Kripto Para

ABD senatöründen Bitcoin destekçilerini kızdıran açıklama

  ABD Senatörü Elizabeth Warren, son açıklamasında Bitcoin’i hedef aldı. Senatör lider kripto para birimi hakkında “Bitcoin (BTC) kötü sona erecek” ifadelerini kullanmasıyla topluluğun tepkisini çekti…

  2 Mart tarihinde CNBC kanalına röportaj veren ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın gündemindeki konulardan biri de Bitcoin oldu. Senatör, Bitcoin’in sonunun kötü biçimde biteceğini söylemesi ile hem kripto para topluluğunun hem de BTC destekçilerinin tepkisini topladı. Öte yandan Warren, lider kripto para biriminin oldukça spekülatif bir yapıda olduğunu belirtti. 

  Senatörün Açıklamaları Tepki Çekti

  Kripto para sektörü ve özellikle Bitcoin hakkındaki son dönemdeki açıklamalar büyük dikkat çekmeye başladı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen arkasından ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın bu açıklamalarının peş peşe gelmesi, kripto para topluluğunun da tepkisini çekti. Hatırlanacağı üzere ABD Hazine Bakanı da daha önce yaptığı açıklamasında Bitcoin’in alım satım işlemlerinde kullanabilmek adına son derecede verimsiz bir varlık olduğunu söylemişti.

  ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın konuk olduğu programda Bitcoin hakkında bu şekilde görüş bildirmesi, kısa sürede kripto para topluluğunun gündemine oturdu. Buna rağmen Senatör, BTC hakkında nasıl bir düzenleme yapılması gerektiği hakkında henüz net bir görüş paylaşmadı. Warren daha önce 2018 yılında Senato Bankacılık Komitesi’nde yapmış olduğu konuşmada, kripto para birimlerinin üretkenliğinin arttırılması gerektiğini söylemişti.

  Milyonerlerden Ekstra Vergi Topladı

  ABD Senatörü Elizabeth Warren, 2019 yılında senatoya sunmuş olduğu vergi yasa tasarısından sonra da milyoner isimlerin hedefi haline gelip büyük eleştiri toplamıştı. Warren tarafından sunulan yasa tasarısına göre varlıklarının değeri 50 milyon doları aşan kişilerin, ekstra vergi ödemesi gerekecekti. Cardano kripto para ağının başındaki şirket IOHK CEO’su Charles Hoskinson, bu tasarıyı “eski moda hırsızlık” olarak yorumladı.

  Gözünü milyonerlerden sonra Bitcoin’e çeviren senatörün BTC regülasyonu hakkında henüz net bir karar vermediği biliniyor. Kripto para yatırımcıları ve özellikle Bitcoin destekçileri, ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın yaptığı paylaşımları yakından takip ediyor. Senatörün önümüzdeki günlerde Bitcoin hakkında yapacağı açıklamalar da şimdiden merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle