Kripto Para

Acemi yatırımcılar yanlışlıkla Bitcoin Gold (BTG) satın aldı

  Kripto para piyasasına yeni giriş yapan acemi yatırımcılar, yanlışlıkla Bitcoin (BTC) satın almak yerine Bitcoin Gold (BTG) almaya başladı. Bitcoin ağındaki hard fork ile oluşan BTG fiyatı bu yanlışlığın ardından uçuşa geçti…

  Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak genişlemeye devam ediyor. Bitcoin ağından hard fork (sert çatallanma) işlemi ile ayrılan ve uzun zamandır unutulmuş bir para birimi olan Bitcoin Gold (BTG) fiyatı yükselişe geçti. Son 1 haftalık grafiklerde rekor üstüne rekor kıran BTG fiyatının uçuşa geçmesinin arkasında acemi kripto para yatırımcılarının olduğu anlaşıldı

  Kripto para piyasasına yeni giriş yapan acemi yatırımcılar Bitcoin yerine Bitcoin Gold (BTG) satın almaya başlayınca fiyatlar son dönemde uçuşa geçti. 2017 yılında Bitcoin ağından hard fork işlemi ile meydana gelen Bitcoin Gold işlem hacmi de rekor seviyelere ulaştı. Son dönemde büyük bir ilgi gören BTG fiyatının rekor kırmasına sebep olarak yatırımcıların yanlış Bitcoin’i satın almaları gösterildi.

  Bitcoin Gold (BTG) Fiyatı Rekor Kırdı

  Uzun bir süredir unutulmuş olan ve adından söz ettirmeyen Bitcoin Gold, yeniden altcoin yatırımcılarının radarına girmeye başladı. Bitcoin Gold’un başarısının arkasında herhangi bir yenilik olmaması ve geliştiricilerden dikkat çekici bir hamle gelmemesine rağmen fiyatlar çok yükseldi. Bu duruma, acemi kripto para yatırımcılarının Bitcoin (BTC) yerine yanlışlıkla Bitcoin Gold satın almaları sebep oldu.

  Brezilya yatırım bankası BTG Pactual tarafından hazırlanan Bitcoin fonu, kripto para sektöründe Winklevoss ikizler olarak bilinen Gemini borsasının üzerinde saklama işlemine başladı. Bitcoin Gold (BTG) ile hiçbir ilgisi olmasa bile Brezilya’nın en büyük yatırım bankası altcoinin değerini paylaşınca acemi yatırımcılar bunu bir işaret sandı.

  Gemini Borsasının Haberi Yanlış Yorumlandı 

  Popüler kripto para borsası Gemini tarafından paylaşılan haber, yatırımcılar tarafından bir işaretmiş gibi algılanınca Bitcoin Gold büyük bir talep gördü. Kripto para uzmanları bu durumu değerlendirirken acemi yatırımcıların hareketlerine dikkat çekti: “BTG Pactual adında yeni bir fon oluştuğu için insanların Bitcoin Gold (BTG) satın almak için aceleci davrandılar. BTG sanıldığı gibi ucuz Bitcoin değil!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle