Kripto Para

ABD’de 1 ay içinde 350 Bitcoin ATM’si kuruldu

  Kripto para dünyasının en büyük ATM şirketlerinden biri olan Bitcoin Depot, açıklamasında son bir ay içinde faaliyete açılan yeni Bitcoin ATM’lerini paylaştı. Şirket, sadece ABD genelinde 350’den fazla ATM kurduğunu duyurdu…

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği gelişmeler arasında Bitcoin (BTC) benimsenmesi de yer alıyor. BTC benimsenmesini ve kullanımı arttıracak gelişmeler arasında da en çok BTC ATM’leri dikkat çekiyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada dünyanın en geniş ATM ağlarından birine sahip olan Bitcoin Depot gündeme geldi. 

  Dev şirket, ABD genelinde 350’den fazla ATM kurduğunu açıklarken bu gelişmeyi de son 1 ay içinde yaptıklarını belirtti. Firmanın dünya genelinde 2 bin 500’den fazla noktada Bitcoin ATM’lerini faaliyete açtığı biliniyor. Bu açıklamalar kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Artıyor 

  BTC ve kripto para birimlerinin ana akım finans dünyasının bir parçası haline geldiğini belirten Bitcoin Depot tarafından yapılan açıklama yatırımcıların da dikkatini çekti. Bitcoin Depot tarafından yerleştirilen ATM’ler, kripto para kullanıcılarına nakit para ile kripto para satın alma fırsatı sunuyor. 

  Son dönemde ana akımın parçası haline gelen ve benimsenmesi artan Bitcoin ile kripto para kullanımı sebebiyle şirket de büyüme adımları atmaya başladı. Bu kapsamda artan talebi karşılamak için şirketin BTC ATM sayısını arttırma yoluna gittiği öğrenildi. Bitcoin Depot şirketinin son duyurusunda geçen ay boyunca sadece ABD genelinde 355 tane yeni ATM kurulduğu ifade edildi.

  ABD’de Bitcoin ATM’leri Popülerlik Kazandı

  Artan talep doğrultusunda şirketin çok sayıda yeni BTC ATM’sini faaliyete açtığı öğrenildi. Bitcoin Depot imzası taşıyan 350 yeni ATM içinden 40’ı Florida, 32’si Kuzey Carolina, 24’ü Texas, 23’ü California, 20’si Georgia’da olmak üzere 40’tan fazla eyalete yayıldı. Bitcoin Depot CEO’su Brandon Mintz, konuyla ilgili açıklamasında kripto paraların geleneksel finans hizmetlerine erişemeyenlere fayda sağladığına dikkat çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle