Kripto Para

ABD'nin vermediği onay Ripple'a Dubai'den geldi!

  Ripple’in yerel varlığı XRP için Dubai’den Birleşik Devletler’e tezat bir onay geldi! ABD’li düzenleyicilerin aksine Dubaili düzenleyici, XRP’ye onay vererek kurumların operasyonlarında yer almasının önündeki yasal engeli ortadan kaldırdı. 

  Ripple’in XRP’sine Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) karşın önemli bir ülke sahip çıktı. Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) için sanal varlık rejimi kapsamında önceki gün Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA), Ripple’in XRP’sine yasal onay verdi!

  XRP’nin Operasyonlara Dahil Edilmesinin Önü Açıldı!

  ABD’de düzenleyici engellemesi ile karşı karşıya kalan XRP, Dubai’de onay alarak ABD’ye karşın önemli bir başarı elde etti. 2 Kasım’da gelen DFSA onayı ile birlikte DFSA portföyünde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ile birlikte harici uygulamalarda izin verilmek adına Ripple (XRP) de adınız yazdırmayı başardı.

  DIFC’deki kurumların da operasyonlarına dahil edilme olanağı kazanan XRP, Dubai’nin ilerici duruşu ile birlikte en yakın rakipleri gibi kendisini kabul ettirmeyi başardı. Alınan onay gelişmesine yönelik CEO Brad Garlinghouse de ülkenin düzenleyicilerinden övgü ile bahsetti.

  Garlinghouse Dubai’yi Övdü!

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da Dubai’nin sanal varlıklara yönelik gösterdiği yenilikçi yaklaşımını övdü. Bu yaklaşımın ardından Ripple’in Dubai’deki varlığını güçlendireceği taahhüdünde bulunan Garlinghouse, düzenleyiciler ile işbirliği yapmak istediklerini bir kez daha yineledi.

  Yine Ripple cephesinden Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty de DFSA’nın kararını alkışladı. Dubai’nin attığı adımlar ile girişimciler için cazibesini artırdığını belirten Alderoty, ülke yönergelerinin açık olduğunu belirterek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderme yaptı.

  ABD, Dubai’nin Aksine Yeniliklere Kapalı!

  Dubai verdiği yasal onay ile Ripple’in XRP’sine onay verirken, Birleşik Devletler baskıcı bir tutumla kripto para endüstrisini darboğaz etmeye devam ediyor. Ripple ile mahkemelik olan SEC’in Başkanı Gary Gensler her fırsatta kriptoları kötülemeye devam ediyor. Bir yandan SEC ile Ripple arasındaki dava sürerken, şirket CEO’su Garlinghouse mahkeme tarafından itham edilen suçlamalardan kurtuldu. Bu adımla birlikte sektör uzmanları Ripple’in SEC’e karşı davayı kazanacağından neredeyse emin fakat teknoloji anlamında Orta Doğu ülkelerine göç çoktan başladı!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle