Kriptopara

Proje Altyapıları İle Güven Veren 5 Altcoin

  Her kripto paranın üzerine kurgulandığı bir algoritması ve altyapısı bulunuyor. Proje altyapıları ile dikkatleri üzerine çeken GSX, APL, ADA, TRX, XLM Coin, geliştiricilerinin yaratıcı fikirlerini yansıtan kripto para birimleridir.

  Her biri kripto para dünyasında farklı yenilikleri taşımışlardır. Ölçeklendirilebilirlik, hız, erişilebilirlik açısından önde olan proje altyapısı dikkat çekici altcoinleri bu yazımızda detaylı şekilde ele alacağız. Onların özelliklerini ve sağladıkları imkanları anlatacağız. 

  Gold Secure Currency (GSX)

  GSX Coin yatırımcılar tarafından yeni yeni ilgi görmeye başlayan bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Analistler onun değerini ancak yakın dönemde kavrayabilmişlerdir. Ünlü analistler bir stablecoin olan GSX Coin’in muhteşem bir altyapıya sahip olduğunu ifade ediyorlar. Geleneksel bir kripto para biriminin niteliklerini, stablecoin niteliklerini, fiat paraya benzer yanları birleştiren GSX Coin’in altın kadar değerli olduğunu belirttiler. Analistler, GSX Coin’in stablecoin olmasına rağmen altın çıkan topraklar tarafından desteklendiğini, sürekli olarak altın bağlı değer kazanabileceğini açıklıyorlar.

  Analistler, GSX Coin’in altyapısı gereği aslında bir kripto para birimi olmadığını, yeni nesil “growth coin“ olduğunu ifade ediyorlar. Bu coin kripto para borsalarında da işlem görüyor. Growth Coin adı verdiğimiz proje modelinin en ilginç yanı ise yatırımcılara temettü sunmasıdır. Kripto para cüzdanında Growth Coin sahibi olanlar, alım emirlerinde harcadıkları paranın %100’ünü geri alabilirler. Bu avantajlı durum uzun bir vadede gerçekleşiyor. Cüzdanında GSX Coin olanlar her yıl sonunda geliştiricilerden temettü ödemesi alıyorlar. Uzun vade içinde ise yatırımda zararları varsa bunu da karşılayabiliyorlar. 

  Apollo Currency (APL)

  APL Coin, analistlerin işaret ettiği ve “yatırma en değer altcoin bu birimdir“ dedikleri kripto para birimidir. APL Coin tescilli bir teknolojiye ve altyapıya sahip olduğu için analistlerden bu yorumu alıyor. Dünyanın en iyi sistemine sahip kripto para birimi olarak biliniyor. Apollo atomic swap, node synchronization, adaptive forning gibi kendine özgü teknolojik yanları olan APL Coin, bir ekosistemi yaratıyor. Dünyadaki en zengin kripto para birimini yaratmak amacıyla geliştirilen APL Coin’in gelecekte sınırları yıkması bekleniyor.

  İlklere imza atan Apollo ekibi bu kripto para birimi için aynı zamanda yepyeni bir Apollo Blockchain’ini inşa etmişlerdir. Bu Blockchain modeli ise sınırsız bir sürdürülebilirliğe sahiptir. Yazılım hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilerin altcoin geliştirebilmeleri için özel uygulamalar, Apollo Blockchain’e aktarılmıştır. Bunlar ise APL ödemesi ile alınırlar. APL Coin gerçekten sınırları zorluyor diyebiliriz.

  Cardano (ADA)

  ADA Coin, altyapısı ve teknolojik yanları ile dikkat çeken bir altcoindir. Akıllı sözleşmeler ile birlikte çalışabiliyor. Ölçeklendirilebilir ve yüksek güvenlik protokolüne sahip bir platform içinde işlem görüyor. ADA Coin’in sunduğu avantajlar oldukça yüksek ve akademik bir kusursuzluğu kripto dünyasına taşıyor.

  ADA Coin, uluslararası kurumsal şirketlerin kripto para dünyasından daha güveli bir ortamda işlem yapabilmeleri için var edilmiştir. Cardano platformunda kurumsal işe bağlı kripto para transferlerinin en hızlı şekilde yapıldığını görüyoruz. Bu avantaj altyapının kalitesine bağlı olarak açığa çıkıyor. ADA Coin ek olarak geleneksel bankacılık işlemlerinde yararlanamayan büyük bir kesime hitap ediyor. Altyapı modeli sayesinde kredi almak, kredi vermek, birim yapmak, sigortadan yararlanmak mümkün hale geliyor. Bu işlemlerin tümü ağda ADA Coin ile yapılabiliyor.

  TRON (TRX)

  TRX Coin, içerik üreticilerini ve içerik tüketicilerini buluşturan altcoindir. Altyapısı kusursuz bir teknolojiye sahiptir. TRX Coin, hem kripto para borsalarında hem de TRON ağında kullanılır. Tron platformuna üye olan bir içerik üreticisi burada içeriğini satışa sokabilir. Başka bir kullanıcı ise bir reklam videosu veya başka bir içerik almak istiyorsa, paylaşılanlar arasından bir içeriği satın alabilir. Ödemeyi ise TRX Coin ile yapar. Bu sistemi bir piyasa haline getiren TRON altyapısı hem içerik üreticilerin hem kurumsal şirketlerin beğenisi topluyor.

  TRON altyapısının gücü bu kadarla kalmıyor. Ethereum’a benzer bir yapıya sahip Tron ağında, akıllı sözleşmelerin en karmaşık modelleri var edilebiliyor. Bu ise Ethereum ağını geride bırakan bir teknolojidir. Tron ağında TRX ödemesi ile akıllı sözleşmeleri geliştirmek, onlara kişisel tercihler yönünde detayları eklemek mümkündür. Tron ağı, o kadar yüksek bir performansa sahip ki Paypal gibi büyük ödeme sistemlerinin önüne geçebiliyor. 

  Steller Lumens (XLM)

  XLM Coin analistlerin hem yatırıma değer buldukları hem de altyapısını övdükleri bir altcoindir. Kurumsal işletmeler yerine bireysel yatırımcının faydasını öne alan XLM Coin, kendine güvenilmesini talep etmeyen bir kripto para birimidir. 

  Geliştiriciler XLM Coin üzerinden çalışırken çok farklı bir konsepti uygulamışlardır. Steller Lümens platformunda amaç XLM Coin’ini öne çıkarmak değildir. Ağın amacı kripto para dünyasındaki tüm finansal işlemleri daha iyi bir noktaya taşımaktır. Bu altyapı modelinde tüm kullanıcılar XLM Coin ile olabildiğince fazla kripto para birimini takas edebilirler. Diğer kripto paralar ile işlem yapabilirler. Hızdan yararlanırken, oldukça verimli ve kesintisiz bir yatırım süreci geçirirler. 

  Sonuç

  Altyapıları ile öne çıkan kripto para birimlerinin çoğunun yeni nesil özellikleri barındırdığını görebiliyoruz. Çünkü iyi bir altyapı için teknolojik açıdan gelişmiş bir modelin var olmasına ihtiyaç duyuluyor. Saydığımız bu bütün kripto paralar ise farklı avantajları yatırımcılara sunuyorlar. Her biri piyasalardaki farklı ihtiyaçları karşılıyorlar. Dolayısıyla analistler tarafından da olumlu puan almayı başarıyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle