Pokeball (POKE) Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Kripto para piyasalarında devam eden meme coin furyasına bir tepki olarak gösterilebilen Pokeball, yengeç meme coin kavramı ile kripto endüstrisini tanıştırdı. Staking ödülleri ve takım kurma opsiyonu ile dikkat çeken projenin tüm detaylarına yönelik hazırlanan rehber içeriğimizde;

  POKE Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir, proje hangi yönlerden benzersizdir gibi merak edilen soruların yanıtlarına ulaşılabilir.

  Pokeball (POKE) Coin Nedir?

  Pokeball (POKE) Coin, Pokeball.Finance platformunda çalışabilen ve Dogecoin ile diğer meme coin’eri yenmek için üretilmiş bir kripto para birimidir. Yengeç meme olarak da bilinen POKE Coin, ekosistemin staking ve likidite ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanılan Fantom Opera ağı destekli bir token’dir.

  Pokeball Projesi ve Whitepaper

  Pokeball, geliştiricilerce Dogecoin ve diğer rakip meme coin’leri yenmek adına sektöre kazandırıldı. Bu hedef doğrultusunda yengeç meme kripto parası olarak geliştirilen Pokeball, gücünü Pokeball.Finance ve staking gibi işlemlerden almaktadır. POKE yatırımcıları merkeziyetsiz finansal (DeFi) işlemlerinde kullanılabilen staking özellikli bir kripto para biriminin ayrıcalıklarından yararlanabilirken, proje ek olarak yatırımcılarına kurulan takım likiditesi üzerinden %20 kar kazancı sağlamaktadır.

  POKE Coin ayrıca Fantom Opera ağından güç kazanmaktadır. Ağın gücü ile sınır ötesi transfer işlemleri düşük maliyetle ve yüksek hızda gerçekleşir. Sadece 2 saniye gibi bir sürede işlem onayı verilen ve hızlı yapısı ile Ethereum ağına rakip olabileceği düşünülen Pokeball projesinin teknik detayları için https://pokeballfinance.medium.com/ adresi üzerinde paylaşılan teknik dökümanları ve blog içeriklerini inceleyebilirsiniz.

  POKE Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  POKE Coin topluluk odaklı bir projedir. Pokeball projesinin geliştiricilerine ilişkin web sitesinde ve teknik dokümanlarda bilgi paylaşılmamaktadır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  POKE Coin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Staking çiftliklerinden pasif gelir elde edilmesi,
  • Para transfer işlemleri,
  • Borsalardan yatırım amacı ile alım, satım ve takas işlemleri.

  Pokeball Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Pokeball, rakip meme coin projelerini taklit etmek yerine onları yenmeye odaklanarak farklılaşmıştır. Pasif gelir elde etmek adına staking mekanizmasına güvenen proje, yengeç meme parası olarak geliştirilerek rakiplerini yenme hedefi doğrultusunda donatılmıştır. Pasif gelir, kar dağıtımı ve DeFi avantajları gibi bir dizi özelliğinden bahsedilen Pokeball projesinin benzersiz özelliklerine şu şekilde değinilebilir:

  • Popüler oyun PokemonGo içerisinden ücretsiz kazanılabilir.
  • Staking çiftlikleri yardımı ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Kullanıcılar, staking çiftlikleri oluşturabilirler.
  • Projede takım kurulması halinde %20’lik takım ödülleri avantajı sunulmaktadır.
  • POKE bir meme coin olarak değil yengeç meme coin olarak sınıflandırılmaktadır.

  Güncel POKE Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 POKE fiyatı %pokeball+try% TL. Döviz cinsinden ise %pokeball+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Pokeball 24 saatte %pokeball+yuzde%.

  POKE Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Meme coin’lere farklı bir bakış açısı getirmek isteyen geliştiricilerce POKE Coin önemli avantajlarla güçlendi. Bununla birlikte kripto endüstrisinin mevcut risklerinden etkilendiği söylenebilen proje ile ilgili söylenebilecek artılar ve eksiler şu şekilde sıralanabilir:

  Avantajları

  • Pokeball.Finance içinde kendi ekibini kuran POKE kullanıcıları, %20 oranında takım ödüllerinden yararlanabilmektedirler.
  • Staking yolu ile %10’luk bir pasif gelir elde edilmektedir.
  • Fantom Opera ağı desteği ile işlemler sadece 2 saniyede ve düşük ücretlerle gerçekleşir.
  • PokemonGo oyununun popülerliğinden güç alır.

  Dezavantajları

  • Maksimum arzı sınırlandırılmamıştır.
  • Sadece PancakeSwap’ta listelenmesi nedeniyle yatırımcılar için sınırlı erişebilirliğe sahiptir.
  • Dalgalı fiyatları nedeniyle POKE Coin yatırımı riskli görülmektedir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı donanım cüzdanda saklanması gerekebilir.

  POKE Coin Hangi Borsalarda Var?

  POKE Coin şu anda PancakeSwap borsasında listelenmektedir. POKE Coin alım ve satım işlemleri için okurlarımız, PancakeSwap üzerinden hesap oluşturulması ardından işlem yapabilirler.

  Pokeball (POKE) Coin Piyasa Bilgileri

  POKE Coin maksimum arz verisi mevcut değildir. POKE Coin, 21 Şubat 2021 tarihinde $0,916405 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. POKE Coin’de 22 Şubat 2022 tarihinde ise $0,000232 fiyatla tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) görüldü. Pokeball projesi piyasa analizi ve fiyat hedefleri için rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  POKE Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: PancakeSwap web sitesine ya da mobil uygulamasına erişim sağlayın.
  • 2. Adım: KYC bilgilerinizi kullanarak ücretsiz hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Borsa hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Gönderdiğiniz bakiye uyarınca kripto para alım ve satım ekranını kullanarak POKE alış emri oluşturun ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası POKE bakiyenizi borsa cüzdanınızdan takip edebilir ya da alternatif cüzdan seçeneklerine transfer etmeyi tercih edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  Pokeball (POKE) Coin, PokemonGO oyunu ve Pokeball.Finance için geliştirilen bir yengeç meme parasıdır. POKE Coin, farklı staking yöntemi ile dikkat çeker. %10’luk staking ödülü takım kurularak %20’ye çıkartılabilen projede maksimum arzın sınırlandırılmaması ve sınırlı borsa listelenmesi gibi olumsuz yönler mevcuttur. POKE Coin alım ve satım işlemleri güncel olarak PancakeSwap üzerinde gerçekleştirilebilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle