Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Haziran 2021

  Bitcoin fiyatında sert düzeltme sonrasında gelen tepki alımları, yatırımcıların giderek artan endişelerini biraz olsun hafifletti. Bitcoin fiyatında hızlı toparlanma belirtileri görülürken, popüler altcoin fiyatlarında da ciddi oranda yükselişler yaşandı. Bitcoin ve altcoin fiyatlarında başlayan ralli yatırımcıların yüzünü güldürdü.

  23 Haziran Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin fiyatındaki düşüşün daha aşağı seviyelere kadar devam etse de bu konuda gergin olmadığını dile getirdi. Ünlü BTC destekçisine göre sert düzeltme yaşayan Bitcoin fiyatı, daha önce BTC almamış olanlara kaçırılmayacak bir alım fırsatı verdi.

  Bitcoin yatırım fonu VanEck CEO’su Jan van Eck, müşterilerinin Bitcoin ETF’i için yoğun bir talebinin olduğunu ifade etti. Ünlü fon yöneticisi, şirketin kripto para birimi alanına Bitcoin performansını izleyen bir borsa yatırım fonu aracılığıyla girme planlarını açıkladı. VanEck, SEC’in nihai kararını beklerken hafta başında Bitcoin vadeli işlemler yatırım fonu için başka bir izahname taslağı sundu.

  Kanada’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticilerinden ve yönetimi altında 1.5 milyar dolardan fazla varlık bulunduran 3iQ, yeni Bitcoin fonu için duyuru yaptı. Nasdaq Dubai’de listelenen BTC fonu, bu sayede Orta Doğu’nun ilk büyük Bitcoin fonu olma unvanını taşıdı. 

  Bitcoin sektöründeki en büyük miner üreticilerinden biri olan Canaan, Kazakistan’da Bitcoin madenciliği yapmaya başlayacağını duyurdu. Dev madencilik cihazı üreticisi, bu sayede ASIC cihazlarının üretiminin yanı sıra kripto para madenciliği de yapmaya başlayacak.

  Cathie Wood’un ARK Yatırım Yönetimi firması, BTC fiyatında panik yaratan düşüşten satın alım yaparak çıktı. Günlük özet duyurusunda fon yönetim şirketinin dip fiyattan BTC alımı yaptığı ifade edildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para piyasasında toparlanma belirtilerini hızlandıran haberlerin etkisiyle BTC ve diğer kripto paralarda yükselişler yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı yüzde 11’in üzerinde değer kazanarak 34.075 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

  Popüler altcoinlerde çok ciddi oranda yükselişler görülüyor. Ethereum yüzde 9 oranında değer kazanırken, BNB yüzde 19.28 oranında arttı. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde rekor seviyede yükseliş yüzde 28 artan Dogecoin oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle