Paris Saint Germain (PSG) Coin Nedir, Hangi Borsada Var?

  Dünyanın önde gelen Fransız futbol kulüplerinden Paris Saint Germain, taraftar tokeni ile de finans dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor. Giderek çok daha popüler ve cazip hale gelen taraftar tokenler, birçok kripto para yatırımcısının ilgisini çekmeye devam ediyor. Fan token olarak bilinen bu tür hayran ve taraftar tokenlerin piyasalarda gösterdikleri son dönem başarılar nedeniyle ilgi odağı oldukları görülüyor. Paris Saint Germain Fan Token yatırımı ile portföylerini zenginleştirmek isteyenler için tüm detayları bir araya getirdik. Paris Saint Germain Fan Token hakkında merak edilen bütün detayları yazımızda bulabilirsiniz.  

  Paris Saint Germain (PSG) Coin Nedir?

  Paris Saint Germain Fan Token (PSG), ünlü Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain’in taraftar tokenidir. PSG, Ethereum blok zincirinde – side chain üzerinde çalışan ve belirli bir ürün veya hizmete ulaşmak için kullanımına imkan verilen utility tokendir. Paris Saint Germain Fan Token, diğer taraftar tokenleri ile benzer birçok özelliği bünyesinde barındıran ve Socios platformu tarafından hayata geçirilmiş bir kripto paradır.  

  Paris Saint Germain (PSG) Projesi ve Whitepaper

  Paris Saint Germain Fan Token (PSG), Socios.com desteği ile Ocak 2020’de hayata geçirilmiştir. Paris Saint Germain Fan Token adıyla kullanıma sunulan ve PSG kısaltmasına sahip bu taraftar token, Paris Saint Germain kulübü taraftarlarının, bir taraftardan çok daha ötede yer almasını sağlamayı hedeflemektedir. Paris’te yer alan Paris Saint Germain Genel Merkezi’ndeki alınan kararlar etkileme gücüne kadar birçok yenilikçi özelliği sunmak adına taraftar tokenlerin bir çoğunda olduğu gibi işlevsel birçok özellik kazandırılmıştır. 

  Paris Saint Germain takımının tek resmi tokeni olan PSG, süresi asla dolmayacak dijital varlıklar olarak tasarlanmıştır. Söz konusu unsurlar sadece resmi kulüp kararlarında oy hakkı başta olmak üzere birçok farklı hakkın tanınmasında etkili bir araç olarak geliştirilmiştir. Ayrıca tekrar tekrar kullanılmak üzere satın alınan PSG tokenlar, ömür boyu abonelik gibi bazı özel deneyimlerin yaşatılmasında önemli bir rol üstlenmeyi hedeflemektedir. Paris Saint Germain Fan Token, dünyanın en köklü ve başarılı kulüplerinden biri olan Paris Saint Germain takımının taraftarları ile etkileşimini artırma hedefiyle de dikkat çekmektedir. Proje detaylarına ulaşmak için: https://fantoken.com/psg/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz.  

  Paris Saint Germain (PSG) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Paris Saint Germain Fan Token (PSG), Socios.com ve Paris Saint Germain iş birliği ile kurulmuştur. Socios.com, Paris Saint Germain’in genel iş stratejisi ve taraftar kitlesi üzerinde ilişki kurma şekli üzerinde önemli bir etkiye sahip bir ortak gibi düşünülmektedir. Paris Saint Germain takımının merkezi Fransa Paris’te olduğu için PSG Token merkezi de Paris olarak kabul edilebilir. PSG Fan Token, Socios.com uygulamasında da mevcuttur. 

  Taraftar tokenlerin yaratıcısı olma özelliği ile de dikkat çeken Socios.com, dünya çapında Paris Saint Germain hayranlarının takımı daha önce hiç olmadığı kadar etkilemek ve etkileşim kurmak için bir platform sağlamaktadır. Paris Saint Germain ve Socios.com iş birliği ile 28 Ocak 2020’de kullanıma çıkmıştır. 

  Paris Saint Germain (PSG) Kullanım Alanları Neler?

  Paris Saint Germain Fan Token (PSG), takım ve taraftarlar arasında birçok etkileşimin gerçekleştirilmesini sağlayan özel bir taraftar tokeni olarak tasarlanmıştır. Bu özelliği sayesinde PSG token son derece işlevsel özellikleri ile dikkat çekmektedir. Paris Saint Germain Fan Token sahipleri, Les Parisiens’in doğru kararlar vermesi, VIP deneyimlere erişim sağlanması ve resmi ürünler kazanması için kullanabilmektedir. Takım kararlarında oy kullanma, ödül kazanmak ve daha birçok özel işlem için PSG Fan Token kullanılabilmektedir. Piyasalarda ve Socios.com platformunda da yatırım amaçlı ve çok amaçlı olarak da kullanılmaktadır. 

  Paris Saint Germain (PSG) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Paris Saint Germain Fan Token, temelde diğer taraftar tokenleri ile aynı işlevsel özellikleri taşımaktadır. Ancak diğer tüm tokenlerde olduğu gibi, PSG sahiplerinin elde ettikleri bazı özel avantajlar bu projenin de benzersiz olmasını sağlamaktadır. PSG Fan Token projesinin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan başlıca benzersiz kabul edilen özellikleri ise kısaca şunlardır:

  • Socios platformu tarafından Ethereum üzerinde inşa edilmiş ve side chain üzerinde çalışmaktadır. 
  • PSG, Socios’un kripto para birimi olan Chiliz ile alınıp satılabilmektedir. 
  • Taraftarlar ile kulüp arasında entegrasyonu artırmak için birçok özellik kazandırılmıştır. 
  • Madenciliği yapılamasa da artırılmış gerçeklik ile ‘’token avı’’ gerçekleştirilmesine imkan vermektedir. 

  Güncel PSG Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 PSG fiyatı %paris-saint-germain-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %paris-saint-germain-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Paris Saint-Germain Fan Token fiyatı 24 saatte %paris-saint-germain-fan-token+yuzde%.

  PSG Fan Token fiyatı, son dönemdeki piyasa belirsizliklerine rağmen iyi bir çıkış yakalamıştır. Ağustos 2021’de 61,23 USD seviyesinden işlem görmesiyle tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan PSG, takip eden 1 yıldan daha kısa bir süre içinde 10 doların altında kadar gerilemiştir. Piyasalarda yaşanan bu sert hareketlilik nedeniyle riskli bir yapısı olduğu gözlemlenmiştir. Görülen söz konusu fiyat dalgalanmalarının ana nedeni ise piyasalardaki belirsizlik hali olarak değerlendirilmektedir.  

  PSG Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Paris Saint Germain Fan Token (PSG) avantajları oldukça fazladır. Dezavantajlarına kıyasla avantajları öne çıkan PSG Fan Token, sahipleri için birçok avantaj sağlamaktadır. Buna göre PSG Fan Token avantajları ve dezavantajları kısaca şöyledir:

  • PSG sahiplerine resmi kulüp kararlarında söz hakkı verir. 
  • Token sahipleri lig, kupa ve Avrupa maçlarına VIP erişim hakkı elde etmektedir. 
  • Özel hayran ödülleri ile kulüp efsaneleri ve takım ile etkinliklere katılma hakkı sağlar. 
  • PSG Fan Token dezavantajı ise piyasalarda görülen risk faktörüdür. 

  Paris Saint Germain (PSG) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Paris Saint Germain Fan Token (PSG), piyasa değeri ve işlem hacmi en büyük birçok borsada listelenmektedir. PSG Fan Token listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Gate.İo 
  • FTX 

  Paris Saint Germain (PSG) Coin Piyasa Bilgileri

  PSG Fan Token maksimum arzı 20 milyon PSG olarak belirlenmiştir. Toplam ve maksimum arzı aynı seviyede olan PSG, dolaşımda ise bu oranın oldukça altında bir rakam görülmektedir. Piyasa değeri ve sıralaması açısından birçok rakibinin önünde yer almaktadır. 

  Paris Saint Germain (PSG) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  PSG, doğrudan uygulama içi para birimi olan CHZ ile Socios.com platformu üzerinden veya diğer kripto borsalardan farklı işlem çiftleri ile satın alınabilmektedir. Socios.com üzerinden satın almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • 1. Adım: Socios.com platromuna girilir. 
  • 2. Adım: Hesap açma adımları tamamlanır. 
  • 3. Adım: İlk olarak CHZ satın alınır. 
  • 4. Adım: CHZ ile PSG Fan Token takası yapılır. 
  • 5. Adım: Banka veya kredi kartı ile alım yapılabilir. 
  • 6. Adım: Uyumlu, güvenli cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  Dünyanın en güçlü futbol kulüplerinden birinin taraftar tokeni olmasıyla Paris Saint Germain Fan Token (PSG), piyasalarda da kısa süre içinde iyi bir başarı yakalamıştır. Kripto para piyasalarında görülen belirsizlik ve risk faktörü fiyatını olumsuz etkilese de taraftarlar PSG sahibi olmasıyla kulüp ile birçok farklı yönden etkileşime geçebilmektedir. Bu yönüyle PSG avantajlı bir token olarak değerlendirilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle