BTC rallisi ne zaman bitecek?

  Kripto para piyasalarının usta analistlerinden biri olan Willy Woo, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) halihazırda içinde bulunduğu rallinin, öngördüğü bitiş tarihini açıkladı. Willy Woo BTC rallisinin ne zaman biteceğini dile getirirken, aynı zamanda kendisine göre onun göreceği muazzam fiyat noktalarını da açıkladı.

  Kripto para piyasalarında, Bitcoin’in fiyat hareketliliğinin etkisi yadsınamaz durumda. Bitcoin fiyatındaki inişler ve çıkışlar, paralel olarak piyasaları da etkisi altına alıyor. Bu nedenle Bitcoin’in içinde bulunduğu rallinin bitmesi demek, büyük ölçüde piyasaların da içinde bulunduğu rallinin sonlanması anlamına geliyor. 

  Haliyle kripto paralara yatırım yapan herkes, olası ralli bitişlerinin ne zaman biteceğini bilmek istiyor. Ancak bunun önceden bilinmesine haliyle imkan yok. Ancak bazı başarılı analistlerin, daha önce yapmış olduğu doğru tahminler yatırımcıları heyecanlandırabiliyor. Willy Woo da bu analistlerden biri ve yatırımcıları çok heyecanlandıracak bazı tahminlerini paylaştı.

  Analistin Bitcoin Öngörüleri

  Willy Woo, “What Bitcoin Did” isimli podcast yayınında bir röportaj verdi. Woo’ya göre Bitcoin’in şimdilerde içinde bulunduğu boğa sezonu, büyük ihtimalle Aralık 2021 sonlarında sona erecek. Woo, söz konusu boğa döngüsünün sonunda, Bitcoin’in 300 bin dolara kadar yükselebileceğini dile getirdi. Woo’nun her iki tahmini de yatırımcılar için büyük bir önem arz ediyor. Zira boğa koşusunun tamamlanması, ayı sezonun başlaması anlamına geliyor. Öte yandan Bitcoin’in 300 bin dolara ulaşması, fiyatını 5 kat artırması anlamına geliyor.

  Willy Woo söz konusu tahminlerini dile getirdiği açıklamasında “Bitcoin’in Aralık sonunda olduğunu farz edersek; 200 bin ile 300 bin dolar arasındaki bir parka benzediğini söyleyebiliriz. Ve bu aralıkta Bitcoin 300 bin dolar yörüngesinde gibi görünüyor.” dedi.

  Woo’nun Başarılı Tahminleri

  Willy Woo, daha önce Mayıs ayında Bitcoin 7 bin 500 dolar seviyelerinde iken Bitcoin’in üçüncü çeyrek sonunda 5 bin 500 dolara gerileyeceğini dile getirmişti. Bu tahmininde başarılı olan Woo, ayrıca Bitcoin’in 3 bin dolar bandına kadar gerileyeceğini de önceden tahmin etmişti. Ayrıca analist daha önce Bitcoin’in 10 bin dolarlık direnci aşarak 11 bin 200 dolara ulaşacağını da bilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle