Pokeball (POKE) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Kripto para piyasasında dikkat çeken yeni nesil kripto para birimleri hakkında pek çok soru yatırımcıların gündeminde. Özellikle de yeni meme kripto paraların nitelikleri merak ediliyor. Bu yazımızda meme kripto paralar arasında öne çıkan POKE Coin hakkında bilgileri sunacak, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistler onun geleceği hakkında ne diyorlar sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Pokeball (POKE) Coin Nedir?

  Pokeball (POKE) Coin, Dogecoin ve diğer meme kripto para projelerini yenmek için üretilen yengeç meme olarak bilinen kripto paradır. POKE Coin, Merkeziyetsiz finansal işlemlerden olan staking için kullanılan bir token’dır. Pokeball.Finance platformunda çalışabilen POKE Coin, bu platform üzerinden takımlar kurmak ve düşük işlem ücretlerinden yararlanmak için kullanılan bir araçtır. Fantom Opera ağından destek alan POKE Coin projesi, 2 saniyelik işlem onaylarını sunar.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  POKE Coin projesinde amaç, yatırımcılara Pokeball.Finance üzerinden staking çiftliklerini oluşturabilme imkanını vermektir. Bu proje sayesinde POKE Coin sahipleri ağda kendi takımlarını yaratabilir ve likiditeden yararlanarak daha fazla pasif gelir elde edebilirler. Pojede, kurulan takımlar için likidite üzerinden %20 kazanç sunulması amaçlanmıştır. Diğer yandan projenin asıl hedefi, Dogecoin ve diğer meme kripto paralardan daha popüler hale gelmektir. Proje hakkında daha detaylı bilgiyi resmi sitesindeki şu sayfadan edinebilirsiniz.

  POKE Coin Yorum

  POKE Coin hakkındaki yatırımcı ve analist yorumlarında, POKE Coin ile staking işleminin belirli bir bakiye üzerinden yapılabildiğine değiniliyor. Uzmanlar ve yatırımcılar pasif gelir elde etmek için minimum %10 oranında staking yapılması gerektiğini belirtmişler. Diğer yandan POKE Coin projesinin Ethereum ağına da hızlı yapısı ile rakip olmak istediği yorumlarda belirtilmiş.

  Pokeball Coin Geleceği 2021

  Analistlere göre POKE Coin bir yengeç meme olmasına rağmen, farklı avantajları yatırımcılar için sunuyor. Bu yüzden 2021 senesi içinde değerlenebileceği düşünülüyor. Analistler POKE Coin’in geleceğinde fiyat artışının olabileceğini açıkladılar. 2021 senesi Ağustos ayında POKE Coin fiyatının 0.20 dolar ile 0.25 dolar bandı arsına yükselebileceğini belirttiler. 2021 yılsonunda ise fiyatın 0.35 dolar ile 0.40 dolar bandı arasında yer alabileceğini açıklıyorlar.

  Pokeball (POKE) Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 POKE fiyatı %pokeball+try% TL. Döviz cinsinden ise %pokeball+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Pokeball 24 saatte %pokeball+yuzde%.

  POKE Coin fiyatı, yatırımcı davranışlarına, kripto para piyasasının volatilitesine göre anlık değişimleri tabloya alabilir. Arz ve talep dengesine bağlı olarak da şekillenebilen fiyat güncel olarak takip edilmelidir. Ancak bu şekilde doğru yatırım kararları alınabilir. 

  Pokeball (POKE) Coin Nasıl Alınır?

  Pokeball (POKE) Coin satın almak için aşamalar:

  • 1. Adım: POKE Coin şuan için sadece PancakeSwap borsasında işleme girmektedir. Bu borsaya internetten erişim gerçekleştirilmesi gerekir.
  • 2. Adım: PancakeSwap borsasından hesap açılışı gerçekleştirilmelidir.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba ise belirli tutarda para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Bakiye oluştuktan sonra borsadan “kripto al“ menüsüne tıklanarak, POKE Coin paritesine ulaşılacak işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenen güncel fiyat tutarından yada uygun bir fiyat tanımlaması üzerinden POKE Coin satın alım emri verilir.
  • 6. Adım: Onaylanan emir ile birlikte hesabın cüzdanına gelen POKE Coinler burada saklanabilir veya güvenlik koşulları daha iyi olan donanım cüzdanlara aktarılarak saklanabilir.

  Tüm aşamaların uygun bir biçimde izlenmesi halinde satın alım pratik şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Pokeball (POKE) Coin avantajları:

  • Daha Fazla Pasif Gelir: Pokeball.Finance içinde kendi ekibini diğer bir ifade ile yengeç topluluğunu kuran ve staking’e başlayan yatırımcılar %10 yerine %20 oranında pasif gelir elde ederler. Bireysel staking’de kazançlar bir nebze daha düşüktür.
  • İşlem Hızı: POKE Coin projesi Fantom Opera’dan güç alarak alım-satım ve cüzdanlar arası sınır ötesine transferde sadece 2 saniyede işlem onaylarını verir. 
  • Düşük Masraf: POKE Coin ile yapılan işlemlerin tümünde 0.01 dolardan daha düşük işlem ücretleri talep edilir. 

  Dezavantajları Ne?

  Pokeball (POKE) Coin dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: POKE Coin şuanda sadece 1 adet kripto para borsasının işlem listesinde yer alıyor. Bu yüzden her hesap üzerinden ve işlem hacmi geniş alanlardan ona erişmek mümkün değildir. 
  • Saldırı Riski: Sanal cüzdanda saklanan POKE Coin, çevrimiçi koşullarda yer aldığından ağda oluşabilecek saldırılar ile karşılaşabilir. Bakiyenin korunması için çevrimdışı saklama sunan donanım cüzdanlar tercih edilir.
  • Rekabet: POKE Coin projesi direkt olarak Dogecoin’i, meme kripto paraları ve ETH’yi rakip görerek piyasaya çıkış yapmıştır. Bu konumda rakip diğer kripto para birimlerinin başarıları, POKE Coin fiyatlarına farklı zamanlarda negatif etkiler yapabilir. 

  Sonuç

  POKE Coin, yeni çıkan meme kripto paralardan bir tanesidir. Dogecoin ve diğerlerini eleştiren bu projede, hızlı, düşük masraflı, güvenli kripto para işlemlerinin sunulması amaçlanıyor. Yüksek arz, düşük fiyat ile çıkan meme coinler, genelde topluluğun ilgisi olduğunda ciddi fiyatlanmalar yaşayabiliyor. Tabiki bu biraz da BTC’de boğa sezonuna bağlı bir durum. Yatırımcılar genelde bu tip coinlere ufak tefek yatırımlar yaparak şanslarını deniyorlar. Analistler, Staking için kullanılabilen POKE Coin’in 2021 senesinde değerlenebileceği düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle