Analist Bitcoin için paylaştı: Boğalar onay verecek!

  Güçlü bir toparlanış süreci ile fiyatını hızla 22 bin dolar üzerine çıkaran Bitcoin’de kıdemli analist Ali Martinez, 12 Eylül tarihli bir tweet’i ile boğa sözünü ağzına alarak önemli açıklamalarda bulundu. Martinez, haftalık ortalama yeni BTC adres sayısına göre boğaların artık sazı eline almasını bekliyor.

  Bitcoin (BTC) fiyatı güçlü bir toparlanma sürecine girdi ve bu yükselişin kalıcı olup olmadığına ilişkin çeşitli analizler paylaşılmaya devam ediyor. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan ve kripto yatırımcılarınca yakından takip edilen Ali Martinez, paylaştığı yeni analiz ile BTC fiyatları için “boğa” sözcüğünü ağzına aldı.

  Bitcoin’de Artık “Boğa” Bekleniyor

  Bitcoin’de devam eden ayı piyasası, yaşanan her yükselişin tepki olarak kalmasına yol açtı. Herkes BTC’de artık dip görülüp görülmediğini merak ederken kripto analisti Ali Martinez, “Ağdaki yeni günlük BTC adreslerinin sayısı, haftalık ortalama 410 bin adres civarında gezinerek hızla artıyor gibi görünüyor” diyor.

  Bugün tarihli attığı tweet’te bu verileri yorumlayan Martinez, “415 bin BTC adresinin üzerinde sürekli bir hareket, iyimser görünümü doğrulayabilir” ifadeleri ile artık daha iyimser görüşlerin güçlendiğini doğruluyor.

  Santimen: Mart Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyede!

  Ali Martinez tarafından paylaşılan yeni günlük BTC adres sayısında görülen ivmelenme, bir haftalık periyotta incelendiğinde önemli ipuçları paylaşıyor. Haziran ortası seviyelerine sıçrayan yeni adres sayısı bir önceki en yüksek seviye olarak 415 bin görmüş ve bu seviye üzerindeki artışlar yükseliş rallisini doğrulamak için önemli bir emare olarak görülüyor.

  Zincir üst platform Santiment, BTC kar ve zarar işlem oran verisini paylaşarak bir önemli detayı daha gözler önüne serdi. Santiment, bu verinin Mart ayından bu yana en yüksek seviyede olduğuna işaret ederek, traderlar’ın BTC sıçramasının ortaında tekrar ticarete katıldıklarını söyledi.

  MicroStrategy Yeni Bir Yükseliş Mi Tetikledi?

  Santiment yaptığı paylaşımda, “BTC’nin kar/zarardaki işlem oranı Mart ayından bu yana en yüksek seviyesinde ve görünüşe göre pek çok kişi bu hafif sıçramayı tekrar ticaret için tetikleyici olarak görüyor” diyerek olumlu bir veri paylaştı. Piyasalar ise son yükselişte yine MicroStrategy’nin hamlesini bahane etti. MicroStrategy, daha fazla BTC almak için SEC’e müracaat ederek Bitcoin’in son yükselişinin tetikleyicisi oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle