JPMorgan Grayscale BTC satışları konusunda uyardı!

  ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan Chase analistleri, kripto para yatırımcılarına yeni uyarılarda bulundu. Deneyimli analistler Grayscale Bitcoin Trust satışlarının hız kazanmasıyla birlikte BTC fiyatı üzerinde de baskı oluştuğunu vurguladı…

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik devam ederken, sektörün önde gelen analistlerinden de önemli açıklamalar geliyor. ABD merkezli uluslararası yatırım bankası JPMorgan Chase analistleri de mevcut kripto para piyasasını yorumladı. Deneyimli analistler, Grayscale Bitcoin Trust üzerinden devam eden satışlara karşı yatırımcıları uyardı.

  Grayscale Bitcoin Trust’a 6 aylık kilitlenme sistemine göre yatırım yapan kurumsal yatırımcıların aldıkları hisseler, önümüzdeki haftalarda serbest bırakılacak. Dev yatırım bankasının Nikolaos Panigirtzoglou önderliğindeki stratejist ekibi, bu gelişmenin Bitcoin fiyatı üzerinde ciddi bir baskı oluşturduğunu vurguladı. 

  Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi?

  Kripto para piyasasında Bitcoin başta olmak üzere önde gelen kripto para fiyatlarında sert düşüşe yol açan düzeltme hareketi tartışmaların odağında yer aldı. Bu hafta içinde ocak ayından sonra ilk defa 30 bin doların altına gerileyen BTC fiyatı yakından takip ediliyor. Kripto para yatırımcıları, piyasada meydana gelebilecek daha büyük çaplı düşüşler konusunda endişeleniyor.

  BTC fiyatı bu sene 65 bin dolar seviyesine tırmanarak tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Buradan hareketle yüzde 50’nin üzerinde değer kaybı yaşayan BTC fiyatı analistler tarafından da yakından takip ediliyor. Uzmanlar, Bitcoin fiyatında daha fazla düşüş yaşanabileceği konusunda perakende yatırımcıları uyarıyor.

  Bitcoin Piyasasında Negatif Beklenti

  JPMorgan Chase analist ekibi, son raporlarında Bitcoin fiyatındaki görünüm hakkında şu ifadeleri kulandı: “Bu hafta yaşanan düzeltmeye rağmen Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası için negatif beklentilerimiz devam ediyor. Biraz iyileşme olsa da, bizim sinyallerimiz büyük ölçüde bearish (ayı piyasası).”

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden 21stParadigm’ın kurucularından Dylan LeChair de dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. LeChair, gelecek 2 ay içinde Grayscale Bitcoin Trust’ta toplam 82.818 Bitcoin’e denk miktarda hissesinin kilidinin kalkacağını söyledi. Bu hisselerin likit olması yani satılması durumunda BTC fiyatı daha da düşebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle