Inu’daki aktif adres sayısı da git gide artmaya devam ediyor ve bu artışın oranı verilere göre %88’i buldu. Piyasa uzmanları, hareketliliklerde görülen artışların, genellikle hesaplar işlem yapmaya başladığında görüldüğünü ifade ediyor. SHIB Ekim sonunda 0,000086 dolar ile ATH belirlemişti ancak son düşüşler sonrası 0,000030 dolar bandının altına kadar sarktı.

  ETH Balinaların Elindeki SHIB’in Değeri 1,5 Milyar Doları Aştı

  Whale Stats verilerine göre en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında en popüler token’ın SHIB olduğu görülüyor. Balinaların radarına aldığı token’lar arasında listede 2. sırada ise FTX borsasının kendi kripto para birimi olan FTT bulunuyor. En büyük 1.000 Ethereum balinasının elinde bulundurduğu SHIB’lerin değeri ise Whale Stats verilerine göre 1,5 milyar dolar seviyesini aşmış durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle