BTC Ağustos sonunda 47 bin dolar üstünde olacak - PlanB

  Flow to stock (stok akışı – S2F) modelini Bitcoin’e (BTC) uygulayan ünlü analist PlanB, Bitcoin ile ilgili fiyat tahminini açıkladı. Ünlü analist Aralık 2020’de başlayan boğa koşusunun duraklama döneminde olduğunu düşünüyor. PlanB’ye göre BTC Ağustos ayı sonunda 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacak.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hala bulunduğu fiyat aralığı ile birçok yatırımcıyı endişelendiriyor. Zira daha önce de Bitcoin rekor kırdıktan sonra gerilemeler yaşadı ancak Aralık 2020’den sonraki bu geri çekilmeler, fiyat düzeltmesi olarak kaldı. Ancak Mayıs ayında gelen büyük çöküş sonrası beklenen toparlanma bir türlü gerçekleşmedi ve hatta 22 Haziran tarihinde BTC 28 bin 800 dolar bandını gördü. Bu da endişeleri artırırken, ünlü analist PlanB, BTC’nin boğa koşusunda duraklama döneminde olduğunu iddia etti.

  PlanB’ye Göre BTC Ağustos Sonunda 47 Bin Dolar Üstünde Olacak

  Stock to flow (stok akışı – S2F) modelinin Bitcoin için mucidi olan ünlü analist PlanB, daha önce de bu modelden yola çıkarak birçok kez BTC fiyat tahmininde bulunmuştu. Hatta piyasada hemen hemen herkes PlanB’nin S2F modelinden yola çıkarak 2021 sonunda BTC’nin 288 bin dolara ulaşacağı fikrini ortaya attığını biliyor. Mayıs ayındaki düşüşler sonrası modelinde ilk kez yanılan PlanB, yine de BTC’nin boğa koşusu ile ilgili umutlarını da koruyor. PlanB, Ağustos ayı sonunda Bitcoin’in 47 bin dolar üzerinde olacağını düşünüyor.

  BTC İçin Gelecek Dönem Yükseliş Umutları Azalmaya Başladı

  PlanB’ye göre Bitcoin boğa koşusunu henüz tamamlamadı. Ünlü analistin Ağustos ayı fiyat tahmininin doğru çıkması için BTC’nin bu süreçte yaklaşık %40 oranında değer artışı yaşaması gerekiyor. Ancak Bitcoin’in geleceği konusunda dış etkenler değerlendirildiğinde, birçok kişi umutsuzluğa kapılıyor. Zira Çin’in baskıları ve madencilik konusundaki yasaklamaları gibi unsurların etkilerinin daha uzun soluklu piyasada hissedilebileceğini düşünen geniş bir kitle var.

  PlanB’ye Göre BTC Daha Çok Kazanç İçin Hazır

  Kripto para topluluklarında BTC için en büyük tartışmalardan birisi 2018 senaryosunun tekrarlanıp tekrarlanmayacağı konusu. PlanB ise Bitcoin’in daha çok kazanç için hazır olduğunu düşünüyor. Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan PlanB, şu ifadelere yer verdi:

  Zincir üstü verilerim bana bu boğanın bitmediğini ve 64 bin doların zirve olmadığını söylüyor.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle