Kripto Para

ETH yatırımcılarına müjde! İlk Ethereum ETF’si onaylandı

  Lider altcoin Ethereum (ETH) ağında yaşanan gelişmeler yatırımcılar tarafından da merakla takip ediliyor. Kurumsal yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisi giderek artarken ilk Ethereum ETF’si Kanada’da onaylandı…

  Bir süredir Bitcoin (BTC) kurumsal firmaların ve finans kuruluşlarının gözdesi haline gelmişken şimdi de Ethereum (ETH) ilgisi artmaya başladı. Son dönemde pek çok kurumsal firma ve yatırımcı, Ethereum yatırımları ya da ağ ortaklıkları ile gündeme gelmeye başladı. Kripto para dünyasının hızla geliştiği Kanada’da bu konuyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. 

  Ethereum’a yapılan kurumsal yatırımları artıracak bir gelişme olarak görülen Ethereum ETF’sinin onaylandığı açıklandı. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişme yatırımcılar kadar Ethereum destekçilerini de heyecanlandırmaya yetti. Toronto merkezli yatırım şirketi Purpose Investments’ın Ethereum ETF’sine ilişkin başvurusu Kanadalı regülatörlerin onayından geçti.

  Kanada’da İlk Ethereum ETF’si

  Kripto para dünyasının lokomotiflerinden biri olarak görülen Kanada’da atılan bu adımlar, Ethereum fiyatını yükseltebilecek gelişmelerden biri olarak gösterildi. Kanadalı regülatörler, kripto paralara yönelik ETF başvurularında pozitif tavırlarını korumaya devam ediyor. Düzenleyiciler geçtiğimiz aylarda da ilk Bitcoin ETF’sini onaylayarak kripto para piyasasında yeniliklere imza atmıştı.

  Purpose Investments CEO’su Som Seif, regülatörlerin taleplerini onaylaması hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin en büyük kripto para birimi olduğu için asıl ilgi onun üzerinde ancak beni asıl heyecanlandıran şey Ethereum ekosistemi ve teknolojisidir. Bu yeni teknoloji toplumun gelecek vizyonuna ışık tutuyor.” Ünlü yönetici Ethereum ekosisteminin çok heyecan verici odluğunu vurguladı. 

  ETH Fiyatını Etkiler Mi?

  Bilindiği üzere geleneksel finans dünyasında da yer alan ETF’ler, kurumsal firmaların, varlıklara yatırım yaparken tercih ettikleri fonlardan oluşuyor. Ethereum ETF’sinin de Kanada’da onaylanmasının ardından piyasanın hareketlilik kazanacağı tahmin ediliyor. Kripto para uzmanları, bu gelişmenin ardından kurumsal firmaların Ethereum yatırımlarına olan ilgilerinin artmasını bekliyor. Bu gelişme de doğal olarak ETH fiyatını yukarı seviyelere taşıyabilir. 

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle