Kripto Para

Meğer yalanmış… 9 trilyon dolar XRP haberi asılsız çıktı!

  Ripple topluluğunda büyük heyecana yol açan BlackRock haberi asılsız çıktı! Sosyal medyayı çalkalayan ve XRP için 9 trilyon dolarlık bir yatırımı öngören haberin fiyasko çıkması ardından bu manipülasyona neyin neden olduğu araştırılıyor.

  Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock ile Ripple (XRP) arasındaki 9 trilyon dolarlık ilişki kurulabileceği yönünde çıkan haberler fiyasko çıktı! Habere göre BlackRock, Bitcoin (BTC) için düşündüğü yatırımını XRP’ye çevirecekti. Fakat haberin sadece söylenti olduğu anlaşılınca Ripple topluluğuna hayal kırıklığı hakim oldu.

  Sahte Haberi Kim Yaydı?

  Sosyal medyada dolaşan ve kısa sürede kripto topluluğunun tamamının ilgisini çekmeye çalışan habere göre BlackRock, yatırımlarını BTC yerine XRP’ye yapacaktı. Ripple topluluğu ise haberi teyit etmeden kabullendi ve ne olduysa bu saatten sonra oldu! Asılsız haber hızla yayılırken kimse haber kaynağını sorgulamadı.

  Söylentinin ardındaki sahte haber kaynağının ise “kurumsal güvenin daha sürdürülebilir ve verimli kripto paraya doğru evrildiği” yönünde WallStreetBulls tarafından atılan bir tweet’in olduğu görüldü. Tweet ile ilgili gündeme haber düşünce sahte haber hızla yayıldı ve XRP topluluğundaki önde gelen hesapların benimsenmesi ile ok yaydan çıktı!

  Bazı Topluluk Üyeleri Uyarmıştı!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yıllardır süren davadan dolayı büyük darbe alan XRP topluluğu ise haberin hızla yayılmasına yol açtı. Topluluk önde gelen hesapları hızla durumu benimseyerek FOMO’ya kapılsa da bu süreçte aklı selim davranan topluluk üyeleri de bulunuyordu.

  Mason Verslius, kripto para topluluğunu bu habere karşı uyaran isimlerden. Yatırımcıları henüz kanıt gelmeden haberi sahiplenmemeleri konusunda uyaran Verslius haklı çıktı! Bugün haberin asılsız olduğu ortaya çıkarken, XRP cephesinde henüz olumsuz bir fiyatlama yaşanmadı.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Kripto para piyasaları yeni güne yatay başladı. Lider kripto para birimi 26 bin dolar üzerindeki fiyatını koruyor ve güne %bitcoin+usd% dolardan devam ediyor. En büyük altcoin Ethereum (ETH) ise %ethereu+usd% dolardan işlem görüyor. Spekülatif haberin gündemindeki isim XRP ise %ripple+usd% dolardan el değiştiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle