Kripto Para

Adidas resmen Metaverse’e giriş yaptı!

  Çeşitli teknoloji şirketlerinin yanı sıra artık dünyaca tanınmış dev markalar da kripto para ve Metaverse ekosistemine dahil olmaya başladı. Bu alanda Coinbase ile ortaklık kurarak bir adım atan dev spor markası Adidas, şimdi de resmen Metaverse’e atıldığını duyurdu.

  Kripto para piyasalarının son dönemlerde muazzam derecelerde büyüyüp genişlemesi, piyasalar adına bir zincir etkisi oluşturdu. Piyasaya giren yeni yatırımcılar piyasanın büyümesini sağladı, piyasaların büyümesi de sektöre dev marka ve şirketlerin girmesini sağladı. Bu sayede, dev marka ve şirketler ile birlikte daha tanınır hale gelen kripto para sektörüne artık gün geçtikçe daha fazla yatırımcı katılmaya başladı. Zincir etkisi ile büyüyen bu sistemde son dönemlerin popüler ekosistemi olan Metaverse de gelen yeni adımlarla adını daha sık duyurur oldu.

  Adidas, Metaverse’e Atıldığını Duyurdu

  Kripto para sektörüne adım atan dev markalardan biri de Adidas olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda, ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase ile bir ortaklık kurduğunu duyuran Adidas, bu kez de Metaverse dünyasına giriş yaptığını duyurdu. Adidas’ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda “Bored Ape Yach Club, GMoney ve Punks Comic ile birlikte Metaverse’e atılıyoruz. Sınırsız olasılıklar dünyasına girmenin vakti geldi.” sözleri yer aldı. Duyuru ile birlikte Adidas, Twitter profil fotoğrafını Bored Ape Yacht Club’dan bir NFT (non fungible token) ile değiştirdi.

  Adidas ve Coinbase Ortaklığı NFT İçin Mi Kuruldu?

  Dev spor markası Adidas ve dev kripto para borsası Coinbase, 24 Kasım tarihinde ortaklık kurduklarını duyurmuştu. Detayları açıklanmayan bu ortaklığın, NFT ile ilgili olduğu düşünülüyordu. Zira bir süre önce Coinbase borsası, bir NFT platformu açacağını duyurmuştu. Ayrıca Coinbase, NFT platformu hazırlıklarında birçok içerik oluşturucu ve marka ile işbirliği yapmaya da başlamıştı. Coinbase borsasında NFT alanına yönelik atılan bu adımlardan dolayı, borsanın Adidas ile işbirliği kurması da NFT alanı ile ilgili olabileceği tahminleriyle gündeme gelmişti.

  Adidas ve Metaverse

  Coinbase borsasının attığı adımların yanı sıra Adidas’ın da geçtiğimiz günlerde Sandbox Metaverse’ü üzerinden arazi satın aldığı iddia edilmişti. Ayrıca Adidas, geçtiğimiz haftada da Twitter üzerinden Sandbox ile ortak bir “adiVerse” geliştirme konusu ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştu. Adidas’ın attığı Metaverse adımları, piyasada heyecan yaratmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle