OG Fan Token Nedir? OG Coin Hangi Borsada Var?

  Taraftar/hayran tokenlarının popülerliği her geçen gün artış göstermektedir. Birçok köklü kuruluşun yanı sıra sanattan spora, oyun dünyasından eğlenceye kadar birçok alanda taraftar tokenlar üretilmeye devam ediyor. E – spor alanında da faaliyet gösteren OG gibi takımların fan tokenlarının da performansı yakından takip edilmektedir. OG Fan Token projesinin detaylarına ilişkin merak edilen tüm detayları sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. 

  OG Fan Token Nedir?

  OG Fan Token, CSGO ve Dota 2 oyunun en başarılı ekiplerinden biri olan OG’nin, socios tabanlı yerel hayran tokeni, kripto para birimidir. Socios ve Chiliz tarafından espor alanına yönelmesinin adından başlatılan token projelerinden biridir. Ayrıca OG Fan Token, Socios’un e – spor alanında ilk ortağı olan popüler bir Dota 2 oyun takımının sanal para birimi olmuştur.  

  OG Fan Token Projesi ve Whitepaper

  OG Fan Token, tamamen taraftar tokenları odaklı bir ekosistem yaratma hedefi içinde olan Socios tarafından geliştirilmiştir. Sadece dünyanın en büyük futbol veya spor kulüpleri için değil, e – spor alanında da önemli topluluklar için OG Fan Token ile yeni bir proje başlatmıştır. Socios ve Chiliz’in diğer ortaklıklarından farklı olarak e – spor alanında, Dota 2 oyunu ile uzmanlaşan OG takımına özel bir token projesi olarak ortaya çıkmıştır. 

  Çok sayıda başarısı ve kitlesi olan takımları token projeleri ile destekleyen Socios, OG ile ortaklığının ardından OG Fan Token projesinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Diğer birçok taraftar token ile benzer amaçlar doğrultusunda geliştirilse de projenin bazı özel yanlarının da olduğu görülmektedir. DOTA 2 oyunun en ünlü ekiplerinden biri için OG Fan Token projesi geliştirilerek piyasalara sürülmüştür. Temel hedef hayranlar için özel birçok ayrıcalık sağlanmasıdır. OG Fan Token projesinin merak ettiğiniz diğer detaylarına: https://www.socios.com/og/ bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. 

  OG Fan Token Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  OG Fan Token, Socios ve OG arasında yapılan işbirliği ile kurulan bir taraftar tokenidir. 2015 yılında kurulan OG, Dota 2’de büyük başarılar elde eden bir e – spor takımıdır. 2018 – 1019 yılları arasında The International’da iki defa zafer kazanan ilk ve tek takım olarak öne çıkmaktadır. Dota 2 dışında farklı oyunlarda da kadrolar yaratarak başarısını sürdürmeyi hedefleyen OG, Socios’un e – spor alanında da taraftar token ekosistemini geliştirmek için OG Fan Token projesinin ortaya çıkmasını desteklemiştir.  

  OG Fan Token Kullanım Alanları Neler?

  OG Fan Token, desteklediğiniz takımın kararlarını bile etkilemek için çeşitli oylama hakkı elde etmek için de kullanabileceğiniz bir dijital para birimidir. Özel anketlere oy vermek, Resmi OG ürünlerinde indirimler kazanmak ve diğer birçok hayranlara özel ayrıcalıklara katılmak için OG Fan Token kullanılmaktadır. Piyasalarda ise birçok kişi tarafından yatırım amaçlı olarak OG Fan Token kullanımı mümkün hale getirilmiştir.  

  OG Fan Token Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  OG Fan Token, daha önce PSG, Milan, Arsenal gibi dünyanın önde gelen futbol takımları için Socios tarafından sunulan taraftar tokenlarından farklıdır. Socios’un taraftar tokenlarına dayalı bir ekosistem ile güçlü takımlarla anlaşmasının ardından e – spor alanında ilk defa bir takımı bu yöntem ile desteklemiş olması dikkat çekmektedir. Socios ve Chiliz’in diğer ortaklıklarından çok daha farklı olması da bu özelliği ile açıklamaktadır. Temel çalışma prensibi ile OG Fan Token diğer taraftar tokenları ile teknik açıdan aynıdır. Bazı proje detayları ve işbirlikleri ise projeyi rakiplerinden ayrışan bir unsur olarak değerlendirilebilir. 

  OG Fan Token projesini diğerlerinden ayıran benzersiz özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • Socios’un diğer ortaklıklardan farklı olarak espor sektöründe ilk ortaklıktır. 
  • OG bir futbol takımı değil, Dota 2 konusunda uzman bir e – spor takımıdır. 

  Güncel OG Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 OG fiyatı %og-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %og-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, OG Fan Token 24 saatte %og-fan-token+yuzde%.

  Mevcut grafikte OG fiyatının inişli çıkışlı bir serüven izlemesi yatırımcıların da temkinli olmasına işaret etmektedir. Yatırım amaçlı OG Fan Token tercih edeceklerin fiyatına ve güncel verilere göre destek ve direnç noktalarına bakmaları önerilmektedir. 

  OG Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  OG Fan Token avantajları ve dezavantajları ile birçok yatırımcı tarafından takip listelerine alınmıştır. Etkili bir kripto para yatırımı için OG Fan Token gibi projelerin artısıyla ve eksisiyle doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. OG Fan Token avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Hayran deneyimini güçlendirmektedir.
  • OG giriş isteğinde değerlendirme yapılmasını sağlar.
  • Etkinliklere ücretsiz bilet kazanma şansı.
  • Eşsiz ödüller, özel ürünler ve diğer ayrıcalıkların kazanılmasını sağlar. 
  • Yıl boyunca uygulamaya özel anketlere oy verme şansı sağlar. 

  OG Fan Token dezavantajları ise kısaca şöyledir:

  • Fiyatında sert inişler ve çıkışlar görülmektedir. 
  • Risk faktörü oldukça yüksektir. 

  OG Coin Hangi Borsalarda Var?

  OG Fan Token birçok kripto para borsasından alınabilmektedir. Ayrıca Socios platformu tarafından sunulan OG Fan Token, bu platform üzerinden de CHZ ile alınabilmektedir. OG Fan Token listeleyen diğer popüler kripto para borsalarından bazıları ise şunlardır:

  • Binance 
  • Gate.io
  • Chiliz
  • Pionex
  • MEXC

  OG Fan Token Piyasa Bilgileri

  OG Fan Token, toplam 5 milyon arza sahiptir. Piyasa verilerine bakıldığında takipçileri arasında dikkate değer bir sıralama kaydettiği görülmektedir. OG Fan Token 2 dolarlık birim fiyatı üzerinden piyasa sürülmüştür. Haziran 2020’de piyasaya çıkmasının ardında, takip eden Aralık ayında 18 dolar seviyelerine kadar yükselerek dikkat çekmiştir. İşlem hacmi ve piyasa değeri ile benzer güçlü rakip taraftar tokenlarına göre dikkate değer bir piyasa konumunda yer almaktadır. 

  OG Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  OG Fan Token piyasa değeri en yüksek güvenilir borsalardan alınabilir. OG Fan Token satın almak için Binance gibi borsaları kullanacaklar şu adımları izleyebilirler:

  • 1. Adım: OG listeleyen borsaya erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Hesap açma işlemleri tamamlanır.
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama sonrasında banka hesabından borsa hesabına bakiye tanımlanır. 
  • 4. Adım: İşlem sayfasından USDT, CHZ, BTC gibi çiftler ile OG alımı yapılır. 
  • 5. Adım: Güvenli ve uyumlu cüzdanlarda OG Fan Token saklanır. 

  Özet Olarak

  Genel hatlarıyla OG Fan Token, e – spor alanında Socios platformunun ilk önemli girişimi olarak değerlendirilmektedir. Dota 2 oyununda dünya genelinde büyük başarı elde eden OG ekibi, OG Fan Token ile kripto piyasalarda da beklentileri karşılamıştır. Taraftar tokenların gelecekte daha etkin hale gelmesi beklense de riskler yüksektir. Yatırım yapmayı düşünenlerin bu riskleri de göz önünde bulundurması tavsiye edilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle