ABD’li finans kuruluşu: Bitcoin sert düzeltme yaşayacak

  ABD’nin en büyük finansal kuruluşları arasında yer alan Gugenheim CIO’su Scott Minerd kripto para piyasası ile ilgili güncel fikirlerini açıkladı. Ünlü CIO Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı fiyat hareketliliklerini değerlendirdiği açıklamasında sert bir düzeltme beklediğini açıkladı.

  ABD merkezli yatırım ve danışmanlık finansal hizmetler şirketi Guggenheim CIO’su Scott Minerd, CNBC ile yaptığı görüşmede kripto para piyasası ile ilgili görüşlerini açıkladı. Piyasada yaşanan değişikliklerin takipçisi olan Minerd, Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı yükselişler ile ilgili fikrini açıkladı. Ünlü isim Bitcoin’in bu yükselişlerin ardından sert bir düzeltme ile karşı karşıya kalmasını bekliyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta 65 bin dolara çok yaklaşmış ve tarihi rekorunu tazelemişti. Bitcoin bu yükselişin ardından pazar günü sert bir düzeltme yaşadı ve 52 bin doların altına indi Düzeltmenin ardından yeniden toparlanmaya başlayan kripto para yazım esnasında 53 bin dolar bandında işlem görüyor. Scott Minerd ise Bitcoin’in devasa yükselişlerinin ardından düzeltmenin kaçınılmaz olduğunu iddia etti.

  Scott Minerd Bitcoin’den yüzde 50 oranında düşüş bekliyor

  Yönetimi altında 310 milyon dolarlık varlık bulunduran dev kuruluş Guggenheim’ın CIO’su Minerd, Bitcoin’in son dönemlerde gösterdiği yüksek performansa dikkat çekti. Ünlü isim lider kripto paranın bu yükselişlerin ardından düzeltme yaşamasının kaçınılmaz olduğunu açıkladı. Minerd yüzde 50 oranında gerileme yaşanabileceğini açıkladı.

  Scott Minerd, Bitcoin’den beklediği sert düzeltme ile kripto paranın hangi seviyelere düşebileceğini de yorumladı. Yüzde 50 oranında gerileme yaşanmasının mümkün olduğunu iddia eden ünlü isim Bitcoin’in 20 bin dolar civarına kadar fiyat düşüşü yaşayabileceğini iddia etti. Minerd açıklamasında bu düzeltme tahmininin kısa vade için geçerli olduğunu açıkladı.

  Guggenheim CIO’su uzun vadede bullish olduğunu açıkladı

  Minerd Bitcoin’in kısa vadede 20 bin dolar bandına kadar gerilemesinin mümkün olduğunu belirtmekle beraber uzun vadede ise bullish olduğunu açıkladı. Bitcoin’in uzun vadede yükselişini sürdüreceğini açıklayan ünlü isim daha önce Bitcoin için fiyat tahminini açıklamıştı. Minerd Bitcoin’in 400 bin dolar ya da  600 bin dolara kadar yükselmesini bekliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle