Kripto Para

PSG, Messi’ye maaşının bir kısmını PSG Token’la verecek

  Futbol dünyasında sansasyon yaratan bir transfer gerçekleştiren Paris Saint-Germain, kadrosuna futbol severlerin en az yarısının “dünyanın en iyisi” dediği Arjantinli yıldız Lionel Messi’yi kattı. Paris Saint-Germain, Messi’ye ödemenin bir kısmını taraftar token’ı olan PSG token ile yapacak.

  2021 yılında taraftar token’lar ortaya çıkmaya başladıkça, kripto para ekosisteminde yer alan spor severler de bu yeni akıma dahil olmaya başladı. Özellikle Socios ile yapılan ortaklıklar sonucu, birçok futbol takımı, taraftar token’ını piyasaya sürdü. Dünyadan birçok futbol kulübünün yer aldığı bu akımda ülkemizden de Galatasaray ve Trabzonspor gibi birçok kulüp yer aldı. Daha önce bu akıma katılan Paris Saint-Germain takımı, son transferiyle taraftar token’ının etkileşimini artırmayı hedefliyor.

  Daha Fazla Taraftar Etkileşimi İçin PSG Token ile Ödeme Yapılacak

  Socios.com ile Paris Sain-Germain kulübü 2018 yılında bir ortaklık kurdu. Socios ortaklığında, kripto para birimi Chiliz tarafından desteklenen PSG fan token’lar ise 2021 yılında piyasaya sürülmeye başlandı. Birçok taraftar token sahibi kulüp gibi PSG de taraftarlarından bu token ile daha fazla etkileşim almak istiyor. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük transferlerinden birini gerçekleştiren Paris Saint-Germain, bu transfer ile etkileşim isteğinin büyük bir bölümünü karşılayabilir.

  Futbola Barcelona FC’de başlayan ve futbol severlerin en yarısının “dünyanın en iyisi olarak” gösterdiği Arjantinli futbolcu Lionel Messi, geçtiğimiz günlerde Barcelona’dan PSG’ye transfer oldu. Çok büyük ses getiren bu transfer sonrası Paris Saint-Germain kulübü de PSG token için kolları sıvadı. Kulüp, taraftarlarının PSG token ile daha fazla etkileşime girmesini hedefleyerek, bu transferde ödemelerin bir bölümünü PSG token ile yapmaya karar verdi.

  Kulüp, PSG Token Ödemelerini Doğruladı

  Paris Saint-Germain külünü tarafından 12 Ağustos Perşembe sabahı yapılan açıklamada, Lionel Messi’nin sözleşmesinin tamamlanması sırasında maaşının bir bölümünü PSG token ile almayı kabul ettiğini belirtti. Kulüp, bu hamlenin Ligue 1 devleriyle yapılan ödeme paketine de büyük bir katkısının olacağını umduklarını ifade etti.

  Daha önce benzer bir uygulamayı İtalyan takımı Juventus yapmıştı. Kulüp, Messi’nin de en çok karşılaştırıldığı isim olan Cristiano Ronaldo’nun gol rekoru kırmasıyla, futbolcuya Juventus taraftar token’ları hediye etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle