Kripto Para

Ünlü yönetici: Kripto para yasakları fiyatları etkileyebilir

  Skybridge Capital COO’su Antony Scaramucci katıldığı bir yayında kripto para yasakları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Son olarak Türkiye’de kripto paralar ile ödeme yapılmasının yasaklanması üzerine yasakların artabileceğini belirten ünlü isim Bitcoin’in bu yasaklardan nasıl etkileneceğini açıkladı.

  Kripto para dünyasının popüler isimleri arasında yer alan Antony Scaramucci, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin de yasaklama getirdiği kripto para ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ülkede kripto para ile ödeme hizmeti verilmesini yasakladı. Regülasyoların yetersiz olması nedeni ile yapılan yasaklamanın ardından kripto para yasakları yeniden gündeme geldi. Antony Scaramucci konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  CNBC’nin Squawk programına konuk olan Antony Scaramucci, Türkiye’dekine benzer şekilde diğer ülkelerde de kripto para yasaklarının yapılabileceğini belirti. Ünlü isim yerel para birimi stabil olmayan ülkelerde, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin trading olarak kullanılmasının hükümetler tarafından riskli bulunduğunu bu nedenle de bu tarz kripto yasaklarının normal olduğunu belirtti. Scaramucci hükümetlerin kripto para yasaklarının sektörü nasıl etkileyeceğine dair de açıklamalarda bulundu.

  Antony Scaramucci: Kripto para yasakları Bitcoin’i kısa vadede olumsuz etkileyebilir

  Antony Scaramucci kripto para yasaklarının Bitcoin’in ivmesinin düşürmeyeceğini iddia ediyor. Ünlü isim bu yasakların kripto para kullanımını azaltmadığını, tam tersine karaborsa oluşturulmasını tetiklediğini belirtti. Kripto para yasaklarının kısa vadede Bitcoin’de fiyat bozulması yaratabileceğini belirten Scaramucci, uzun vadede ise Bitcoin’in bu durumdan kötü etkilenmeyeceğini belirtti. Scarsamucci Bitcoin’in 2021 yılının sonuna kadar 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini düşünüyor.

  Ünlü isim açıklamalarında ülkelerin Bitcoin gibi teknolojilere hazır olmadığını da belirtti. Bitcoin’in sınırlı arzına da dikkat çeken Scaramucci, Bitcoin’in henüz erken döneminde olduğunu açıkladı. Ünlü yönetici hükümetlerin kripto paralara karşı tavrının bu durumun göstergesi olduğunu düşünüyor.

  Bitcoin iyi bir ödeme yöntemi mi?

  Scaramucci açıklamalarında Bitcoin’in küçük meblağlar için iyi bir ödeme yöntemi olmadığını da açıkladı. Bitcoin ile büyük meblağ para transferlerini yapılabileceğini belirten yönetici küçük meblağlar için yeni teknolojilerin bulunması gerektiğini açıkladı. Scaramucci Bitcoin’in iyi bir ödeme yöntemi olmadığını düşünüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle