Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Eylül 2021

  Kripto para piyasasındaki sert düzeltme hareketinin ardından toparlanma belirtileri görülmeye başlandı. Son 24 saatte kripto para basınına yansıyan olumlu haberlerin de etkisiyle bazı kripto para birimlerinde yükselişler görüldü.

  8 Eylül Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Cardano'nun mühendislik firması IOHK (yeni adıyla IOG), akıllı kontrat güncelleme başlangıcını resmen duyurdu. Cardano geliştiricisi mühendislik şirketi, Cardano’nun ana ağına başarılı şekilde akıllı kontrat güncelleme teklifinin sunulduğunu söyledi. Alonzo hard fork birleştirici (HFC) etkinliği artık resmi olarak ekibinin plânladığı şekilde 12 Eylül’de gerçekleşecek.

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in başı düzenleyiciler ile derde girdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), Coinbase borsasına mahkeme celbi gönderdiği ortaya çıktı. SEC, borsanın üç ay önce tanıttığı Lend ürününe karşı yasal süreci başlattı

  Öte yandan Nasdaq'ta listelenen Coinbase borsasının hisselerinin 5 milyar dolardan fazla bir kısmının yöneticileri tarafından satıldığı belirlendi. Basına yansıyan veriler, 145 günlük halka arz macerasında yöneticilerin, toplamda 5.43 milyar dolar ve sadece geçen ay içinde 243 milyon dolarlık satış yaptığını ortaya koydu.

  Kripto para izleme platformu Whale Alert, Ripple ve birkaç büyük borsa tarafından gerçekleştirilen ve 287 milyona yakın XRP taşıyan birkaç büyük işlemi anons etti. Buna göre Ripple fintech decacorn’un, Coinbase ve Binance dahil olmak üzere en büyük kripto borsalarının birçoğunun 286,5 milyon XRP token’ı aktardığı tespit edildi. 

  Son olarak popüler NFT pazar yeri OpenSea’deki bir hata, en az 42 NFT’nin bir yakma adresine gönderilmesine neden oldu. Bu durum, söz konusu NFT’lerin artık yok olduğu anlamına geliyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 5 civarında bir gerileme yaşanırken 46.229 dolarlı seviyelere ulaşıldı. Altcoinlerde ise Ethereum ve Cardano fiyatındaki gerilemeler devam ederken diğer popüler projeler yükselişe geçmesiyle yatırımcılarını sevindirdi. Dünkü düzeltmeden sonra BNB, SOL ve DOGE fiyatında yüzde 2 civarındaki yükselişler yatırımcıları sevindirdi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle